За недоволните от здравната система в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

anxeli написа:Там с хората без застраховки е страшно. Първо за това питат, но винаги оказват неотложна помощ, след това хората сами стават и бягат, защото в някои болници престоя е 8-10 хил на ден, а бърза помощ не те пита къде да те закара :lol:. Но такова нещо наистина не бях чувала :shock: ...
В ЛА било практика.....


Paraplegic Man Dumped in LA Gutter Sues Hospital




By Jill Serjeant

LOS ANGELES (Reuters) Jan 18 - A mentally ill paraplegic man filed a lawsuit on Thursday against a hospital that dumped him in a gutter on Los Angeles' "Skid Row" -- a case that highlighted the plight of the city's vast homeless population.

Gabino Olvera, 42, sued the Hollywood Presbyterian Medical Center for negligence and elder abuse after it discharged him in February 2007, took him across town in a van and left him in a soiled hospital gown without a wheelchair in the heart of the city's homeless area.

Witnesses who came to Olvera's aid said they saw him dragging himself on the ground with hospital papers and documents clenched in his teeth while the driver sat in her van and applied makeup before driving off.

The incident was captured by security cameras at a nearby homeless shelter.

Hernan Vera, a lawyer with Public Counsel, which helped bring the lawsuit on behalf on Olvera, called it "the most obscene and callous example of this practice that we have seen."

Hollywood Presbyterian did not return calls for comment on the lawsuit filed in Los Angeles Superior Court that seeks unspecified damages.

The Olvera case was one of about 50 reported incidents in the past 12 months of sick, confused and homeless patients being left by ambulances in the 50-block area of downtown Los Angeles thought to have the highest concentration of homeless people in the United States.

Estimates of the number of homeless in the United States ranges from 500,000 to more than a million.

In Los Angeles, an estimated 12,000 people, many of them mentally ill or addicted to drugs and alcohol, live and sleep on the streets of the area known as Skid Row.

Vera called Los Angeles "ground zero in the fight against unlawful dumping of homeless patients by hospitals."

Lawyers for Olvera said one of the goals of the lawsuit was to force local hospitals to change their practices.

In May, Kaiser Foundation Hospitals, the country's largest nonprofit health-care provider, settled a lawsuit involving the dumping of another patient by agreeing to find shelter places for all patients it discharges in Los Angeles.

Kaiser also agreed to improve discharge procedures and to contribute $500,000 to homeless services on Skid Row.

Hollywood Presbyterian said in a statement in May it would adopt similar protocols, but lawyers for Olvera said the hospital had failed to do so.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

И Презвитериън отгоре, а господ какво ще каже по въпроса :)?
Там е див капитализъм, а и мексиканците им разказват играта, което не е извинение. Толкова пари има там, поне за тези дето са най-зле могат да се погрижат. Дано да си вършат работата тези Кайзер. Докато ги източат мексиканците :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Жени написа:
mouse написа: Тук може да отидеш на колкото си искаш доктори за разлика от България, като не ти харесва тоя ето ти другия, все някой ще ти пасне.
Всъщност в България можеш да отидеш на колкото си искаш доктори и когато си поискаш без да чакаш месеци наред! Просто трябва да си платиш! :wink:
Но малката разлика е че в Ка не плащаш :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

mouse написа:
Жени написа:
mouse написа: Тук може да отидеш на колкото си искаш доктори за разлика от България, като не ти харесва тоя ето ти другия, все някой ще ти пасне.
Всъщност в България можеш да отидеш на колкото си искаш доктори и когато си поискаш без да чакаш месеци наред! Просто трябва да си платиш! :wink:
Но малката разлика е че в Ка не плащаш :lol:
В Канада (за Квебек не знам) трябва да чакаш с месеци за преглед при специалист!

Може и да може да посетиш колкото си искаш доктори, ама дали ще ти стигне времето и дали няма да ти се задълбочи пробрлемът преди още да си стигнал при първия?

Тогава каква ти е ползата от НЕПЛАЩАНЕТО?
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Какви са тези митове и легенди за чакане с месеци?
Как пък все такива неща ви се случват не ми е ясно.
Досега 3-4 пъти съм ходила на специалист и все е било в рамките на една седмица, егати и късмета съм имала значи. :evil:
Изобщо не говоря за изследванията, които ми пускат най-редовно, вкл. ми правиха и скенер на глава ей така за всеки случасй, както и ми провериха всички вени на ехограф, пак беше почти профилактично.
Не говоря и за чакането в юржанса, което , странно как, на мен не ми се е случвало да надвиши 2 часа.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Жени написа:
В Канада (за Квебек не знам) трябва да чакаш с месеци за преглед при специалист!

