savmestno sagitelstvoitelstvo

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
buba
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 10:20 am
Местоположение: bulgaria

savmestno sagitelstvoitelstvo

Мнение от buba »

zdraveite,
imam edin vapros svarzan s dokazvane na savmestno sagitelstvo.
kade moga da si izvadj dokument,koito da udostoverjva mestogiveeneto
mi,tai kato ot kmetstvoto otkazaha da mi izdadat.
blagodarj predvaritelno na vsi4ki.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Здрасти buba :D
Аз не съм си вадила такава бележка, но когато си сменях временното местожителство, в общината попитах:
- В случай, че ми трябва бележка удостоверяваща временното ми местожителство, къде мога да си извадя такава?
Отговора беше:
- На същото гише тук, където променихте временната си регистрация. (т.е. в града, в който живея, а не в родния ми град, както беше писано преди във форума).
Предполагам, че за постоянно местожителство можеш да си извадиш бележка също от общината (макар че постоянния ти адрес го пише на личната ти карта). Не знам защо са ти отказали, не е редно според мен. А и не знам за временно или за постоянно местожителство говориш. А съвсем възможно е просто да си попаднала на некомпетентна служителка, която не е била наясно със ситуацията и по-лесно и е било да ти откаже. Отиди пак в общината, попитай друга служителка, ако трябва попитай няколко. Ти дефакто нямаш друг документ, в който да пише временното ти местожителство.
На мен ми се е случвало нещо подобно в банка и то не в коя да е, а в ОББ. Исках да тегля пари от дебитната си карта от гише и знаех че може, но служителката просто отказа. Каза ми, че трябва да са над 400 лв. На другия ден отидох по друг повод и между другото попитах друга служителка дали е възможно това. Тя каза: "Разбира се". Когато й казах мнението на колежката й, тя започна да се смее с глас.

Така че, опитай отново. Това е моят съвет към теб.
Успех :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Да не бъркаме институциите

Мнение от Linko »

Напълно съм съгласен с написаното от "пчеличка", като искам само да уточня, че удостоверението за постоянен/настоящ адрес се издава от служба ЕСГРАОН на общината по постоянен/настоящ адрес.
Такова понятие "временно местожителство" няма.

И да не бъркаме органите на изпълнителната власт! Буба нe пише какъв е настоящия й адрес, но говори за кметство, а не за община. Има голяма разлика. Значи трябва да отиде до общинския център - служба ЕСГРАОН.

И още едно уточнение. Не може да си извадиш удостоверение за постоянен адрес от друга община, освен от тази - по постоянния ти адрес.

Пример1: За удостоверение за постояен адрес.
Гражданско лице с постоянен адрес гр.Пловдив и настоящ адрес - гр. Габрово, може да си извади удостоверние за постоянен адрес единствено от служба ЕСГРАОН на община Пловдив.

Пример2: За удостоверение за настоящ адрес.
Гражданско лице с настоящ адрес гр. Пловдив и независимо какъв постоянен адрес, може да си извади удостоверение за настоящ адрес от община Пловдив ако се е регистрирал по установения от закона ред в общината.

Пример3: При настоящ адрес в кметство, което не е община.
Гражданско лице с настоящ/постоянен адрес в село Горно Нанадолнище от община Габрово, може да си извади удостоверение само от служба ЕСГРАОН на община Габрово.

Ако някъде, в нещо не съм точен, надявам се да бъда коригиран от уважаемите съфорумци.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Re: Да не бъркаме институциите

Мнение от titi »

Linko написа:Напълно съм съгласен с написаното от "пчеличка", като искам само да уточня, че удостоверението за постоянен/настоящ адрес се издава от служба ЕСГРАОН на общината по постоянен/настоящ адрес.
Такова понятие "временно местожителство" няма.

И да не бъркаме органите на изпълнителната власт! Буба нe пише какъв е настоящия й адрес, но говори за кметство, а не за община. Има голяма разлика. Значи трябва да отиде до общинския център - служба ЕСГРАОН.

И още едно уточнение. Не може да си извадиш удостоверение за постоянен адрес от друга община, освен от тази - по постоянния ти адрес.


Пример1: За удостоверение за постояен адрес.
Гражданско лице с постоянен адрес гр.Пловдив и настоящ адрес - гр. Габрово, може да си извади удостоверние за постоянен адрес единствено от служба ЕСГРАОН на община Пловдив.

Пример2: За удостоверение за настоящ адрес.
Гражданско лице с настоящ адрес гр. Пловдив и независимо какъв постоянен адрес, може да си извади удостоверение за настоящ адрес от община Пловдив ако се е регистрирал по установения от закона ред в общината.

Пример3: При настоящ адрес в кметство, което не е община.
Гражданско лице с настоящ/постоянен адрес в село Горно Нанадолнище от община Габрово, може да си извади удостоверение само от служба ЕСГРАОН на община Габрово.

Ако някъде, в нещо не съм точен, надявам се да бъда коригиран от уважаемите съфорумци.
Linko, правилно си написал, но с някои уточнения!

Когато аз си вадех удостоверението за постоянен адрес от общината ми в София, моят постоянен и настоящ адрес беше в друг град. Това беше преди доста години. Какво направих аз? Отидох в общината по местоживеене. Там любезни служителки ми обясниха, че трябва да се регистрирам първо на настоящ адрес, а след това на базата на този настоящ адрес, мога да си попълня картата за постоянен адрес. Това и сторих. Подадох си тази карта или удостоверение за постоянен адрес. С третия екземпляр, който ми дадоха от това удостоверение за постоянен адрес, за една седмица успях да се сдобия и с паспорт или лична карта.
Заключено