Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Blato, не знам как свързваш този мой цитат с твърдението, че всички в CDN са селяндури. Изкривяваш всичко казано!!! Кажи един по-лош (не подобен) квартал! Този е удобен за новопристигнали и за хора търсещи социялни (или социални) придобивки. Познавам много хора които се изнесоха от там. Познавам и няколко които останаха. Или е съвпадение или наистина само безделниците остават.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е добре де изплюй най после камъчето и ни кажи в кой прекрасен квартал живееш за да ти олекне.За мен например е въпрос на вкус да живея в квартал с по градска среда или близо до такава,а така наречените квартали спални не ме привличат ,та били те и на уест айлънд.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

ablood написа:Искате да ви кажа как съм си купил къща 20 мес след идването си?
Всеки който иска да бачка, вместо да стои на социял, трупа данъчен кредит. В един сладък момент си надежден и ти дават ипотека. Вадиш някаква сума за първа вноска (колкото повече, толкова по-добре) и си купуваш скромна къща за 120-160К. След 5-10 години като се устроиш по-добре (и си я изплатил наполовина) се местиш в по-голяма и луксозна.
В момента вместо наем изплащам собствен дом.

В CDN живях до детската болница, ходил съм на гости срещу гробищата... същата работа. Мърсотия и мизерия. Защо почти няма местни? Всичките са се изнесли отдавна. Сградите около университета не ги бройте - НИКОЙ ОТ ВАС НЕ ЖИВЕЕ ТАМ. Но дори и те пазаруват в черното MAXI.

Blato - ако исках да кажа, че всички живееще в CDN са прости селяндури, щях. Недей да ИЗКРИВЯВАШ ДУМИТЕ МИ! Има много готини хора на които не им харесва, но просто още не са готови.
Но, ако говориш български, който 70% от сънародниците ти не разбират......

aseto - роден за политик! Говориш на ВИЕ на място където приетият (от и за всички) тон е ТИ. Извличаш селективно негативизмите от коментара ми, интерпретирайки думите ми по грозен, различен начин.

Да, признавам - слабост е и е грозно да подчертавам, че съм кореняк Софиянец. Може би избивам комплекси, грозен съм или плешив. Но никой не отговори смело - "Аз съм от малък град, говоря на диалект, но съм горд и съм постигнал много в живота!" Само се сочите един друг и се наричате селяни, включително и нас.


Туй данечен кредит кво животно е бе Софийски.Само на кореняци ли се раздава или може и на селяните :lol:
И не разбирам-ако си грозен значи ли ,че си плешив,или си плешив щот си грозен или си и грозен и плешив и ако си такъв как се уреди за Данъчен кредит ,или ако не си нито плешив ,нито грозен аз от кои хора съм :? И ако за 10 години не си изплатил 120 бона борч ,а си само на половината , то е защото си мързелив или си още на минимум заплата,или отложи прехода към лукса ,или е само щот си плешив и грозен ли :shock:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Sugarplum,

Очакваш отговор, или просто си ругаеш наред?

Подпис: плешив, грозен кестен.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

ablood написа:Sugarplum,

Очакваш отговор, или просто си ругаеш наред?

Подпис: плешив, грозен кестен.
Аз не ругая бе майна ,от село съм и така си окаме там.А въпросът ми беше "кво е туй животно Данъчен кредит?И да се благодариш,че "финансистите"в момента ринат сняг иначе и копче няма да остане по тебе :D И ако искаш тури си Тупето ще останеш само кестен :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

