Кола: под наем, на изплащане или втора ръка?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

becks написа:Ха ха. Ако виждаш зад воланите на БМВ-тата само китайци, то не е защото ги карат само китайци. Може би живееш във Ванкувър ;)
Хехе, донякъде си прав, обаче това пак не обяснява що всичкото китаец кара само най-скъпите коли. Първоначално преди години картинката представляваше голям шок за балкански субект като мен, свикнал да среща само дебеловрати мутри зад волана на подобни возила. Правил съм си статистика - над 80% от управляващите най-новите модели BMW X5 и Mercedes ML550 (или особено с инициалите ML63 AMG) са миниатюрни китайки от категорията 80 паунда с мокри гащи. Дори не се забелязват в колата и в началото изпадах в ужас като си мислех, че возилата вървят сами на автопилот. :lol: :rotfl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Понякога карам малката кола на жена ми. Усещам всички пътни дупки, оливам се с кафе, уморявам се и не мога да натоваря нищо голямо. И всичко това за да спестя 2л бензин. Ако трябваше да е всеки ден бих се гръмнал.
Знам, че ванът ускорява бавно, кофти е при висока скорост на завоите, не е гъзарски и всички такива неща които много ме вълнуваха когато бях на 18.
Това е най-функционалната кола в свешьл
aseto

Мнение от aseto »

Алблъд, защо не огледаш и класа SUW. Субару Легаси Аутбек например е прекрасен автомобил, има по-добра возия от Доджа, гори по-малко макар и с перменентно 4 по 4, товари много багаж, отлично се представя както на магистрала, така и по мокър или снежен път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ase,
Явно имаме огромна разлика в разбиранията за "много багаж". Пък и липсва един ред седалки. Малка кола!
Повечето от SUV-тата също са малки като купе. Наистина големите струват мноооого по-скъпо от аналогичните ванове. когато започна да живея във вила в планината, ще се замисля за селско 4х4.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

ablood написа:...
Знам, че ванът ускорява бавно, кофти е при висока скорост на завоите, не е гъзарски и всички такива неща които много ме вълнуваха когато бях на 18.
Това е най-функционалната кола в свешьл
Бе ти очевидно не знаеш да го караш! :lol:
Изображение
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

aseto написа:Алблъд, защо не огледаш и класа SUW. Субару Легаси Аутбек например е прекрасен автомобил, има по-добра возия от Доджа, гори по-малко макар и с перменентно 4 по 4, товари много багаж, отлично се представя както на магистрала, така и по мокър или снежен път.
Aseto, ти легаси ли караш? Гледам ги напоследък, какъв е този феномен, обикновено субаруто държи цена, а какво става че модели 2006 са 31 хил, а 2003-4 - току излезли от лизване на около 70 хил км. вече са 10-13 хил., реална ли е тази цена или има нещо гнило :?? Да не би горивата да бутнаха така цените, защото има сташни сделки напоследък :roll: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Ase,
Явно имаме огромна разлика в разбиранията за "много багаж". Пък и липсва един ред седалки. Малка кола!
Повечето от SUV-тата също са малки като купе. Наистина големите струват мноооого по-скъпо от аналогичните ванове. когато започна да живея във вила в планината, ще се замисля за селско 4х4.
Ван не бих си взел никога, особено пък американски таралясник. За какво ти е този допълнителен ред седалки, освен ако не возиш многобройна челяд? :lol:
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Колеги съфорумци,вие сте по-запознати,та да попитам,гледам повечето ванове им дават по каталог извън-градско над 10,а пък градско над 12-13 разход на гориво.В реални условия сигурно харчат повече и понатоварени за пътуване сигурно дигат разхода над 15-16.

Няма ли някакви по-икономични ванове?Нещо японско ли ще е,какво ще е де да знам.
Ето това намерих по българските сайтове,може и да не е точна информацията,но в канадските системата е в галони и мили и не мога да се оправя.Ако съм сбъркал името на някой автомобил,прощавайте.

