Ипотека?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
claire
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:32 am
Местоположение: Rive Sud de Montrеal, Canada
Обратна връзка:

Ипотека?

Мнение от claire »

Здравеите,
моля за вашите съвети относно избора на банка за ипотечен заем. Какво е мнението ви за Macquarie Financial и Multiprets?
Също, колко време наи-късно мога да избера от коя фин. институция ще взема заема така че нотариуса ми да има време да подготви документите.
Благодаря ви предварително,
Светла, Цветелин, Мартин и Алекс
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Трябва да отидеш при няколко различни агента, представляващи различни банки и да получиш предварително одобрение за заем. Ще ги обикаляш, ще показваш на всеки следващ офертата на предишния, за да свали цената под неговата. Ако си достатъчно нагъл - обиколи ги по няколко пъти и ще си спестиш няколко хилядарки, че и повече.
След като имаш договорена лихва ще си поисхаш да ти платят разходите за нотариус - практика е, но се скатават понякога.
За времето преди сделката трябва ди питаш агента. При всеки процедурата е различно бавна.
Не си прави сметката да започнеш да обикаляш няколко седмици преди сделката - тогава всичко трябва да ти е изпечено а преговорите са мноооого тромави.
Ако нямаш кредитна линия си остави наколко бона за нанасянето. Дори и чисто новата къща гълта бързо хилядарките първите месеци. Старичката, дори и читава си има своите скъпи дефекти.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

обиколи ги по няколко пъти и ще си спестиш няколко хилядарки, че и повече.
След като имаш договорена лихва ще си поисхаш да ти платят разходите за нотариус
Колко имота си купил и на колко от тях фирмата отпускаща заема плати таксата на нотариуса че даваш такива съвети?

От къде знаеш какво е положението на искащия заем?
Я сега си представи следните ситуации:
- че е бизнесмен собственик на малка фирма и я има тази фирма от една година.
- че работи на парт тайм и че за миналата година е спечелил 8000 $ от заплата.

Все още ли твърдиш че ще спести няколко хилядарки, защото аз твърдя че може 90 % от агентите да не го искат изобщо за клиент и да се наложи да плати повече ако иска точно този имот а не да спести в сравнение с друг на заплата който получава 60 000 на година да кажем.:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Hullman, дрънкаш глупости, давайки за пример нелепи хипотези (доход $670 на месец), при които заем наистина много трудно се отпуска.
Влезе ли в категорията платежоспособен, дадат ли му предварително одобрение - влиза в позиция да избира и преговаря.
Покаже ли, че има доход да си плаща вноските, всеки ще му даде заем. Няма ли доходи - по твоя скъп начин.
Ако ще даваш полезен съвет на човека - дай! Стига тъпи хипотези! Явно са те преебали, не са ти платили за нотаруиуса и сега злобееш.
Може пък човекът да излезе добър търговец и да спести 10-20 бона.
.com

Мнение от .com »

ablood написа:... Явно са те преебали, не са ти платили за нотаруиуса и сега злобееш....
този човек ми чете мислите :")) :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Какво им е на хипотезите и двете са напъно възможни и двете са от реалния живот.
Аз лично съм пример за едната от тях.
Мога да ти кажа и 3-та хипотеза.
Семейство с 4 деца, само бащата работи за 25 000 $ на година.
Пак ли твърдиш че ще спести 10-20 бона?:)
Влезе ли в категорията платежоспособен, покаже ли, че има доход да си плаща вноските, всеки ще му даде заем.
То и аз съм платежоспособен повече от 90 % от хората във форума, аз също имам доход да си плащам вноските. Ето вече 5-та година си плащам вноските без проблем ама не можах да спестя 10 - 20 хилядарки както ти твърдиш. Даже аз ще давам повече хилядарки.:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Hullman, след като веднъж си покрил критериите, си имал възможността да се пазариш. Имал си предварително одобрение и веднага си бързал да го подпишеш. Веднъж дадено то не се взима обратно, освен ако не се промени твоята ситуация.

Ако не си го направил, значи или това е била едничката банка навита да ти даде заем, или в този момент лихвата е скочила доста, или просто си смотан и те ебават.

И в трите случая няма нищо лошо, но човека моли за съвет. Ти само злобееш! Помогни на другите да не повтарят грешките ти!

Моите пазарлъци бяха рязко прекратени от скачането на лихвата. Възползвах се от най-добрата оферта и се примирих само с $500 за нотариус. Просто нямах предварителна уговорка за цялата сума.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Ти само злобееш!
Хълман никога не злобее, а казва реални неща от живота.
Не може да твърдиш че някой ще спести ако не му знаеш личното положение.

