работа за икономисти в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

7George написа:
Sugarplum написа: И ти кво,замени всичко това за пари ли :shock: :lol: :lol:
Много трябва да ти обяснявам... Нямах чуството, че съм в Канада там, на онзи остров... :beer:
Ти ме взе за retarded ли.Що мислиш,че имам нужда от много обяснения :shock: Гледам,че опитваш ирония,а после не разбираш,че пак става дума за ирония.А Канада е географско понятие.Твойте комшии със сигурност си мислят,че са първо Албъртяни,преди да са Канадци :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Sugarplum написа:.Твойте комшии със сигурност си мислят,че са първо Албъртяни,преди да са Канадци :wink:
За неговите не знам ама мойте твърдят че са kанaдци и че единственно тук са истински. И определено са убедени че табърнаците не са канадци. То даже и премиера го призна официално.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Ivan1007 написа:
Sugarplum написа:.Твойте комшии със сигурност си мислят,че са първо Албъртяни,преди да са Канадци :wink:
За неговите не знам ама мойте твърдят че са kанaдци и че единственно тук са истински. И определено са убедени че табърнаците не са канадци. То даже и премиера го призна официално.
:D
Ти да не си в Украинския квартал? :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Понякога съм сериозен, не и под шипките. :D Иначе провинциите са преди канадата, нали знаеш, тя е след тях... Отам и самосъзнанието на хората. На нас де, кореняците-албъртянци.. :D И други такива.
Поздрав за всички:
http://www.youtube.com/watch?v=TaX8_0pDU3k :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Plum написа: Ти да не си в Украинския квартал? :lol:
Ми то нема такъв. Даже и в Едмънтън. Има едно село на 50-на км от Едмънтън, ма то е нещо като Етъра в БГ
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
Sugarplum написа:.Твойте комшии със сигурност си мислят,че са първо Албъртяни,преди да са Канадци :wink:
За неговите не знам ама мойте твърдят че са kанaдци и че единственно тук са истински. И определено са убедени че табърнаците не са канадци. То даже и премиера го призна официално.
:D
Твоите комшии индианци ли са :wink: Пък и при основаването на Конфедерацията едната от четирите провинции е Квебек, а Албърта не е в списъка :idea:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

абе кат попитаm някой mтл дали е канадец отговорът е НЕ кебекарин съm
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Science написа:CFA Level 1 и CSC (общо излизат $ 2,000) стигат като обучение.
CFA изпита може да се държи в БГ, за другия ти е нужен най-много месец.
Обаче идва криза, най-вероятно назначенията ще спрат и ще започнат съкращенията. А кризата тук не е като криза в БГ.
Много евтино си минал ако си успял да се вместиш само в $2,000 - а за това доколко стигат като обучение, това е доста спорен въпрос.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

А и доколкото знам се признава самия сертификат CFA, т.е. трябва да се минат и трите нива. Това означава - 2-3 год. мин. подготовка и взимане.
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

икономисти

Мнение от Plunka »

Vil- и аз и мъжът ми сме завършили в Свищов. Мъжът ми работи като редови счетоводител за голяма компания и e вече 5-то ниво CGA, но когато кандидатстваше за работа не пишеше в резюмето за CGA. Аз работя като чиновничка и също уча, но не за счетоводител. От 3г сме в Канада- Торонто. Нито аз нито мъжът ми бяхме с перфектен английски. В началото беше трудно, но за около година и половина две успяхме да се устроим. Имаме колеги, които от самото начало, почти веднага след като пристигнаха започнаха работа като счетоводители без кой знае какъв английски. Лесно можеш да си намериш работа като Accounts Receivable.
Всичко е въпрос на упоритост, търпение и малко късмет.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Много се радвам на това включване, аз няколко пъти казвах, че счетоводителите лесно си намират работа тук, но веднага някой решаваше да ме опровергае. Вие поне сте реален пример.
Публикувай отговор