Така като гледам от цифрите,като че ли няма зависимост между теглото,обема на двигателя и разхода на гориво.Май зависи от направията.Разбира се в реални условия положението може да е савсем друго.А относно националността,гледам че има и американски изпълнения,които стигат до разхода на гориво на японците,пък с по-голям двигател.Не знам,вие май по-добре ще кажете.

KIA SERONA - 3,5 L

Извън-градско-12 л/100 км.
Градско- 16 л/100 км.

2140 кг.
_______________________________

PONTIAC MONTANA - 3,4 4x4

Извън-градско - 10 л/100 км
Градско - 13 л/100 км

2065 кг
________________________________

PONTIAC TRANS SPORT - 3,4 L

Извън-градско - 10 л/100 км
Градско - 13 л/100 км

1800 кг
________________________________
DODGE KARAVAN - 2,5 L

Извън-градско - 10 л/100 км
Градско - 12 л/100 км

1600 кг
_________________________________

DODGE GRAND KARAVAN - 3,8 L 4x4

Извън-градско - 10 л/100 км
Градско - 14 л/100 км

2130 кг
__________________________________

SHEVROLET LAMINA - 3,1 L

Извън-градско - 10 л/100 км
Градско - 14 л/100 км

__________________________________

OLDSMOBILE SILUETE - 3,2 L

Извън-градско - 9 л/100 км
Градско - 15 л/100 км

2700 кг

__________________________________

SHEVROLET VENTURE - 3,4 L

Извън-градско - 11 л/100 км
Градско - 17 л/100 км

1680 кг
__________________________________

HONDA ODISSEY - 2,4 L

Извън-градско - 9 л/100 км
Градско - 15 л/100 км

1600 кг
__________________________________

MAZDA MPV - 2 L

Извън-градско - 9 л/100 км
Градско - 13 л/100 км

1600 кг
__________________________________
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Да а това е българският сайт за сравнение в литри и километри.

http://cars.radosi.com/index.php?a=12&b ... rs&lang=bg
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Литрите и колометрите си ги има, само трябва да се превключи на metric units :-P
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
aseto

Мнение от aseto »

Anxeli, аз карам Форестър и определено не съжалявам. А Легасито според мен си струва определено, особено ако го намериш толкова евтино.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

MrGeek, това беше напълно пернишко изявление. Там смятат, че ВСИЧКИ френски коли са боклуци, а всички немски са супер качествени и престижни. Благодарение на това мислене навремето си купих размазващо Пежо 605 на цената на смотан Голф, мазно и безпроблемно навъртях 200 000, върху вече навъртяните 250 000км (т.е. общо 450к). Накрая го продадох в ПЕРФЕКТНО състояние, но заради пернишкото мислене - евтино.
Същото е и тук - чули, недочули, разбирачите обявяват ВСИЧКИ американски коли за боклуци, а ВСИЧКИ японски за перфектни. Съгласен съм, че средностатистически е така, но я сравни марките Сузуки и Крайслер? Ще си вземеш ли някое чипо Сузуки, Исузу или Дайхатсу, само за да се хвалиш, че караш японска кола? А разни мизерници с Кадилаци, Крайслери и Хъмъри да те гледат завистливо?
Ясно е защо си против вановете. Като си навъдиш няколко деца, или работата ти започне да изисква да пренасяш понякога обемисти предмети, ще си промениш мнението.
Много грешно понятие е, че големите двигатели харчат повече. 80% зависи от масата на колата и 20% от КПД-то на двигателя.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бе вземи си квото ти харесва.ти ще си го караш и ти ще си чупиш главата с него.
ако имаш кинти вземи едно Q7 да видиш на Гийкса как ще му увисне ченето,нищо ,че пернишките кюмюри си падат по немско. :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:бе вземи си квото ти харесва.ти ще си го караш и ти ще си чупиш главата с него.
ако имаш кинти вземи едно Q7 да видиш на Гийкса как ще му увисне ченето,нищо ,че пернишките кюмюри си падат по немско. :lol:
Хахаха, батката е много прав. :lol:
Заключено