Нека и още нещо да допълня не за теб а за тези които наистина ще купуват и наистина харесват даден имот.

Ако имота много ви харесва, дълго сте тарсили точно такъв
- защото е много близо до работа
- защото е в определена сграда която много харесвате
- на определен етаж на който вие искате да бъдете
- с определена гледка
- на 50 метра е марината където искате да си държите яхтата


Плащайте го бързо и не се циганете за няколко пункта по ниска лихва, която лихва няма да важи за целия период от време. Заема може и да се рефинансира на по ниска лихва в бъдеще но имота ще бъде ваш.

Докато се циганите, пазарите, обикаляте може друг да го е купил вече точно този имот.
Не забравяйте че вие не сте единствените които искат да купят имот.
Хубавите ябълки, на добра цена се продават бързо на пазара. Печели този който има парите или може да ги донесе бързо.:)
Продавача на ябълките не го вълнува дали парите са ви на заем и на каква лихва сте ги взели.:)
Гарантирам ви че продавача няма да ви чака да обикаляте и да си търсите заем на по ниска лихва.:)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Абсолютно правилно!
Изобщо не гледаите обяви пуснати преди месеци, дори и с коригирана цена. Хубав ли е имотът - продава се веднага!
Започнете с банките отрано (месеци преди да огледите), за да не се налага да вземате бързи решения!
Когато видите вашата къща, ще я познаете от пръв поглед.
Лично мнение: гаражът е абсолютно излишен в Квебек. Всички си държат колите на дворовете или под навеси. Гаражите си ползват вместо мазета.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

ablood написа: Лично мнение: гаражът е абсолютно излишен в Квебек. Всички си държат колите на дворовете или под навеси. Гаражите си ползват вместо мазета.
За този който не го мързи да си отрива колата сам, а и да пречи да му чистят паркинга отпред.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

miko написа:
ablood написа: Лично мнение: гаражът е абсолютно излишен в Квебек. Всички си държат колите на дворовете или под навеси. Гаражите си ползват вместо мазета.
За този който не го мързи да си отрива колата сам, а и да пречи да му чистят паркинга отпред.
Напълно грешен извод. Всичките ми комшии са като работливи мравчици и не оставиха лопатите и снегорините нито за миг през зимата, ама пак си държат колите отвън.
Наистина работата е там, че няма къде да си държат вехториите и ползват гаражите си за мазета.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Re: Ипотека?

Мнение от Maria »

claire написа:Здравеите,
моля за вашите съвети относно избора на банка за ипотечен заем. Какво е мнението ви за Macquarie Financial и Multiprets?
Също, колко време наи-късно мога да избера от коя фин. институция ще взема заема така че нотариуса ми да има време да подготви документите.
Благодаря ви предварително,
Multiprêts не е финансова институция, която да отпуска ипотечен заем. Там можеш да си намериш финансов агент, който вместо теб да потърси най-изгодните условия (финансова институция) за ипотека, имайки предвид състоянието, в което се намирате. Има няколко българи, които работят към Multiprêts и за да не правя реклама, можеш да погледнеш в бизнес-директорията.

Доволни сме от Macquarie Financial. Имат добри условия що се отнася до възможностите за промяна на честотата на плащанията; %, който може да се плаща в повече било на месец или на година и т.н. Имат и добро обслужване.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

miko написа:
ablood написа: Лично мнение: гаражът е абсолютно излишен в Квебек. Всички си държат колите на дворовете или под навеси. Гаражите си ползват вместо мазета.
За този който не го мързи да си отрива колата сам, а и да пречи да му чистят паркинга отпред.
Истината за гаражите е, че не се използват поради простата причина, че с всичките химикали и сол, които се изсипват зиме по пътищата, колата е по-добре да се държи навън, защото всяко вкарване в гаража води естествено до размразяване, което пък спомага за по-бързото ръждясване и "гниене" на колата. Най-доброто решение за зимата си е "abri temporaire"...няма ринене, няма пречене.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Ипотека?

Мнение от Lub0 »

claire написа:Здравеите,
моля за вашите съвети относно избора на банка за ипотечен заем. Какво е мнението ви за Macquarie Financial и Multiprets?
Също, колко време наи-късно мога да избера от коя фин. институция ще взема заема така че нотариуса ми да има време да подготви документите.
Благодаря ви предварително,
Обърни се към Дани - БГмонтреал, той ще ти намери най-изгодните условия:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=30895

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=28874
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За гаражите: разбира се, че си трябва гараж, като има снежна буря, вкарваш си колата вътре и на другият ден ти изчистват драйфуея като слънце, ако нямаш гараж и колата ти е там няма как да го изчистят качествено с трактора и следва часове копане в снега...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор