Някой лети ли на 2 декември....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Някой лети ли на 2 декември....

Мнение от dada »

С чехите София-Прага-Торонто - ще се радваме да си правим компания!Ние сме семейство с малко момиченце!
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

Мнение от selenak »

аз да се включа малко извън вашата тема, но да попитам:

как така се решавате да тръгнете с малко детенце? в смисъл имате ли нещо уредено като квартира? все пак ще трябва да тичате в началото да си уредите нещата?
14.12.2007 - изпратени док. Букурещ
31.01.2008 - получени баркодове
14.02.2008 - направени медицински
21.02.2008 - ОК медицински
07.03.2008 - покана за визи
26.03.2008- визи
07.04.2008 - кацнахме в Канада
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Ами и ние сме с малко дете на 2г и половина и доста се чудим, има кой да го погледа тук в България и много се чудим какво да правим и за сега мислим да тръгваме заедно, но много се чудим, защото се притесняваме от 2 факта:
1. в началото ако сме с него , трябва единия да не работи или да се търси детска градина , а не знам дали ще можем да намерим и т.н.
2. ако пък го оставим ще можем и двамата да търсим работа и да работим да речем първите 4-5 или 6 месеца и да се върне единия да го вземе или да го докара някоя баба...но ако не потръгне и се свършат парите и избщо има доста ватианти... а в общи линии не искаме да го оставяме, но ако се наложи не знам
В общи линии ние сме решили да си е с нас , но кофтито при нас е ,че имаме доста заем да връщаме, както сигурно много от другите които са отишли в Канада като емигранти и ако работи само единият ще е трудно да го върнем бързо и да почнем наново , пък и си е камък на шията пък и там нали ще се взимат заеми, кредитни карти и наеми и разходи и изобщо не знам.
Ако се получи някаква дискусия тук , да каже всеки какво мисли , просто да сподели , да може човек да разгледа варианти и т.н. ще е супер, макар че аз казах , че сме решили да си тръгваме всички заедно , пък каквото сабя покаже:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Извинявам се на dada,че пиша в темата.
Успех на канадска земя им пожелаваме:) и много щастие и може да се видим догодина:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kiko-01 »

Темата относно малките деца и не само, а въобще темата за децата и мен ме занимава. Ние сме още далече от заминаване, тепърва имаме да ни викат на интервю и т.н. знаете му реда :) Моите са на седем години, но също мисля дали не е по-добре да дойдат, когато си подредим нещата. Лошото, че имам опит от преди 3 години, когато го направихме и след това съжалявахме. Отидохме с идея първо да си подредим нещата (в чужбина ), децата останаха в България, но мъката ми беше толкова голяма, че не издържахме и се прибрахме. Това не беше единствената причина, но липсата на децата си оказа своето влияние.
Може би, когато децата са с теб, си по стегнат и гледаш да не се поддаваш на носталгията и първоначалния стрес...Нека хората да кажят как е било при тях!
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

Имаме жилище и работа за съпруга ми, и дори и да нямахме нямаше да оставя малката-или тръгваме всички или изобщо не тръгваме, за нищо на света не се деля от семейството си!
Аватар
Herisson
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 1:55 pm
Местоположение: Montreal-Canada

Мнение от Herisson »

И ние тръгваме с две малки деца, но за нищо на света не бих ги оставила тук. Нали в края на краищата този път сме предприели и заради тях. Достатъчно хубави неща видяха тук.
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

Здравейте:).......... (съжалявам, че разводнявам и аз темата)
И мен много ме вълнува този въпрос, защото ние сме с детенце на 5г и изникват ,много питанки, дали да остане синът ни тук в Бг-я или всички заедно да тръгнем, но все по-вече си мисля, че той трябва да е с нас какво и да става.
:wink:
28.12.2006г-изпратени документи във Виена
19.01.2007г- Accusé de réception
20.11.2007г- интервю-16.00h-Успешно
14.07.2008г- Изпратени док-ти Букурещ
09.09.2008г-Мед.формуляри
27.11.2008г-ОК мед-ки
09.07.2009г-Покани за визи/e-mail/
08.08.2009г-Визи
Kim Wild
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:50 pm
Местоположение: East coast - Atlantic

