интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
to&ro
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 9:12 am

Мнение от to&ro »

Браво abs, представил си се прекрасно! Честито и празнувай си успеха :beer: . Живот и здраве да се видим зад океана :lol:
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Здравейте и от нас,
варненската група от последната среща - вече знаете, че щом пиша чак днес значи сме минали нашето интервю на 19 юни - така е. Мадам здраво ни изцеди, на мен свят ми се зави от въпроси, които бяха доста дълги и направо им изгубвах началото - това доста ме изтормози, ама след като правих изумени физиономии към края на тирадата и мълчах като комунист на разпит, тя повтаряше сама въпроса малко по-кратко. Мога да кажа, че като цяло въпросите бяха стандартни с изключение на ученето ми на немски език по време на университетета - ама защо немски - казвам брат ми живее в Германия от 15 години и искам като ходя при него да мога да комуникирам на немски и с жена му и семейството и... лелееее икато се почна един разпит ама как е заминал, ама как работи, как учи, каква е жена му ... свят ми се зави. Направо в един момент си помислих, че интервюто не е за мен, а за брат ми. Зададе ми и три въпроса на английски - говоря ли, къде съм го учила, била съм в Лондон? Направо пощурях от кеф да отговарям на английски и тъкмо се отпуснах да си приказваме надявайки се, че ще се смили с моето мънкане на френски, ама не - дотук беше с английския - айде пак на френски. След като ни пържи близо час (бяхме след обедната и почивка от 14:00 и явно се беше заредила яко с енергия) заключи, че сме си завишили нивата по френски, но дори и с това ниво събираме точките така, че получаваме сертификатите. Малко инфо - двамата с мъжа ми сме висшисти, няколко квалификации, стаж - колкото си искаш, аз френски 7/5, английски 9/9 (нарочно занижен), мъжът ми френски 5/5, английски - 5/4, едно детенце на 8 години. Като цяло мадам не си позволява никаква емоция, много е сдържана и на момени провокативна. Най-важното е да се запази самообладание и наистина да се усмихваш, даже и като не разбираш (то, тогава ти идва направо истерично да се смееш, ама се сдържах, че щяха да ми поставят диагноза и айде на 4ти километър в София, вместо в Канада). На всички, които им предстои интервю искам да им пожелая успех и най-вече да бъдат единни. Опитайте се да не се притеснявате (знам, че е трудно в такъв момент) и ако сте двойка се подкрепяйте максимално, мислете си за хубави неща и се отпуснете. Ние поне опитахме и отчасти се получи - помогна ни да сме по-спокойни и усмихнати (умерено - не става все пак да се хилиш като кифла нон стоп насреща на мадам). Успех на софийските съфорумци с които се запознахме - специално на raykageorg сладка победа утре - сигурна съм, че ще минете и ще празнувате здраво еньовден, а пък ние като дойдем за медицински ще почерпите. Успех и на приятелите ви след вас и чакаме да споделите добрите вести. Айде стига толкова засега - още не сме изтрезнели напълно, пък трябва и да работим, да му се не види - все пак е понеделник.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

Браво мераклии
само така :beer:
между другото само да спомена отново че при мадам Стоянов няма никакъв проблем да се допълвате един друг и да се намесвате в разговора докато другия партньор говори
което е все пак един плюс за кандидатите
Успех на всички !
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Amental написа:Браво мераклии
само така :beer:
между другото само да спомена отново че при мадам Стоянов няма никакъв проблем да се допълвате един друг и да се намесвате в разговора докато другия партньор говори
което е все пак един плюс за кандидатите
Успех на всички !

Благодарим ви от сърце - разбрахме, че при вас нещата са минали много гладко - пожелавам ви и за напред да е така. А иначе решихме много, много да не се намесваме и допълваме, че с нашия френски само щяхме да се чудим кой какво е искал да каже, а предполагам мадам най-вече :roll:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Браво Новите ;) :twisted: :D
Ех този непукизъм какви неща върши :) :) :)
Успех и занапред в процедурата!!
dida_p
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Ное 27, 2006 11:27 am
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

писмата започнаха да пристигат

Мнение от dida_p »

Днес 23.06 получихме нашето писмо. Изпратили са ни направо Сертификатите :D , сега вече може да се напием :beer: :beer: :beer:
Изображение
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Наздраве :)
Само дръжте мярката с питиетата,че да има пари и за визите;)
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Dparo u TaHq написа:Браво Новите ;) :twisted: :D
Ех този непукизъм какви неща върши :) :) :)
Успех и занапред в процедурата!!
:wink: Успех и на вас - току виж и вие получите сертификатите по пощата, макар и да нямате нашия непукизъм :wink:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

нови мераклии написа: ..
А, честито! :thumbsup:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Тази седмица в Алба,който може да идва :)
Beks лошо,че те няма тук да пийнем заедно,ама има време :)
Успех на Канадска земя -Beks :beer:
zarko
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 10:57 am
Местоположение: plovdiv\\\Montreal

писмо

Мнение от zarko »

здравейте.днес 23.06 получихме сертификатите по пощата.
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Becks - благодарим :beer:
Честито и на zarko и dida_p, получили сертификати по пощата - айде дано и другите на изчакване да се похвалят с подобна новина и после да започне веселбата :beer: :beer2: :dance:
raykageorg
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 8:27 am
Местоположение: перник

Мнение от raykageorg »

Благодарим, приятели ,утре ще пишем каквото и да се случи! И задължително ще се видим отново.Успех на всички , които са след нас!Честито на всички, които малко по късничко, но важното е ,че имат сертификати!
Докс Виена - 26.02.2008
Интервю успешно - 24.06.2008
Докс Букурещ - 18.07.2008
Получени баркодове - 02.09.2008
Получени медицински - 08.09.2008
OK на медицинските - 03.10.2008
Покана за визи-12.11.2008
ВИЗИ - 15.12.2008
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Ще се вслушам в молбата на някои съфорумци и ще помоля преди да свърши тази сесия с интервютата да ми пратите ЛС: Кога сте получили писмото с покана за интервю? тоест писмото, в което пише на коя дата точно ще ви бъде интервюто, за да може да е пълна статистиката ще включа и това последно.

Благодаря предварително!

Чакам датите на писмото с поканата ви... Надявам се няма да е проблем за вас да дадете и тази информация.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
jori77
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 5:00 am
Местоположение: Montreal, skype danita_08

Мнение от jori77 »

дойде и нашият ред!
вчера 23.06.2008 получихме сертификатите си по пощата!
както е казал народа - ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИ МУ!
Изображение
Публикувай отговор