Самолетни билети

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Самолетни билети

Мнение от Venko »

Здравейте, гледам в съседната тема "Билети до Монреал" , че се получи дискусия за самолетни билети , та реших да пусна едно нова темичка , за да сподели всеки , който може нещата които знае за закупуването на билети, полети, авиокомпании, агенции за самолетни билети, предимства и недостатъци на гореизброените и каквото се сеща , за да можем да синтезираме една информация , която е много важна за хора , които заминават и особено за тези като нас, които не са летели никога:)
В гореспоменатата тема се казва че чехите няма да летят до Канада вече, а те бяха май най-евтиния и добър вариант. Не знам дали е така, но и аз така дочух, но от всичкото ровене из нета най - евтините оферти ми ги дават за полети на Полските авиолинии. Те летят до Торонто и изпълняват полета от София до Варшрава и после от Варшава до Торонто, а от там се продължава с вътрешни авиолинии до Монреал, Отава, Ванкувър и Калгари, като това си е с един билет.
За хората , които тепърва ще тръгват към Канада мисля, че това е много добър вариант, защото цената е доста по приемлива от на другите превозвачи, а това си е доста важно в началото.Самия полет е един път седмично - в петък по едно и също време:

Тръгване от София - 14 40h --- Пристигане във Варшава - 15 35h
Тръгване от Варшава - 16 30h --- Пристигане в Торонто - 20 20h ,
и от там нататък мисля че е с AirCanada до съответния град.


Ние сматяме да летим с тях до Отава към края на февруари да сме живи и здрави. Само се чудим от къде да си вземем билетите, от 4-5 места ми дават различни цени, като Expedia.bg ми дават най - ниската цена , а от Posoka.com най-високата и има разлика от близо 90 евро, а това са си парички :) А разликите в цената на други компании като AirFance, KLM, British , Lufthansa е повече от 400 евро и нагоре за двама възрастни и дете на 2г и половина.
Та , дали някой е ползвал Expedia.bg , DemoTurs, Poleti.com, Sunny.bg , ще е готино да сподели за агнеции за самолетни билети и изобщо всичко за полетите , когато са за първи път:)
Знам , че е дискутирана темата, но нещата се изменят и за това пускам нова такава.
Предварително благодаря:)
Весели празници
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Виж цените в сайта на ЛОТ. Трябва да са по-ниски от тези в агенция.

В края на декември двупосочен с тях до торонто, купен онлайн, е 920 $
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Гледах и там , в сайта на ЛОТ не може да се посочи полет до Отава, а само до Торонто, но цената е същата , с 3 евро по-малко от цента на Expedia.bg за същия полет, а Posoka.com за същия полет дават със 85 евро по - скъпа оферта , защото им са много високи таксите за обслужване и за полета за Отава пак е такава разликата и най-вероятно ще се възползваме от услугите на Expedia.bg.
Поздрави
:D :D :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kiko-01 »

Много добра тема. Благодаря ти, че си я пуснал и така подробно си обяснил. Мен ме вълнува и друг въпрос:
Дали не е възможно примерно до Варшава да не се пътува от София, а от Варна и после да се вземе самолета за Торонто или Монреал. Питам, защото ние сме от Варна и ми се струва голяма загуба на време и нерви да пътуваме с толкова багаж и децата до София, като със сигурност има полети до големите европейски столици и от Варна!

Весели Празници!
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Ами не знам , трябва да се пита, чел съм мисля точно за Варна за хора , които казват че са летяли от там до Канада , а не от София, но дано не се бъркам , а и с коя авиокомпания не съм сигурен.
Трябва да се провери по агенциите или направо да се запита самия превозвач.
Поздрави
Весели празници :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

Мнение от piratus76 »

ние като проверявахме за билети vectra travel ми дадоха полет от варна на малев ако не се лъжа но най- добре отидете и проверете. агенцията се намера срещу винса на ъгъла
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

до kiko-01

Мнение от poly6620 »

kiko-01,моля ви като уточните въпроса за полет от Варна да споделите във форума/от коя агенция,фирма,адрес закупувате билетите,полет,цена/,тъй като и за нас ще е по близо в сравнение от София.
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА-последно празнуване в Родината!
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

kiko-01 написа:Много добра тема. Благодаря ти, че си я пуснал и така подробно си обяснил. Мен ме вълнува и друг въпрос:
Дали не е възможно примерно до Варшава да не се пътува от София, а от Варна и после да се вземе самолета за Торонто или Монреал. Питам, защото ние сме от Варна и ми се струва голяма загуба на време и нерви да пътуваме с толкова багаж и децата до София, като със сигурност има полети до големите европейски столици и от Варна!

Весели Празници!
От Варна до Монреал и до Ванкувър летяха двама души - и двамата с Бритиш Еъруейс. Малев летят до Торонто.