Много мъдро

Мнение от Kim Wild »

kiko-01 написа:Темата относно малките деца и не само, а въобще темата за децата и мен ме занимава. Ние сме още далече от заминаване, тепърва имаме да ни викат на интервю и т.н. знаете му реда :) Моите са на седем години, но също мисля дали не е по-добре да дойдат, когато си подредим нещата. Лошото, че имам опит от преди 3 години, когато го направихме и след това съжалявахме. Отидохме с идея първо да си подредим нещата (в чужбина ), децата останаха в България, но мъката ми беше толкова голяма, че не издържахме и се прибрахме. Това не беше единствената причина, но липсата на децата си оказа своето влияние.
Може би, когато децата са с теб, си по стегнат и гледаш да не се поддаваш на носталгията и първоначалния стрес...Нека хората да кажят как е било при тях!
Не се въздържах да не реагирам, четейки това и да ви поздравя за съветите. Много правилно сте разбрали, че не трябва да се разделяте с децата си в имиграция. В никакъв случай! Мъката по децата е непреодолима. Липсата им ще ви затормози да се адаптирате към новата среда. Ще ви пречи да си създадете място, което да наричате ваш дом, защото семейството не е цяло, защото там където са децата е домът. Децата ще ви помогнат по-лесно да преодолеете трудностите в Канада. Не се раздвоявайте, оставяйки ги в БГ.
В Канада ще имате възможност да си намерите работа на смени. Няма проблеми за това. Вариантът за бабите го забравете. Ще бъдете много
по-добре, когато се справите с всичко сами. А за това ще имате прекрасна възможност. Не забравяйте, че отивате в държава, където животът е много по-лесен , отколкото в БГ, стига да има човек очи да го види и разбере. А носталгията е нещо много тежко и непреодолимо. Децата са част от вас, те са вашето семейство, което ще ви мотивира към по-лесна адаптация в новата среда.
Не се страхувайте. Не се разделяйте с децата си. Не оставяйте част от сърцето си в България. Ако искате да си уредите по-добър живот, а не отивате на гурбет, разбира се.
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

ПоЗдРаВЛениЯ за визите :D много късмет и сполука в Канада :beer: :beer: :beer:
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

Kim Wild ,поздавления за съветите, които даваш! И аз мисля ,че човек не трябва да се разделя с децата си , в противен случай ще се раздвоява.ПО принцип ми харесват всичките ти постинги,идеи,съвети! Успех на всички поели пътя на имиграцията към Канада!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:27 pm, променено общо 1 път.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз на Ким Уайлд не бих й се вързал на приказките. Имам големи подозрения, че е била дружинна ръководителка на времето. Толкова патос и празни приказки само някоя дружинна, най-много начална учителка може да сътвори. :D :D :D :D
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:27 pm, променено общо 1 път.
Kim Wild
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:50 pm
Местоположение: East coast - Atlantic

Не бързай със заключенията

Мнение от Kim Wild »

becks написа:Аз на Ким Уайлд не бих й се вързал на приказките. Имам големи подозрения, че е била дружинна ръководителка на времето. Толкова патос и празни приказки само някоя дружинна, най-много начална учителка може да сътвори. :D :D :D :D
Едва ли ще получиш някои бенефиции от изказаното мнение. Дори трябва да те разочаровам- дълги години съм на този континет и съм запазила традиционния, български морал,което понятие, както виждам ти е много чуждо. Сигурно имаш лоши спомени от дружинни и лоши учителки. Вижда се, по стила ти, че не са се старали много в работата си. А и домашното възпитание играе роля във възприемането на света. То си е твой проблем. Злобата винаги разяжда злобаря.

Но има и нещо друго, системата беше такава, която моделираше хората.
Но ... това едруга тема.
Радвам се, че има млади интелигентни, образовани, мислещи българи, на които не само им харесват моите постинги, но и могат да имат полза от съветите ми.Това ме насърчава да помагам отдалеч, колкото мога. Понякога и добрата дума помага.

Всеки сам прави своя избор, какъв да бъде и какво е за него.

А и да напомня, най-големите българи-родолюбци са били в имигрантство.
Радва ме,когато думите ми стигат до сърцата на хората и ще продължа да го правя.
Ако има някой въпроси към мен, чувствайте се свободно да ми пишете на ЛС. Ще се радвам да ви отговоря.
Follow your heart! :krila:
Публикувай отговор