TEMATA - PARITE - TEMATA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

TEMATA - PARITE - TEMATA

Мнение от attilla »

Един въпрос, знам че е коментиран вече, но все пак да питам отново - случаят е следният: Трима човека сме - Основен, съпруга-спътник и дете - 7г. Таксата ни е общо 690 канадски долара, превеждам ги в левовата равностойност за деня, доплащам и още 25 долара банкови разходи, но от посолството твърдят че са ми 21.79 шорт, т.е. по-малко. Изпратих запитване чрез банката, но много ме бавят....Какво е редно да направя сега, моля за помощ, че не ми се чака безкрайно дълго, макар че от канадското посолство са много любезни, както знаете...
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

И на нас се случи споко - въобще не питай ами бягай в банката да внесеш сумата наново с малко отгоре вземи си бележката и я пускай към Виена. Може да им прибавиш и копие на тяхното писмо да се сетят за какво става въпрос. Не се притеснявай често се случва напоследък
Изображение
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

уточнение

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

ама не цялата сума наново че нещо не ми се разбира в предния пост , а тези 22 долара само
Айде успех
Изображение
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

И аз мислех така, благодаря..., само че те може пак на същият принцип да удържат някакъв процент или кръгла сума от тези 22 долара и пак съм във фикуса до мушкатото....
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Здравейте, да ви кажа ние как постъпихме, макар че служителите не знаеха колко точно ще е таксата за превода, а ориентировъчно само.
Та, отидохме в Хеброс банк , когато още беше Хеброс, казахме че искаме да направим превод до Виена за 690 CAD(тогава бяха около 895 лева) и колко ще е таксата за превода(около 50 лева тогава).
Та направихме следното:
1. Открихме си сметка
2. Захранихме я с 1000 лева(105 лева над сумата за превод)
3. Пуснахме платежно за превод на 690 CAD, (с левовете се купуват канадски долари вътрешнобанково, безкасово, те си го правят това по курса на деня) и така...
На следващия ден бяха дошли всички разходи по превода по пътя към австрийската банка и те бяха около 45 лева(те си се изтеглят от сметката автоматично и така...)
Съветвам всички , които правят превод да оставят в сметката поне 100 лева отгоре върху сумата, , която се превежда, за да няма издънки,че и повечеот 100 лева стига човек да има възможност, защото по тая процедура си вървят доста парички :oops:
Или друго яче казано, ако кажат служителите ориентровъчно че разходите ще са 40 лева да речем, да се оставят поне 80 върху сумата , за да е по сигурно, макар че с тия банки нашите нищо сигурно няма, за съжаление
Това е, после след няколко дни отидох и си закрих сметката и си взех остатъка от 54 лева и стотинки :D
Успех на всички
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от tini »

И аз ползвах предишната Хеброс банк и нямах проблеми с превода.Мисля ми излезе около 40-50 лв.,но май зависи от това до колко са компетентни служителите,а не банката.Успех на всички!
Изпратени DSC - 15.01.2007 г.
Интервю - 28.08-успешно
Монреал-10.05.2008 г.
Публикувай отговор