Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Smart Dust написа:
monny написа:горкия смарт, явно не е мрънкач, я ме светни какъв си, че съм изпуснал, опции:
- смел бачкадур на канстракшана
- вежлив работохолик в офиса
Като ти чета постовете явно разликата между нас е че аз имам работа.
Я си кажи, това ли ти е проблема?
От колко време си в Канада и още не си си намерил свясна работа?
Я кажи пък ти кой те уреди с работа та да не седиш на социал ? :o
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

monny написа: Тук насърчителна политика за емигрантите няма. Не знам как е за започващите местни, но в България правителството дава пари на работодателя, за да те вземе на работа, ако нямаш стаж. В Канада ти се предлага да бъдеш волантиер, то и затова приемат толкова много имигранти
Не си в час мойто момче да знаиш. У Квебек правителството плаща до 1/2 от заплатата ти ( макс 8 кад/ч демек от 20 кад/ч , ще плати 8 ) на новопристигнали имигранти в продължение на 6 месеца. Не е необходима да чакаш 9 месеца и даже не е необохидома да си бил в бюро по труда ,а само да ти е първата работа.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

къде ги дават тия заплати та да се наредя и аз на опашка.
те се чудят как да ти събуят гащите от гъза и да ти смъкнат кожата от гърба,а ти ми разказваш за някакви безплатни обяди :(
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:къде ги дават тия заплати та да се наредя и аз на опашка.
те се чудят как да ти събуят гащите от гъза и да ти смъкнат кожата от гърба,а ти ми разказваш за някакви безплатни обяди :(
Форт Мак :D Гащите и кожата влизат в обяда :D :beer:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

bateto написа:къде ги дават тия заплати та да се наредя и аз на опашка.
те се чудят как да ти събуят гащите от гъза и да ти смъкнат кожата от гърба,а ти ми разказваш за някакви безплатни обяди :(
бате, разрешаваш да застана пред теб на опашката :roll: :lol: крайно нуждаещ съм . пък и ще се чувствам мноого по коМфортно :wink:
mary66
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:25 am

Мнение от mary66 »

Ние със семейството ми също се каним да изчезваме от БГ..
Не съм си представяла, че някога ще го кажа но ето...
Не става въпрос само за финанси.. Става въпрос за морал, който в БГ отдавна липсва .. Само самодоволните муцуцни на политиците ти стигат.. Не мога да си предствя как може в 7 сутринта на някой идиот да му се говори за разни далавери в МВР, за козметичните промени в правителството, за това как някой политик за пореден път се е издънил.. да не кажа осрал...и как той предварително знае, че всичко това за което той се оправдава нагло ще му се размине.. че е безнаказан... че има едни и същи мутри от 20 години вече..и това още в 7.00????
Какъв е тоя мръсен руски виц в който живеем?
Искам да живея скучно... Да, скучно и спокойно.. Сравнително малки изисквания.. като се има предвид това, че всичките ни сили в ежедневието отиват само в това да
Аман от интересни времена и обещания за това и онова, което ние само трябва да си представяме, че ще се случи, но на всички им е ясно, че това са само сънища в лятна нощ...
Наистина вече България не е място нито за отглеждане и възпитание на деца, а и на нас като родители ни е многократно по-трудно да обясним на едно подрастващо кое е добро и лошо.. когато примери за точно обратното колкото щеш ..
Не искам да го възпитавам с идеята, че утре когато то порасне ще разбере само каква е разликата между това, което вижда вкъщи като отношения в семейството и че за да оцелееш на улицата и за да си добре е нужно точно обратното... че колкото по-малко се замисляш за думата "Съвест" толкова по-добре.. Сещам се веднага за Адио Рио...
Ти съвест имаш ли, бе? - Нямам, а тоест, имам ама не я използвам всеки ден... Репликата на Никола Рударов...
Е? За какво говорим...
И направо като чуя разни такива идиотщини, че в Канада.. не било цветя и рози.. и защо точно Канада? А не Зимбабве? Направо пущурявам... Трябва ли да си сравняваме пишките именно със Зимбабве... Защо ти бе, БАТЕ не идеш в Зимбабве..? А? Или по-добре да се върнеш в БГ? То сега няма много голяма разлика... така или иначе на маймуни ни направиха..... Както казваше Радой Ралин...Добре, че е покойник, лека му пръст, че иначе не зная какво сравнение щеше да каже за обикновения българин?! На какво още???
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

mary66 написа:...
-ми това са глезотии сеа семейно ще наизустите защо по точно е кисело гроздето...
:D :D
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

