Питане за данъчната декларация

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Питане за данъчната декларация

Мнение от fe_ya »

След като си получихме изящните бележки за доходи и други разни ... реших да видя как седят цифрите в данъчната декларация - попълних интернет варианта тъй като дохода е нисък и в този случай е безплатно. Та малко съм озадачена от резултата защото програмата казва че следва да ни възстановят сума по-голяма от тази която са ни удържали.....
Питането ми е това възможно ли е да се случи или е признак за грешка /в попълването, в програмата или някъде другаде/?
Не знам дали тази информация ще е достатъчна ... така че мога да я разширя в случай че е необходимо.
Гост

Мнение от Гост »

Не съм специалист, но по принцип е възможно. Връщат ви от платените данъци + ако сте правили някакви разходи, които се покриват от държавата /в нашия случай за детска градина над 5 долара, която е вече над 7 долара/. Предполагам, че Дани утре ще ти обясни по-подробно. Взима се предвид семейното положение, доходите и разходите и може "връщането" да надхвърли платените данъци.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Питане за данъчната декларация

Мнение от Koko »

fe_ya написа: Питането ми е това възможно ли е да се случи или е признак за грешка /в попълването, в програмата или някъде другаде/?
Не се притеснявай, съвсем възможно е да имаш данък за възстановяване, а не за внасяне. Особено както казваш че доходите ви не са големи, а през годината все пак авансово ви е бил удържан данък - сега ще имате да взимате пари обратно.
Plamen

Re: Питане за данъчната декларация

Мнение от Plamen »

fe_ya написа:След като си получихме изящните бележки за доходи и други разни ... реших да видя как седят цифрите в данъчната декларация - попълних интернет варианта тъй като дохода е нисък и в този случай е безплатно. Та малко съм озадачена от резултата защото програмата казва че следва да ни възстановят сума по-голяма от тази която са ни удържали.....
Питането ми е това възможно ли е да се случи или е признак за грешка /в попълването, в програмата или някъде другаде/?
Не знам дали тази информация ще е достатъчна ... така че мога да я разширя в случай че е необходимо.
Според мене това е въпрос за Дани, но незнам той дали ще се включи. Ако ползваш юфайл- обади ми се да уточним някои неща. Не гарантирам 100% резултат, но според мене не е възможно да ти върнат повече отколкото си дал. поне аз така мисля де.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Коко питането беше възможно ли е данъка за възстановяване да е по-голям от този който са ми удържали през миналата година :-)
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

razbira se. vsiaka godina e razlichno. neprekasnato ima promeni v zkonodatelstvoto. taka che vsiaka godina sumite sa razlichni. ili vzemash ili davash. zatova sa tezi deklaracii. schetovoditelite tova im e rabotata - da popalvat deklaracii. TAX RETURN.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Извинявай, fe_ya, сутринта бързах да излизам и съм разбрал въпроса ти в малко по-общ смисъл.
fe_ya написа:Коко питането беше възможно ли е данъка за възстановяване да е по-голям от този който са ми удържали през миналата година :-)
Да, възможно е при определени обстоятелства - при мен се получи така че първата година когато подавах данъчна декларация имах да взимам обратно повече пари от тези които са ми удържани. Така стана защото не бях работил през цялото време, а от друга страна имах право на някои данъчно признати разходи (федерални и провинциални) за целия ми престой в Канада за годината.
Все пак бих те посъветвал да си провериш добре изчисленията или да се консултираш със специалист, като му покажеш всичките си бумаги - всеки случай е индивидуален и може да има някаква друга причина да получаваш такъв резултат.
rath

Re: Питане за данъчната декларация

Мнение от rath »

fe_ya написа:След като си получихме изящните бележки за доходи и други разни ... реших да видя как седят цифрите в данъчната декларация - попълних интернет варианта тъй като дохода е нисък и в този случай е безплатно. Та малко съм озадачена от резултата защото програмата казва че следва да ни възстановят сума по-голяма от тази която са ни удържали.....
Питането ми е това възможно ли е да се случи или е признак за грешка /в попълването, в програмата или някъде другаде/?
Не знам дали тази информация ще е достатъчна ... така че мога да я разширя в случай че е необходимо.
tova ne moje da bade, ne moje da ti varnat poveche pari, otkolkoto sa ti udarjali. no ne se pritesniavai, te ste si napraviat izchisleniata za tiah
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Разбира се, че може да бъде! Възможно е да се е получило надвземане на данъци и да следва възстановяването им. Най-често се касае за много малки суми, но по принцип е възможно.
Лаура
rath