Ето нещо за ориентир от FLYBULGARIA:
http://www.flybulgaria.bg/bg/flights/bu ... ckets.html
Цените обаче са без летищни такси.
Малко полезна информация:
http://www.flybulgaria.bg/bg/samoletni- ... ovori.html

Ние платихме 556 евро на човек за полета, за който си взехме билети: 26 март с Air France Sofia ->Paris->Montreal и ги купихме от Bulgarian VIP Travel.
На www.expedia.bg цената на същия полет е 520 евро.
I am here because you broke something!
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

И ние летяхме с ВИП-а и сме супер доволни от услугите им. Много са удобни за хора, които още нямат точна информация кога ще могат да летят, понеже може само да си бронират места, които да потвърдят не по-късно от 1 ден преди полета. Ние имахме притеснения кога ще дойдат визите, и не платихме нито стотинка за разсрочки, както някой компании правят, понеже билетите бяха със статус чакащи. Много удобна екстра и спестява пари. Обаче ще посъветвам всички, които мислят да летят скоро, да проверяват всички възможни варианти. Всяка фирма може да има промоция за момента, остатъчни билети на по-ниска цена и и и и и ... Защо да не спечелите, макар и малко за последно от БГ :)

Успех на всички и попътен вятър през 2008
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

mikemastercorp написа:Всяка фирма може да има промоция за момента
Aбсолютно вярно! Следете за промоции! Много от компаниите ги обявяват, но не винаги е известно и не се рекламира. Все пак направлението България - Канада не е от най-натоварените :wink: Ние пътувахме през септември с Бритиш и цената на билета беше само с 20 евро по-скъпа от тази на чехите.

Най-добре е постоянно да се поддържа връзка с бюрата за билети.
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Ами ако се намери някаква промоция , добре:)
Но за сега сме се спрели на Полските авиолинии през Варшава и Торонто до Отава, мисля че е добър вариант. Намерих само една тема за полските авиолинии и ми се струва , че пишеше добри неща. Ако има някой, който е летял с тях , да сподели впечатления ако има възможност и желание:)
Поздрави
Чао за сега:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Самолетни билети

Мнение от ZanzibarHero »

Venko написа:... а от там се продължава с вътрешни авиолинии до Монреал, Отава, Ванкувър и Калгари, като това си е с един билет.

....и от там нататък мисля че е с AirCanada до съответния град.
До Отава летях с KLM.
София-Амстердам-Монреал

Имиграционен и митнически контрол преминах в Монреал

Монреал-Отава (железопътната гара) - автобус
Akif
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 11:32 am
Местоположение: Варна

Мнение от Akif »

Относно полети от Варна до Канада в зависимост от времето на полета може да се намери.Мисля, че през пролетта Бритиш пускат полети до Лондон и от там за Канада.Иначе ние ще летим живот и здраве в края на април с Франс еър през Париж и след голямо търсене открих най ниска цена на самолетните билети в Алфа тур срещу Годзила на Мария Луиза 541 евро на човек до Монреал от София.Същата цена ми предлагаха и от още една компания на ъгъла до ВИНСА.Цените варират в зависимост от различните условия но най-често и комисионната на различните бюра е различна.
I tova shte mine
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

бих искала само да напомня , че КЛМ и Еър Франсе имат отделни автобуси от МОнреал до Отава ,. около час и половина е пътуването , ако резервирате , помолете да ви кажат цена с автобус и цена с полет , по подразбиране излиза винаги полета на първо място .
цената обикновено е колкото полета до монреал , така че , проверете и в сайта на еър франсе дават добри цени .
иначе докато изчакате да се качите на полета , ще загубите същото време , както за автобуса .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

На нас ни предлагаха такъв вариан преди време , от София през Париж до Монреал и после с автобус до Отава, но ние сме с малко дете и не ни се ще да пътуваме с автобус. Отделно от това, цената беше по - висока отколкото този полет , който съм цитирал в първия пост на Полските авиолинии. Естествено сигурно има разлика между Полските авиолиниии и КЛМ или Еър Франс. Та ако има някой лични впечатления от поляците да сподели ще е добре, защото полета е по - евитн с 400 евро от този на Еър Франс, в смисъл заслужава ли си да се пътува с поляците. Имаше тема за тях и пишеше си спомням нелоши неща.
Също ако някой може да сподели нещо за тази агенция Expedia.bg , дали са надеждни.
А и дали 2:10 мин са достатъчни в Торонто да се мине през имиграционните и ако им кажем , че кацаме в Отава защото от там отиваме в Гатино дали е добра идея:D
Ъм ... много пак изписах и има много въпроси ама айде стига за сега:)
Ами благодаря предварително:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Публикувай отговор