и аз това им викам ,че мотивите им са си чисти глезотии,ама го разбират чак като изядат хурката,дотагава само ми се пънат колко са прекарани в бг.
ми не си пускайте радиото сутрин в 7 да слушате глупости/т.е. не си врете гагите там където не ви е работа/ и ще си живеете по спокойно,къф ви е проблема :D
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Току що, ми хрумна, дали ние всички недоволни от положението в България, предимно от морална гледна точка, да не се обърнем към ООН да ни предоставят едно парче земя, ама някъде по-далече от тук, може в Антарктика, там май още не са раздали земята, или на Луната, нали продават имоти вече там, и да си направим нашата обетована земя. Защо да ходим в Канада! Те хората, които живеят там от години вече казаха, че не е хубаво.
Ама си мисля как, хем да се съберем всички такива българи в тази земя, хем да не развалим пак работите? Може, да е забранено говоренето и изучаването на български, нали министърът на образованието това предложи, ама ние глупаци не разбрахме гениалния замисъл. Казваме, че политиците са ни най-калпавите, ама нали и ние в нещо трябва да сме първи. Аз мисля в Нашата земя да няма политици. И други неща предлагам да няма, ама са толкова много, че не ми се изброява.
Който е "За" така направените предложения, моля да гласува!
mary66
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:25 am

Мнение от mary66 »

Абе, бате... ти май нещо не разбираш,а?
Няма никакви глезотии... Изкарали сме и Жанвиденовата криза и бая сме закачили от хурки разни.. ама тука на местно ниво..И сме се редили на опашки за две яйца, и сме си преварявали кафето наново и сме стояли без печка при -14 градуса и така сме си отгледали децата..И сме си продавали ценностите за да си платим тока..
Така че не ми говеорете за глезотии.. Тук не става въпрос за пари.. Не знам ти какви хурки си ял, ама съдейки по това, че от 18 години извън българските хурки... твоята преценка за това, което става тук е много различна от действителността..
Или може би ти не си избягал по субективни причини, породени от обективните????
Да не си бягал от някой?
Работата е в това, че в България законите се правят от тези които нямат никакво намерение да ги спазват.. Че става въпрос за морала, който е вмирсал главата.. и няма кой да го върне като стойност...
При положение че Слави и Азис са най-известните, най-високо платените и тук въобще не става въпрос за това дали да ги гледаш или не тези шоута, а за това, че насаждат в главите на децата, че това е новия морал...- т.е. липсата му.. Че няма елементарен коректив за това кое е морално и кое не ... и няма значение какво ти ще кажеш на детето си... Излиза че то ако не гледа Азис е аутсайдер сред врастниците си, разбираш ли за какво става въпрос?? Явно не...
От твойта канадска камбанария тия неща явно не се виждат...
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

mary66 написа:Абе, бате... ти май нещо не разбираш,а?
Няма никакви глезотии... Изкарали сме и Жанвиденовата криза и бая сме закачили от хурки разни.. ама тука на местно ниво..И сме се редили на опашки за две яйца, и сме си преварявали кафето наново и сме стояли без печка при -14 градуса и така сме си отгледали децата..И сме си продавали ценностите за да си платим тока..
Така че не ми говеорете за глезотии.. Тук не става въпрос за пари.. Не знам ти какви хурки си ял, ама съдейки по това, че от 18 години извън българските хурки... твоята преценка за това, което става тук е много различна от действителността..
Или може би ти не си избягал по субективни причини, породени от обективните????
Да не си бягал от някой?
Работата е в това, че в България законите се правят от тези които нямат никакво намерение да ги спазват.. Че става въпрос за морала, който е вмирсал главата.. и няма кой да го върне като стойност...
При положение че Слави и Азис са най-известните, най-високо платените и тук въобще не става въпрос за това дали да ги гледаш или не тези шоута, а за това, че насаждат в главите на децата, че това е новия морал...- т.е. липсата му.. Че няма елементарен коректив за това кое е морално и кое не ... и няма значение какво ти ще кажеш на детето си... Излиза че то ако не гледа Азис е аутсайдер сред врастниците си, разбираш ли за какво става въпрос?? Явно не...
От твойта канадска камбанария тия неща явно не се виждат...
На батето въобще недей да му се връзваш. Той е далавераджия, гурбетчия без деца. От там и коренно различния поглед върху ситуацията :) Да спори с новофорумци за красотата на българската действителност му е следработното развлечение :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
mary66
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:25 am

Мнение от mary66 »

A-a... Значи там били ключът..
Какво да кажем повече за човек, на който това да се заяде с някого във форума е единственото му развлечение.. Ни дете, ни коте..
Тогава му прощавам. Пич..

