Ипотека?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Lub0 написа:За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
...освен ако нямаш снегопочистваща машина, с която паркинг за 4 коли се облизва за има-няма 10 мин :wink:
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Lub0 написа:За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
Това е и моето мнение по въпроса. А за химикалите и солта, по-добре на мен да ми е топло, а не да мисля за колата дали щяла повече да ръждяса пък и в крайна сметка след 3 години я връщам на дилъра.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

miko написа:
Lub0 написа:За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
Това е и моето мнение по въпроса. А за химикалите и солта, по-добре на мен да ми е топло, а не да мисля за колата дали щяла повече да ръждяса пък и в крайна сметка след 3 години я връщам на дилъра.
Зависи колко коли имаш и колко голям гараж.
А също и от колко време живееш в къщата и успял ли си да го напълниш с друг градински и "увеселителен" инвентар .
Абрито в повечето случаи е най-доброто решение.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Aбе вие за това ли дохдохте в Канада да мръзнете, да се навличате като на северния полюс, и да пазите да не ръждяса колата която ще я карате колко 20 години?

Как на мен не ми ръждясва колата и как аз си ходя по костюм на работа. Якето ми си стои в багажника с дни.
Сутрин като се кача в колата ми е топло, удобно и приятно мога и по чехли да ида на работа.:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Maria написа:
Lub0 написа:За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
...освен ако нямаш снегопочистваща машина, с която паркинг за 4 коли се облизва за има-няма 10 мин :wink:
10 или 5 минути, зрежи ти, нали трябва да слагаш шапката и ръкавиците...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

pamelaa написа:
miko написа:
Lub0 написа:За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
Това е и моето мнение по въпроса. А за химикалите и солта, по-добре на мен да ми е топло, а не да мисля за колата дали щяла повече да ръждяса пък и в крайна сметка след 3 години я връщам на дилъра.
Зависи колко коли имаш и колко голям гараж.
А също и от колко време живееш в къщата и успял ли си да го напълниш с друг градински и "увеселителен" инвентар .
Абрито в повечето случаи е най-доброто решение.
Инвентара в бараката на двора, няма да пълмнме сега и гаража с боклуци :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

То хубаво, ама лодката, ремаркето, масите , столовете, шезлонгите не влизат на 20-30 квадрата барака с тясна врата.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Вие за сторидж рум, сторидж хале не сте ли чували?
Или имате пари за моторница ама нямате пари за склад през зимата?:)
Голямата далавера да имаш моторница за 4 месеца през лятото като през зимата мръзнеш заради нея:)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

прав е Мико,колата се сменя на 3 години,а кръста /като почнеш от тазобедренната става та стигнеш до раменете/ ти е даден един път за цял живот. :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bate, ако имаш кинти и тазобедрената става ще ти сменим :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бе то като ми окапе оная работа от ринене на сняг и тазобедренна става няма да ми трябва :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Независимо дали си в гараж, под abri, или под небето, все трябва да хванеш лопатата и да изринеш това което снегоринът е избутал пред изхода. Понякога стига до метър. Ако си късметлия, контракторът ти ще мине точно преди да тръгнеш на работа, ама едва ли...
Една сутрин жена ми тъкмо си прокопала изход, влязла в колата... и снегоринът пак минал... и хайде пак лопатата.
Установих, че на моята улица НИКОЙ НЕ СИ ДЪРЖИ КОЛИТЕ В ГАРАЖА. Вкарват ги да ги изчистят, или за някаква поправка, и то ако има място. Мнозина го ползват за мазе.
Още повече през зимата пътищата се стесняват заради избутания сняг. Разстоянието от гаража до пътя се увеличава и или копаеш повече, или чакаш да мине контракторът. Ако не си обременен с гараж, просто паркираш все по-напред.
Друго предимство на паркирането под открито небе е, че през зимата паркираш втората (или 3-тата) кола на тревата до първата и избягваш разместването. Масова практика.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Решението е просто, на другият ден след бурята с 1 метър сняг си "работиш" от вкъщи и колата си остава в гаража докато не изчистят драйфуея...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Мнение от pamelaa »

Като ви чета си мисля , че само аблод живее в къща в предградие. При нас също НИКОЙ НЕ СИ ДЪРЖИ КОЛИТЕ В ГАРАЖА.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

pamelaa написа:Като ви чета си мисля , че само аблод живее в къща в предградие. При нас също НИКОЙ НЕ СИ ДЪРЖИ КОЛИТЕ В ГАРАЖА.
Това значи ли , че и ние не трябва да си държим колите в гаража?
Както казва Любо работм от вкъщи- идва трактора и изчиства. Като ти тряба колата се качваш в нея и тя се стопля за 2 минути, а не да е умряла от студ и да се чудиш дали ще запали.

Но в крайна сметка всеки както му изнася и си го направи.
Публикувай отговор