PR Card

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Krem Karamel
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:53 pm
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

PR Card

Мнение от Krem Karamel »

Здравейте,
Пристигнахме във Ванкувър на 07.06.2008г. а все още не сме си получиlи PR Card-те. Дали сме адреса на който живеем.
Трябва ли вече да се притесняваме, или всичко си е в срок.
Или ако може някой да ми даде адрес в НюУестминстър или телефон на който да се обадя.
Благодаря!
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Аз на този телефон звънях навремето - 1 888 242 2100.
http://www.cic.gc.ca/english/contacts/call.asp
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Обаждахте ли се ве4е на този тел. и какво ви казаха,ние сме в Торонто от 11 .07.08. и съ6то нямаме о6те ПР карти,мислим ако не доидат до понеделник да се обаждаме ,за6тото на лети6тето казаха 4е до 1 месец трябва да ги полу4им.Пи6ете като разберете не6то.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

чакане му е майката в Канада ,не го ли рабрахте,или ако сте малоумни онези там на летището казват от 5 до 8 седмици :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

А защо трябва да наричаш хората малоумни? Не вярвам ти да си голям гений.
Притесняват се, че нещо не е наред и всеки новопристигнал би се притеснил.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

И ние имаме същия проблем. Пристигнахме на 06.06. Мъжът ми получи ПР-картата си на 4-тата седмица, но аз и децата още не сме. Обадихме се на този телефон и ни казаха да изпратим по факса конфирмасионите си и писмо с точния си адрес. Пратихме ги преди 2 дни и сега отново чакаме :roll:
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Много добре си спомням 4е казаха-ДО 1 МЕСЕЦ а не 5-8 седмици,затова се притеснявам,на други на6и близки тук съ6то са идвали до месец.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Чакайте за къде сте се разбързали? На ваканция ли ще ходите? И на ваканция да сте тръгнали Канада е голяма и може да започнете с Ванкувър за там ПР карти не ви трябват.:)
Нали отворихте вече банковите сметки имате и 40 000 кеш :lol:
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Не мисля 4е това има об6то с ПР картите и за6то не пи6ете за да помогнете а само да плювате по хората,изглежда доста бързо сте забравили първите си дни в Канада.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Аз първите дни разглеждах Канада и си търсех град който да ми харесва за ПР карти почнах да мисля като тръгнах на ваканция и то извън Канада.:)
toni_mitko
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:18 am

отг.

Мнение от toni_mitko »

Наи-малкото ни трябват като втори док. със снимка освен паспортите за за6тита на книжките,знам 4е може и с Бг книжки но тук само 60 дни и колкото по-бързо си оправим док. толкова по-добре поне аз мисля така,а за разглейдането на Канада има време.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Имате паспорт от БГ имате и книжко от БГ ето ви два документа. Дори да имате ПР картите няма никаква гаранция че ще изкарате канадски шоф. книжки за 60 дни. Само изпита може да ви е насрочен след 1-3 месеца, може да ви скъсат, може 100 неща да станат.
Не се кахърате за тези ПР карти. :)
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

На нас на летището ни казаха, че картите ще дойдат до 4 -6 седмици. Ние оставихме временен адрес в началото и по-късно се обаждахме да го променим. Картата на мъжа ми дойде на новия адрес, а от нашите ни следа :shock: Чудехме се да не би като се е обаждал да даде новия адрес, не са променили само неговия, а аз и децата да сме останали "висящи"... Обяснихме им всичко това по телефона, но ни казаха, че не могат да кажат нищо конкретно, а да пуснем документите по факса.
Не че сме се разбързали да ходим на почивка, но пък не мисля, че и безхаберието е уместно в случая! Все пак става дума за официален документ, за който носим отговорност!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Hullman написа:Имате паспорт от БГ имате и книжко от БГ ето ви два документа. Дори да имате ПР картите няма никаква гаранция че ще изкарате канадски шоф. книжки за 60 дни. Само изпита може да ви е насрочен след 1-3 месеца, може да ви скъсат, може 100 неща да станат.
Не се кахърате за тези ПР карти. :)
Не бьди простак неграмотен Хьлц!!!!
За книжка може да се изкара с бг международен ,док от летището и Бг книжка ,веднага се явяваш за Г 1
Много важен док в Канада е СИН
И след това с всички тези док може да кандидатствате за Здравна карта която ще е активна след 3 месеца
И ще дойдат всички Док не се шашкайте :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Муха а сега се върни и прочети пак Хълман какво казва. Не казва ли че книжка може да се вади и бе з ПР карта?
Муха може също така да кажеш каква е разликата в пари за застраховката на колата на месец.
В единия случай с Бг шоф. книжка в другия с Г1.
Гарантирам ти че е минимална.
Да казвам ли че с Г1 трябва да има придружител, да не се кара нощно време и по магистрала, със 0 алкохол за разлика от БГ книжка.
Цялото бързане е за да стане застраховката на колата по евтина което няма отношение с ПР картите.
Публикувай отговор