Въпрос по първите формуляри???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Ocean
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 3:37 pm
Местоположение: Sofia za sega

Въпрос по първите формуляри???

Мнение от Ocean »

Zdravejte,

Moge li niakoj da me informira, pri podawane na pyrwite formuliari osven
"Demande de certificat de selection" neshto drugo izprashta li se? Na tozi etap plashta li se neshto za obrabotka na dokumenti i ako da kyde i kak?

Mnogo shte sum vi blagodarna ako mogete da me informirate!!! :?
Botzo

Мнение от Botzo »

Ко сега са първите документи незнам.
Ама като пращахме ние (преди повече от година) изпратихме само това:
"Demande de certificat de selection"
После като ни отговориха трябваше да занесем вче всички тиа неща дето сме попълвали (дипломи и т.н.) и да платим таксата.
Но сега знам че първите са ONLINE по интернет, но не вярвам нещо да се праща повече.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Време е да престанем

Мнение от Linko »

Време е да престанем да използваме остарелите понятия, за да не бъркаме хората.

Няма вече никакви "първи", "втори" и не знам още какви документи.
Има само "Demande de certificat de selection" (Молба за сертфикат за селекция), която се изпраща след он-лайн проверка на съответствието ти на изискванията по съответната програма за емиграция.
Към Молбата задължително се прикрепват всички необходими документи, удостоверяващи посочените в нея твърдения, включително и документа за изпращането на сумата за разглеждане на въпросната Молба.

Още един път повтарям и призовавам уважаемите съфорумци: "Престанете да уппотребявате остарели понятия от преди 01.01.2004 г.!"
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Botzo

Re: Време е да престанем

Мнение от Botzo »

Linko написа:Още един път повтарям и призовавам уважаемите съфорумци: "Престанете да уппотребявате остарели понятия от преди 01.01.2004 г.!"
Съгласен :thumbsup:
Ocean
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 3:37 pm
Местоположение: Sofia za sega

Merci beaucoup!

Мнение от Ocean »

Blagodaria vi mnogo za info-to.
Az vsuchtnost namerih tazi inf. podrobno v www.immigration-quebec.ca no sega puk imam drug vupros.
Ot kude triabva da se izvadi dokumenta za trudovia stag(experiance): ot mestorabotata ili ot NOI ili ot kude? Za kolko vreme stava tova?

Mminimalnata suma koiato triabva da deklariram za edin chovek e posochena okolo 2 400 no tova $ li sa ili $ can?

:oops:
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Здрасти Ocean :D
Стажа се доказва с трудова книжка и/или препоръка (атестация). Това го пише на официалния сайт и на документите, които преди се получаваха от пощата, а сега се теглят от интернет. Каквото и да вадиш става от местоработата, не от НОИ. Абе хора, вие не разбрахте ли че сами си слагате главата в торбата (това не се отнася за теб, тъй като ти не си запознат :? ). Нищо лошо да си извадиш справка от НОИ, но представи си че работодателя ти е пропуснал да ти плаща осигуровките? Как тогава ще обясниш разликата между трудовата книжка и извлечението от НОИ? Знам, че е имало случаи, в които с писмо те уведомяват да пратиш такава справка, но това са изключения и може би е заради разминаване на информацията между това, което си писал в документите и това, което е в трудовата ти книжка например. Превода на трудовата книжка е достатъчен, а в случай че нямаш такава, извади си от работа препоръка, длъжностна характеристика, служебна бележка или нещо такова.
А за сумата от ~ 2400 $ за водещия кандидат (в случай че кандидатстваш сам), става въпрос за CAD, т.е. канадски долари.
Дано да съм била полезна с нещо :)
Късмет :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Ocean
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Мар 18, 2004 3:37 pm
Местоположение: Sofia za sega

:)

Мнение от Ocean »

Благодаря Пчеличке,

Информацията е много изчерпателна. :)
Проблема ми е че работя за Даноне и първите 4 месеца съм била на граждански договор а те не са вписани в тр. ми книжка. Какво точно представлява атестацията за която пишеш! А стажове който съм имала в университета могат ли да се числят за "експерианс" ако извадя препоръки за него или не се приема???

Знаете ли как върви амер.$ спрямо канад.$?

:wink:
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Здрасти пак Ocean :D
Честно казано нямам идея как трябва да изглежда една атестация, просто съм чела това понятие във форума. Попитай шефовете си, те може да знаят. Аз нямам трудова книжка и затова си извадих служебна бележка и препоръка от работа. Тъй де, трудова книжка имам, но в нея пише че работя 10 дни в месеца, което съвсем не е вярно, а и тя е издадена доста месеци след като бях започнала да работя, просто шефката ми се уплаши от данъчните, които бяха започнали проверки. Затова тя нямаше нищо против да ми издаде служебна бележка и препоръка, в които да пише кога съм започнала работа, на каква длъжност, как се справям и т.н. Но не сме минали интервюто още и не знам как ще се стекат обстоятелствата. А и имай впредвид, че аз не съм водещ кандидат.
А за стажовете от университета, за които питаш, също не мога да помогна. Не знам дали те се водят като стаж по специалността, тъй като още не си имала завършено висше образование. Дано някой друг да ти отговори на въпросите, на които аз не мога.
А това е линк, който ще ти помогне да пресметнеш отношението на американския долар към канадския:

http://www.xe.com/ucc/

Към днешна дата това отношение е:
1 USD = 1.33056 CAD
или обратното
1 CAD = 0.751589 USD

Късмет :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Забравих нещо :?
За месеците, които не фигурират в трудовата ти книжка, освен препоръките и другите неща, които ти писах, нищо не пречи да си преведеш и договора, стига в него да пише, че този период е 4 месеца.
Айде със здраве :)
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Galia MERDJANOVA
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 8:58 am
Местоположение: Au monde

Мерси!

Мнение от Galia MERDJANOVA »

Благодаря,

Това може би ще ми реши проблема!
Сега остава да действам бързо. Това с парите също не е лесна работа - да намериш ниакой който да ти даде пари, та дори и на заем!

За Пчеличката: Успех на интервюто!!!
:)
Fait ce que doit, advienne que pourra
Заключено