Виза за САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pp
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 5:26 am
Местоположение: Montreal

Виза за САЩ

Мнение от pp »

Някой има ли информация ако си постоянно пребиваващ в Канада и имаш бележка от КОФИ че учиш там без да работиш никъде ще ни дадат ли туристически визи за САЩ? В Канада сме от 6 месеца....
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

В посолството на САЩ разбира се. Там на сайта ще видиш какво трябва да се попълни и плати. До колкото знам вече всички документи се подават online. Абе намираш, отваряш, четеш. Да не се учудите ако ви дадът виза само за 6 месеца. А да и таксата е около $100 на човек (мисля). Обърни внимание на изскванията за задграничния ти паспорт. Трябва да е валиден минимум една година още ако не греша.
Абе там всичко си пише.
Bogdan
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 12:25 am

130 е вече...

Мнение от Bogdan »

Майче цената на визата е увеличена на 130 USD
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Re: Виза за САЩ

Мнение от jess »

pp написа:Някой има ли информация ако си постоянно пребиваващ в Канада и имаш бележка от КОФИ че учиш там без да работиш никъде ще ни дадат ли туристически визи за САЩ? В Канада сме от 6 месеца....
6 месеца и без да сте работили много вероятно да получите отказ.Ако не е спешно изчакайте.Разбира се решението е ваше.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ние вадихме виза на дъщеря ни преди месец в Отава,понеже за Монреал все нямаше свободни дати/ рандеву се взима само по интернет!/ и таксата е 130$. Но мисля ,че имат изискване да работиш, питаха съпруга ми къде работи и от колко време,макар че визата не беше за него. Паспорта дойде по пощата след 4 дни с 10 годишна виза :shock: ,макар че отива за 3-4 дни на екскурзия от училище.
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Re: Виза за САЩ

Мнение от s.b. »

jess написа:
pp написа:Някой има ли информация ако си постоянно пребиваващ в Канада и имаш бележка от КОФИ че учиш там без да работиш никъде ще ни дадат ли туристически визи за САЩ? В Канада сме от 6 месеца....
6 месеца и без да сте работили много вероятно да получите отказ.Ако не е спешно изчакайте.Разбира се решението е ваше.
неразбрах само това само предположение или не, защото мисля че човека има нужда от точна информация.
А що се отнася до отговори от сорта "ама виж сайта то там всичко си пише" доказват за пореден път защо сме най-смачканите емигранти тук. Ясно е, че за да се обърне човек към форум като този има някакви проблеми да получи информация по друг начи
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

ами човека е казал " много вероятно " значи е предположение .
а иначе в този форум е пълно с такива въпроси и отговори , например хора , които са казали , че отиват да разгледат еди си кой град и получават 10 год. визи и други които им се налага да пътуват служебно и получават 6 месечни или едногодишни визи , които после пак подновяват , както и трети с откази , независимо от това ,че са работили .
така че , ако ви трябва най -точен отговор , визата не се дава от форума , а от посолството и те могат да ви осветлят по въпроса какви са им мотивите за отказ , или даването на визи с различни продължителности .
аз лично съм получавала два пъти виза , първия път след 6 месеца престой и 6 месеца стаж .
показах писмо от работата ми и обясних , че искам да отида да се видя с приятели в чикаго .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Сайт за резервация на дати за интервю на Американското посолство:

www.nvars.com

Само те могат да отговорят на въпроса ти...
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Публикувай отговор