Ама че необразована мишка съм, то Квебек вече не бил в Канада.
Сиренето е безплатно само в капана.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз съм недоволен от здравната система в Канада .за да вземат докторята по 200К и по вече съм длъжен да си плащам по 10 кинта за кутия цигари и 30 кинта за квадратна бутилка.е те те да не са с десет гърла и 20 кухи крака,че и тях трябва да ги поя.и това ,ако е социална държава. :o
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

200K

Мнение от ablood »

200К? Дори и в щатите не са мнозинство докторите достигнали такива заплати. А малцината квебекарски медици изкарващи такива пари, с данъците си издържат 6-7 социаладжии.
Всъщност има разрешение на проблема с бавното обслужване - правителството да отреже социалните помощи на мързеливите селяндури и да повиши заплатите на медицинскит персонал, за да спре имиграцията му към щатите.
Така Квебек ще е по-малко атрактивен за даден вид емигранти, ще се повиши качеството на населението и на медицинското обслужване.
Така не само мрънкането, но и мрънкалата ще намалеят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

туй пък от къде го измисли.ми те ,ако отрежат социала трябва да вдигнат и заплатите иначе няма кой да върщи черната работа.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

mama_kenga написа:Какви са тези митове и легенди за чакане с месеци?
Как пък все такива неща ви се случват не ми е ясно.
Досега 3-4 пъти съм ходила на специалист и все е било в рамките на една седмица, егати и късмета съм имала значи. :evil:
Изобщо не говоря за изследванията, които ми пускат най-редовно, вкл. ми правиха и скенер на глава ей така за всеки случасй, както и ми провериха всички вени на ехограф, пак беше почти профилактично.
Не говоря и за чакането в юржанса, което , странно как, на мен не ми се е случвало да надвиши 2 часа.
Личен опит от преди 3 месеца. Температура 39.4, силна треска, гърчове, докарана до болницата с линейка в безсъзнание. Чакане в спешното - над три часа. Една седмица по-късно, с абсолютно същите симптоми можех да си чакам и до утре сутринта, ако хората около мен не бяха истерясали от страх, че могат да лепнат нещо. Не се оплаквам, защото видях колко работят лекарите в спешното - такава работа и на най-големия си враг не бих пожелала.

Иначе по време на престоя в болницата ми направиха всички възможни изследвания. Дори отказах няколко от тях.

Не знам колко получават лекарите в спешното, не съм им гледала в канчетата, но и 200 хил да е, е малко. Наистина би могло да се направи нещо за сметка на социала....

А за чакането за специалист пак личен опит. Човек със силни болки в коляното се обажда на ортопеда веднага след като получава направлението. Уговорен час за след 4 месеца. Обаждания на още няколко специалиста дават като резултат горе-долу същия период. Ортопеда предписва скенер на коляното, за който се чака още 3 месеца. Същинското лечение, както можете да се досетите започва над половин година след първото посещение при "селския" лекар.

Обаче де да знам, може в затворите наблюдаващия персонал да се ползва с предимство. Ние, като простосмъртни, си чакахме.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Абе какво да си говорим - факти:

за малко дете (2-3 г.)

- специалист кардиолог - спешен час - след два месеца и половина!
- уши-нос-гърло - месец и половина :?

Това на прочутия южен бряг - детския кардиолог работи само в болницата Шарл льомоан, само в петък следобед :wink: - затова се чака - иначе избор бол!
Independent написа:А за чакането за специалист пак личен опит. Човек със силни болки в коляното се обажда на ортопеда веднага след като получава направлението. Уговорен час за след 4 месеца. Обаждания на още няколко специалиста дават като резултат горе-долу същия период. Ортопеда предписва скенер на коляното, за който се чака още 3 месеца. Същинското лечение, както можете да се досетите започва над половин година след първото посещение при "селския" лекар.
На мен 2005 г. ми дадоха час след 11 месеца! Нямаше други варианти, даже частни! Да е жив и здрав Добри Динев, че не куцам още :D
Последно промяна от krimon на Пон Яну 28, 2008 12:11 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

в САЩ като си плащаш обичайната над средна застраховка, около 1000$ на месец(тричленно семейство), ще те носят на ръце само да си отовориш устата, че нещо те боли. Дори и сестра да ти държи ръката(или други неща) ще ти намерят. Виж ако нямаш застраховка или ти е от рехавите, тогава...филма Сико гледай
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

В юржанса, пък и където и да било по болници, не съм се появявала в униформа, нито пък като си взимам номерче казвам къде работя. Виж обаче като ме спрат ченгета и си покажа картата автоматично ми казват бон журне, мадам, бон рут. Досега нямам нито една глоба. :D

Кримонице, нещото, което си цитирала, не съм го казала аз.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Какъв е проблема да си плащаш, ето тук една частна клиника:

http://www.rocklandmd.com/en/index.php
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

mama_kenga написа:Êàêâè ñà òåçè ìèòîâå è ëåãåíäè çà ÷àêàíå ñ ìåñåöè?...

...èçñëåäâàíèÿòà, êîèòî ìè ïóñêàò íàé-ðåäîâíî, âêë. ìè ïðàâèõà è ñêåíåð íà ãëàâà åé òàêà ...

Çàùî òè ïðåäïèñâàò ñêåíåð íà ãëàâàòà ?

'Åé-òàêà" íå çâó÷è ñåðèîçíî ... âåðîÿòíî èìà ïðè÷èíà íÿêàêàâà ....

À êàòî ãëåäàì åäíî äðóãî òâîå èçêàçâàíå (çà ïîëèöàèòå) ñå ñåòèõ çà îíçè Ñòàâèñêè, äåòî è íà íåãî ìó êàçàëè "Áîí ðóò" ïîëèöàèòå...
Публикувай отговор