Какво е това чудо по селските провинции

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Ей няма защо да се джафкате. Батката само ви гледа сеира.
Това при каква цена на нефта са печеливши нефтените пясъци в Албърта е сложен въпрос.
Цената на нефта в Нюйорк е за Light Texas Crudе - това бенчмаркът в Северна Америка. Синтетичният нефт, който се прави от смолата от нефтените пясъци е доста по-ниска от тази в Нюйорк. Освен това, цената на нефта в Албърта е по-ниска от тази в Нюйорк.
Пример 1: ако цената в Нюйорк е 90 кинта, цената в Албърта ще варира между 50-80 кинта, в зависимост от качеството на нефта (основно летливост и съдържание на сяра). Утре ще ппитам моите инженери за колко точно се продава, в момента, един барел синтетичен нефт от Форт Мак.
Пример 2: При сегашните нива на нефтените цени. Продаваш един барел от Форт Мак за 75 кинта (утре ще потвърдя цената). Минус 35-45 кинта разходи (разходите зависят от много неща, нямам време да обяснявам сега). А сега извадете поне 30% роялтис (нивата на роялтитата също зависят от цената на нефта), които се плащат на Албърта. Остават към 20-30 кинта/барел за компанията, което си е жесток бизнес имайки впредвид, че производство на нефт от пясъците мина 1 милион барела/ден (прогнозите са, че производството ще мине 3 милиона до няколко години).
А това колко е разумна практиката да се гори природна газ за да се вадят лайната от пясъците е друга тема (Даниеле, тук съм с теб).
Абе то не, че и това не беше друга тема ама нейсе.
Айде наздраве
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

абе по добре -30 за десетина дена през зимата отколкото +30 през цялото лятото с влажност 80-90%.

а как е караме тук - не питай

трибва да ходим по ресторанти и барове че иначе отвън е хладно за социални разходки.

:beer: :beer: :beer:
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

E правилно , къде ще мааш с един кашон дискове по улиците , в ресторант се пласират къде по-удобно и приятно :wink: :beer:
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Еееее !Болно село е това B-G то баце!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Ivan1007 написа:Е не ставаше въпрос за това изобщо. :D
Аз не споря с лаици на професионални теми.
:D
Оставам те с твойта икономика и лапнишараните.
:lol:
аз се отървах ама гледам теб са те захапали ....успех братле ,но ще береш ядове -предупреждавам те
Публикувай отговор