какво се случва когато пощата загуби писмото със сертификата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

какво се случва когато пощата загуби писмото със сертификата

Мнение от NIAnia »

Знае ли някой как се процедира, когато бг пощи загубят писмото със сертификатите? Оказа се, че това се е случило с нашето писмо. Интервюто ни беше на 5 декември, сертификатите са изпратени на 13 декември, а не сме ги получили и в пощата са "ни чул ни видял". Кореспонденцията водим чрез пощенска кутия.
Успех желаем на всички ви!
nia
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Имаше хора с тоя проблем, но не можах да намеря темата, в която писаха как са се справили. Доколкото помня, някой даже беше отишъл лично да си го вземе сертификата от Виена. Почакайте още седмица-две, може да се бави писмото заради празниците.
emel
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 22, 2006 4:38 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Мнение от emel »

здр ние имахме същия проблем бяхя ни пратили сертификатите но ние не бяхме ги получили и писахме e-mail с молба ни изпратят отново сертификатите като този път ние си ги поискахме с куриер беше си за наша сметка малко по скъпо но по-сигурно така че не се притеснявай просто се свържи с някого и помоли да ги изпратят отново.Късмет напред в процедурата
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

значи има възможност

Мнение от NIAnia »

Благодаря на zaia и emel за отговорите. Това ме поуспокои, че има шанс да си ги получа някакси. В мейла, който ми пратиха от Виена ми пишат да проверя с пощенското ни бюро за писмото, защото трябвало да е там. Да, ама не! Щото го няма! Затова сега ще ги накарам да се поизпотят и в пощата малко, но мен това не ме грее. Искам си сертификатите!
Ще се радвам ако има и други, попаднали в такова положение да напишат какво са предприели и как са се развили нещата при тях.
Успех и кураж на всички, които са тръгнали да сбъдват мечтите си!
nia
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Здравей, НИАниа, на нас ни се случи , пощите да ни загубят Сертификатите, много е неприятно освен , че се чувстваш гадно и самата процедура се забавя :( . Ние се обадихме във Виена говорихме с Лиза ШНАЙдер( не съм сигурна че изписвам името добре на български) и като се потвърди , че сертификатите са загубени , пратиха дубликати с куриер за наша сметка , доста нерви бяха , но свърши добре :) .
Желая ви успех и бърза процеддура!
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

още едно въпросче

Мнение от NIAnia »

copadenieve, а как се потвърди, че са загубени? Трябва ли да искам някаква бележка или друго от пощата, че е загубено писмото?
Аз в момента чакам шефката на пощата, където ми е абонамента за кутията, да ми се обади с информация.
Благодаря за отговора и успех напред!
nia
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

ние трябваше да получим сетификатите до средата на януари по наши сметки като това не стана и от пощите казаха ,че не са те виновни ,а някой от колегите им т. е.австрийците (нагли нали? )
ПОслдната седмица на януари се обадихме във Виена казаме всичко това, и на 14 02 2007 получихме дубликатите с куриер за наша сметка
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Публикувай отговор