"... как така - они така... е па я те така..."
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

mary66 написа:A-a... Значи там били ключът..
Какво да кажем повече за човек, на който това да се заяде с някого във форума е единственото му развлечение.. Ни дете, ни коте..
Тогава му прощавам. Пич..

"... как така - они така... е па я те така..."
Не мога да схвана защо когато човек е на противоположното мнение по даден въпрос, това се схаща като заяждане! :shock: :? :roll: :o :wink:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Батето е на курс не може да се прояви явно в момента. Обаче това си е верно човека събира пари за булка и единствено удоволствие му е безплатно да се заяжда във форума. Иначе хора като батката са си по природа гурбетчии всичко измерват в пари включително и себе си на принципа "Аз съм това, което имам!" И затова все ще опонира - цената му не се е качила толкова колкото е очаквал за да се котира успешно и е язвителен спрямо хора, които просто търсят спокоен и скучен живот за семействата си без да ламтят за бърза печалба и охолен живот. Батка тая вълна емигранти отмина, ако ти си тръгнал с това мотиве - проблема си е твой. Днес кандидат-емигрантите не са толкова заблудени, повервай ми. Айде със здраве и наздраве :beer2: !
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Ето сега пак се почва със същите аргументи като преди като не може да се отговори на въпроса.
Почва да се коментира имал ли деца, жена, котка или куче Батето.:)
Абе хора това няма отношение към спора.

Аз кандидат емиграните ги виждам объркани в постинга си.
Там пише за безпаричие, преварени кафета, опашки за 2 яйца. Тези неща са отминали. Сега в Бг има всичко.

Излиза че имигрирате заради децата за да не гледали Азис и Слави. Какво пречи да нямате Т.В в БГ за да не гледат децата ви тези програми.

Ами какво ще кажете за това че тук има 100 пъти по идиотски програми че деца на улицата няма, всички са изпокрити зад компютри и нямат много социални контакти както ние в Бг играехма на улицата по цял ден. Такъв филм тук няма.
Ето днес по националната ТВ предаване отправено към децата ( 13 - 18 ) за толерантност кам лесбиики, педали, трансджендъруи и незнам какви си защото изброените се оплакали че в училищата били нарушени тяхните права. Искали в стаи и кабинети, бюро на шефа на школото да има снимки от сватбата женени двама мъже, две жени а не само на традициното мъж и жена. Много е вероятно и да да го постигнат това със снимките.:)
Какво ще кажете ако вашите деца станат такива от много опит да ги скриете от Слави и Азис като ги преместите в Канада. Имате ли идея колко на борй са тук лесбиики и педали? Тая среда да не е по хубава от шоуто на Слави и Азис?

Ако това не ви харесва мога да ви кажа че също така могат да станат тотално затворени, изолирани, некомуникативни дори и с вас, да седят по цял ден пред компютара и да сложат очила 5 дьоптера, да ядат чипсове по цял ден докато гледат невероятни глупости по ТВ и да станат с наднорменно тегло защото такива са 70- 80 % от всички деца в Канада.
Още на 18 години да се махнат от в къщи да идат на другия край на Канада и да не искат да ви видят защото вие в тяхните очи сте лузъри, прости имигранти които нищо не разбират от канадския начин на живот. Такива са на 60-70 % от децата на Бг имигрантите.
Сега да не почнете да коментирате жените, децата, котките и кучетата на Хълман.
Придържайте се към темата.
Това което искам да кажа че най вече зависи от родителите какви ще станат децата а не от държавата. Бягайки от БГ отивате на други подводни камъни за децата в Канада.
Не мисля че шоуто на Азис и Слави е силна причина за идване в Канада.
Заключено