Мнение от rath »

laura написа:Разбира се, че може да бъде! Възможно е да се е получило надвземане на данъци и да следва възстановяването им. Най-често се касае за много малки суми, но по принцип е възможно.
Лаура
ako chovek plati za cialata godina ( primerno) 1000 danaci ( income tax, CPP i EI), deto sa gi otdarjali vseki mesec, v nikakav sluchai v kraia na godinata niama da ti varnat 1100 ili poveche, da ne govorim che dori teoretichno 1000 e nevazmojno. Nапример трябжа да пе4елиш по-малко от 291.66 на месец, за да не плащаш Canada Pension Plan и по-малко от 0, за да не плащаш ЕI
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Не знам как се получава този номер, но днес и т.нар. специалист попълни данните та се получи следното - имаме разминаване във размера на федералния данък за възстановяване но той е в рамките на платените суми, а кебекарския данък за възстановяване го изкарваме 1:1 но там цифрите се получават почти двойно по-големи от данъка който е платен през годината :-) абсурдно но факт ... живот и здраве ще пратиме някой от двата варианта пък като уточниме какво ще връщат ще разкажа защото сумите не са големи но пропорциите са странни.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

rath написа:
laura написа:Разбира се, че може да бъде! Възможно е да се е получило надвземане на данъци и да следва възстановяването им. Най-често се касае за много малки суми, но по принцип е възможно.
Лаура
nedei pliampash gluposti
ako chovek plati za cialata godina ( primerno) 1000 danaci ( income tax, CPP i EI), deto sa gi otdarjali vseki mesec, v nikakav sluchai v kraia na godinata niama da ti varnat 1100 ili poveche, da ne govorim che dori teoretichno 1000 e nevazmojno. Nапример трябжа да пе4елиш по-малко от 291.66 на месец, за да не плащаш Canada Pension Plan и по-малко от 0, за да не плащаш ЕI
ако от жера сте тука и хабер си нямате от данаци, питайте хора, които разбират, а не само да се приказват глупости

Аман от грубияни! :evil: :evil: :evil: :evil:
Не съм разбрала за какво става въпрос, сега отново прочетох първоначалното съобщение и установих, че съм разбрала неправилно въпроса. Това не е причина КОЙТО И ДА БИЛО С КАКВАТО И ДА Е КОМПЕТЕНТНОСТ да ми държи такъв тон!!!!!!

Извинявам се на fe_ya за неуместното обаждане.

RATH, малко по-спокойно; не сме всички безгрешни като теб, затова няма да е лошо да се научиш да проявяваш малко повече търпение и толерантност към другите, особено когато разговаряш с непознати. Дали ако бяхме лице в лице щеше да си позволиш да ми говориш с този тон?! Съмнявам се!
А, между другото, думата е данЪци, а не данАци. Приятна вечер!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Питане за данъчната декларация

Мнение от bgmontreal »

Koko написа:
fe_ya написа: Питането ми е това възможно ли е да се случи или е признак за грешка /в попълването, в програмата или някъде другаде/?
Не се притеснявай, съвсем възможно е да имаш данък за възстановяване, а не за внасяне. Особено както казваш че доходите ви не са големи, а през годината все пак авансово ви е бил удържан данък - сега ще имате да взимате пари обратно.
Коко, Коко въпроса е дали е възможно да се върне повече от даденото, а не дали се връща нещо.
Взимате пари обратно + ДРУГИ пари - не само данъци, както Омби го е обяснила.
Както виждам счетоводството не винаги е равно на данъчен спец.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Хей спокойно не се обиждам и засягам толкова лесно само питам ако някой е забелязал нещо такова :-) Освен това с минимум информация ми е ясно, че може да не съм задала много точно въпроса си. А и всеки случай е строго индивидуален.
Знам, че въпроса с данъците е до голяма степен начин на представяне и вариране в рамките на законодателството.
И понеже ми стана доста любопитно в случай, че възстановят по-високи суми ще поразровя за да разуча по-подробно нещата. Може да е някаква форма на подпомагане при ниски доходи :-)
Заключено