как да изпратя паспорта си за виза?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

как да изпратя паспорта си за виза?

Мнение от prace »

Искам да попитам хората, които са изпращали паспортите си до посолството за визи, използвали ли сте куриерски услуги и кои?
Ние чакаме покани за визи, но си мислех като получим поканата как да изпратим и получим обратно най-сигурно паспортите си с визи вътре. Не вярвам на българските пощи. Който има опит нека сподели. Знам, че може да се плати на Fed Ex и обратният курс до България, но ме посъветваха да не казвам, че има вътре паспорти иначе отказвали да извършат услугата.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Ползвай услугите на Спиди,евтино и сигурно.Другите DHL и др. са скъпи.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Само Спиди! Те правят услугата отдавна, знаят кога е готова визата и кога да ти върнат паспортите. Нямаш грижи с тях....
Embrace your climate change!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

Ползвай Спиди,попълваш декларация с която паспорта ти минава българо-румънската граница и нямаш проблеми...а и е значително по евтино то чуждестранните аналози.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Всъщност трябва да си изпратим паспортите до Берлин, но предполагам, че работата е същата. Притеснявах се, че като чуят, че има паспорти в плика и ще откажат услугата, поне така правели FedEx.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

A до Берлин Спиди не ходи,тогава ползвай DHL.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Eдно време имаше един чичко, който ходеше лично до Букурещ и носеше/връщаше паспортите. Беше една фирма някаде край НДК, ама не се сещам вече.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Ние ползвахме UPS - по-евтини са от DHL и обслужването беше по-добро (ползвала съм DHL България по бизнес и не съм им почитател). Според мен не рискувай да пращаш паспорти без да уведомиш фирмата, защото се попълват допълнителни документи (декларация, че ги упълномощаваш да ти изнесат паспорта през митница) и пратката се третира с по-различно ниво на сигурност.
Звънни в офиса на която и да е от фирмите и им кажи какво и защо искаш да пращаш и те ще ти обяснят процедурата най-подробно.
Успех
Весела
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

dairymaid написа:Ние ползвахме UPS - по-евтини са от DHL и обслужването беше по-добро (ползвала съм DHL България по бизнес и не съм им почитател). Според мен не рискувай да пращаш паспорти без да уведомиш фирмата, защото се попълват допълнителни документи (декларация, че ги упълномощаваш да ти изнесат паспорта през митница) и пратката се третира с по-различно ниво на сигурност.
Звънни в офиса на която и да е от фирмите и им кажи какво и защо искаш да пращаш и те ще ти обяснят процедурата най-подробно.
Успех
Весела
Вярно и аз ползвах навремето UPS и казах, че пращам паспорт и не съм имал никакви проблеми. Спомням си ,че цената беше в пъти по-малка от DHL.
Аватар
rafta
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 1:00 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от rafta »

Хие ползвахме услугите на пощата, виж тука
http://www.bgpost.bg/index.php?page=courier
Много е евтино. Ние пращахме до South Africa с тях без проблем. Това е сащото като UPS и DHL. До колкото си спомням беше около 3 пъти по евтино.
Аватар
rafta
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 1:00 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от rafta »

Забравих да пиша като отвориш сайта отиди на EMS куриерски услуги. А наи-добре направо в пощата и те ще ти обеснят и ще ти кажат цените.
tztania
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:04 pm

Мнение от tztania »

Посолстшото работи с определен куриер(поне преди 1,5 години за това в Букурещ беше DHL). DHL предлагат и специална декларация от канадското посолство. Естественно, че попълваш декларация за паспорта, но тава е изискаване за всяка мевдународна пратка с документи.
Публикувай отговор