Как всъщност стоят нещата със заверките на пълномощни.......

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Как всъщност стоят нещата със заверките на пълномощни.......

Мнение от flyfish »

Оххххххххххх,
за голямо мое нещстие след много месеци щастлив живот във Ванкувър,ми се налага да си общувам отново с разни български институции.От сега предчувствам проблемите и ядовете :evil: .Пък и вече позагубих тренинг :D .
С две думи налага ми се да заверя тук едно пълномощно,което да изпратя до БГ.От това,което четох назад из форума,разбрах,че преди е можело да изпратиш документите до посолството/консулството за заверка,ама вече не можело щото като влезеш на сайта на посолството в Канада с големи букви са написали,че "Тяхната мисия е да помагат на българите в Канада" :twisted: .Нали се сещате,че много солено ще ми излезе един печеат от Ванкувър до Торонто или Отава. :evil:
Моля,кажете има ли друг начин да го взема този пусти печат?Пълномощното е за вадене на документи от КАТ в БГ.
Последно промяна от flyfish на Чет Яну 31, 2008 7:52 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

имаш


обаждаш се на посолството за точна информация, но е нещо от сорта:

1. заверяваш си документа на БГ език през местен нотариус или агент по заклеванията. той всъщност заверява подписа ти, а не съдържанието
2. пращаш си писмото в Отава в министерство на външните работи и търговията ( или нещо подобно ) и те ти заверяват месния печат и ти връщат документа. Ако не се лъжа даже е безплатно
3. пращаш си така заверения документ в нашето посолство и те го заверяват също и си готов

Ще ти коства повече време но пък е разрешение. И ако искаш когато получиш точната инфо от посолството за цялата процедура можеш да я постнеш тук за да си полезен и позитивен :wink:
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Poumpy, варианта, които си описал мисля, че вече не върви. Ние така постъпихме преди година, но наскоро промениха изискванията.

Flyfish, варианта е да следиш сайтовете на българите във Ванкувър, Калгари и Едмонтън и когато се организират консулски дни отиваш. Това обаче ще отнеме време.

Ето тук една инициатива за консулски дни
http://calgarybulgariansociety.com/foru ... .php?t=471
Последно промяна от koceto77 на Сря Яну 30, 2008 5:07 pm, променено общо 1 път.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Мамица.. им. :evil: Е това сега не е ли идиотщина.Ами,ако ми трябва спешно?Да ходя до Торонто ли? :twisted: :twisted: :twisted:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

flyfish написа:Мамица.. им. :evil: Е това сега не е ли идиотщина.Ами,ако ми трябва спешно?Да ходя до Торонто ли? :twisted: :twisted: :twisted:
Така е. Стараят се всячески да ти напомнят от къде си се измъкнал. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ама вие кво искате сега .във всяко канадско село да ви отворят българско посолство ли. :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

bateto написа:ама вие кво искате сега .във всяко канадско село да ви отворят българско посолство ли. :D
Ами не. Но е достатачно да зачитат местните начини на заверяване на такива документи. Ане да трябда да им ходиш на крака за нещо толкова елементарно. Да не говорим за разходите, които не са малко при тези огромни разстояния в Канада.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Кой български идиот е вгорчил живота на българи от цяла Канада като е решил,че трябва лично да си носят пълномощните до Торонто!!! :twisted: :twisted: :twisted: .Поредните безмозъчни изпълнения от родна страна.Бясна съм.
Последно промяна от flyfish на Чет Яну 31, 2008 9:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Има един малко нетрадиционен изход. Написваш пълномощното , подписваш го, изпращаш го на вашите.
Всички кметове по селата имат право да заверяват нотариално, така че с малко късмет и връзки работата се свършва.
Сиренето е безплатно само в капана.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Благодаря ти за идеята.Току виж проработила :D .Ама,пак казвам,що трябва от пръстите си да си ги смучем,пък онез педер..и от посолства разни и консулства да си чешат таша..те и да ни чернят живота.Пък и заплати да вземат :evil: .Няма оправия таз нашта малка държавица.От близо година допирни точки с БГ съм нямала... бях забравила какво е да живееш в АБСУРДИСТАН...Айде,че така ми иде да ги наредя едни по клавиатурата.....
Аватар
Specialka
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 12:55 pm
Местоположение: Мисисага

Мнение от Specialka »

Оооо, чакайте да добавя. Заветната заверка е с нова цена вече. Ако до миналата година искаха 12 долара, сега това къртовско усилие струва 45 долара. :o Обаче ти дават избор. Може да си оставиш документа и да минеш да си го вземеш след три дни на половин цена. Сигурно щото излиза по-евтино да се разходиш два пъти в работно време. :)
Имам най-прости вкусове. Задоволявам се само с най-доброто.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Ееее,просто няма такъв емотикон........
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Specialka написа:Оооо, чакайте да добавя. Заветната заверка е с нова цена вече. Ако до миналата година искаха 12 долара, сега това къртовско усилие струва 45 долара. :o
бря, и това от кога? :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Аве и аз се чудя като канадски гражданин докато съм в България и ми се наложи да издам пълномощно на някой в Canada дали ще ми го приемат в Canada с заверка само от Български нотариyс? Или ще трябва да се разхoдя до посолство или консулство на Canada и да си платя 50 долара такса за заверка?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

флайфиш не ти ли се струва заглавието на темата ти малко гаднярско,все пак българското правителство не се отъждествява с майка ти,баща ти ,първите ти стъпки в училище ,първото ти гадже за да ги намразиш само и само щото нещо не ти изнася :wink:
Публикувай отговор