на мен лично тва -данъчен кредит ми звучи като господен шлифер.
а 120-160 за ;къща; като за курник ,щото аз като се оглеждах за под 350-400к нищо читаво не видях
:lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:на мен лично тва -данъчен кредит ми звучи като господен шлифер.
а 120-160 за ;къща; като за курник ,щото аз като се оглеждах за под 350-400к нищо читаво не видях
:lol:
:D Да бе,аз и за това към теб се ориентирах. :P На мен данъчен кредит ми звучи като "дървено-дърво".Ако още ги пазиш тия 350-400К,
обади се.Имам тука човек дет ща уреди :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Обърках се - "данъчен кредит" няма нищо общо с темата. Хапливете, детски обиди на някои защитници на благоденстването в CDN ме раздразниха силно.
Добро "кредитно досие" трябва за ипотека. Данъчен кредит $2000 се надявам да получа тази година от новороденото си бебе и за това за него все си мисля.
Извинявам се за нелепата грешка.
Вярно е, че 99% от къщите за под $200000 са бараки. Ако дълго и търпеливо търсиш, попадаш на закъсал човек който спешно продава хубав имот на ниска цена. Номерът е да си първия с оферта и пари. Аз за такава огромна разлика в цената дълго обикалях, гледах, проверявах новите обяви по два пъти на ден... и изскочи!
Последно промяна от ablood на Нед Мар 09, 2008 12:28 am, променено общо 1 път.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Ей, хора, ще се избиете бе...
Щом почнахте на селяни и граждани да се делите...
Нека всеки си живее, където иска и/или може, и да си казва свободно мнението, без да плюе по инакомислещите. Според мен, така е добре...
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Леля Екимка написа:Не коментирам плацата и потребителите там.
Лельо Екимке, а не са ли твоите деца в едно училише с децата на потребителите (които не желаеш да коментираш) на същата тази плаца?
Аз с моите деца такъв компромис немога да направя :metro: (това е моя гледна точка)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

analgin написа:
Леля Екимка написа:Не коментирам плацата и потребителите там.
Лельо Екимке, а не са ли твоите деца в едно училише с децата на потребителите (които не желаеш да коментираш) на същата тази плаца?
Аз с моите деца такъв компромис немога да направя :metro: (това е моя гледна точка)
Ееех, Аналгине! Да дава Господ, след около 5-6 години ще ти отговоря!
За сега, под "моите деца" разбирам децата в собствения ми клас - наистина са от квартала, по едно стечение на обстоятелствата и да ти кажа - прекрасни са! Макар и от Шри Ланка, Бангладеш и т.н....
Просто деца...(да не навлизам в подробности, но с много по-голямо уважение към другите, отколкото "белите"... Чудна работа1)
Да са живи и здрави!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Красива България?????

Мнение от Nadi a »

ablood написа:Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт...
Canada Post имат услуга "Пренасочване на поща", струва около 40 долара за 6 месеца. Чиста работа! Даже след първите 6 месеца решихме, че все още може нещо да пристигне за нас на стария адрес и си пуснахме за още 6 месеца.
А с тезата за удобния транспорт и най-вече метрото - за съжаление и аз съм съгласна.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

analgin написа:
Леля Екимка написа:Не коментирам плацата и потребителите там.
Лельо Екимке, а не са ли твоите деца в едно училише с децата на потребителите (които не желаеш да коментираш) на същата тази плаца?
Аз с моите деца такъв компромис немога да направя :metro: (това е моя гледна точка)
Всъщност децата там ходят на училище в Утрамон...

Хубава къщата под 200к 100% не е в Монтреал, а някъде на село...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: Красива България?????

Мнение от THC »

sasho71 написа:
ablood написа:...където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
dobre ве, аз не разбирам какво ви пречат тез хора, и те са хора, макар и жълти, черни, червени, пембяни...Ако не правят зулуми, прблема къф е??? Бачка си мангала кротко в завода, плоди се, не пречи никому...
и хоп вземе че счупи на сашката ръката.
хубав човек с х*й да го сочиш
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Не съм чела предишните мнения. Но Кот де Неж има съвсем различни части, толкова различни че е трудно да се говори за него като за един квартал що се отнася до качество на живота. Моята научна ръководителка има къща в Кот де Неж, ама на двайсетина метра от къщата й по същата улица започва Уестмаунт и къщите по нищо не се различават от къщите откъм Кот де Неж. Личната ми лекарка има къща в Кот де Неж и си е направила и кабинета там, за съжаление в такъв квартал едва ли някога ще мога да живея. Всъщност и двете живеят около метро Сноудон. Много обичам да ходя около спирка Кот де Неж - една такава бохемска атмосфера - книжарници, етнически ресторанчета, университет, слушаш различни езици около себе си, космополитно. Който предпочита да вижда само чисти арийци около себе си, сигурно ще му бъде трудно да се адаптира там. Но за новопритигнали имигранти има много удобства, пък и не само за новопристигнали, но на по-висока цена.
Публикувай отговор