Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
chinois

Мнение от chinois »

А ти на яхтите джаджи ли им викаш? :lol:
Омразата!
Ето едно чувство, което ми е непознато! :lol:
Омразата според мен идва от безсилие!
Аз обичам всички съфорумци! :lol:
(някой с ориз, а други с картофи)
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Пу да съм с картофки (по-изискано ми се вижда)! Някакси по-фръц! :lol:

ПС: Яхтата е джаджа. :lol: Виж самолета е друго нещо! :lol:
А и Любо си няма. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
chinois

Мнение от chinois »

френч фритс! :lol:
Тва некои са страшна работа! Ей!
Цените на самолети и яхти са едни и същи за еднакав клас, а и подръжката е еднаква!
Единствената разлика е ,че у самолета можеш да си мааш с токчета, щото махагона,там ако го удраскаш с тока вече работа си е живо ... изкуство. :lol:
А и отде знаеш какво има някой и кво няма ? :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Аз обичам да летя. :lol:
Макар че, океанът... и той безкрайно ме кефи. Обаче там има повече ограничения. :lol:
За разликата в токчетата си много прав - печелят токчетата. :lol:
Не знам, всъщност и не е важно. :lol: Просто се шегувам. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
chinois

Мнение от chinois »

Бе то си зависи! :lol:
От една страна "Боса по асфалта, вървя си......"
А от друга страна "Със бели маратонки и с изтъркани джинси ..."

Аз не съм слушал нещо от типа:

С дванайсе сантиметров ток му се качих
И тутакси на яхтата му резка направих

или

Нависоко, надълбоко, Боко, Боко
Само с токо, само с токо, Боко, Боко

И изобщо, ако ще изпадаме в откровения, аз като харесвам една жена ми дреме дали е с ток, с кок или само по ток. А и една жена като ме харесва не е важно с яхта или без яхта, макар, че е по-добре с яхта или по-точно на яхтата. :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Важното е в такъв случай, както се казва, да постигнете съгласие относно външния изглед и джаджите, които да ви съдействат да се реете из небесата, опс дълбините на душите... :lol: И попътен вятър! :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

zorina написа:Истината за Канада - всеки един от нас ще стигне до нея. Рано или късно. Някои вече са стигнали, затова се и подбъзикват тук :lol:
Въпросът е можеш ли да свикнеш с истината или не?
Много точно казано Зоринче, за да можеш да заживееш дълго и щастливо в Канада трябва първо да си достигнал до Истината, да Я приемеш, да свикнеш с Нея и:
да не обръщаш никакво внимание на каквито и да е мнения различни от това с което ти се опитваш да свикнеш (особенно от новопристигнали емигранти които имат съвсем пресни спомени от живота и действителноста които ти се опитваш да забравиш)
да не четеш никакви положителни статии за България а да наблегнеш най-вече на всичко отрицателно
да общуваш изклучително с индивиди, които споделят твоите възгледи т.е. такива които да не те изкушават да се връщаш към мисли и чувства които си имал преди вземането на решението за доживотно свикване с Истината и т.н. и т.н. :lol: :lol: :lol:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

1

Мнение от alen vid »

anxeli написа:Като гледам и ти добре си се "нагласил", училищата в стачка, днес минах през нотариата - егати и мъртвилото, майна :). Всички седят и чакат някой да донесе една диплома да преведат или да ги извикат в съда да превеждат от и на английски, но докато дойде халеевата комета има още време :) ... Доста още ще се наслаждаваме на твоето време и мило внимание. Идвай и през уикенда в офиса ако нямаш интернет, липсваш ни събота и неделя :wink: ...
Кажи сега за други талантливи мързеливци, не е лошо хич да избягаш от бачкането и право у Париж :twisted:, много го правят, за съжаление много малко от тях се оказват талантливи писатели в последствие, а повечето и не доживяват да разберат че са оценени, живеят на подарени корички и някоя и друга чаша абсент :( ...
Какво ще кажеш за иронията на времето, всеки разбира истината или преди другите да са узрели да му повярват или прекалено късно ...
Та истината за Канада, разбра ли защо не ти вярват хората, еми не им е дошло времето ... ти не се отказвай де, отваряй им очите :lol: ...
Това , за социяла в Кебек ли натъртваш нещо или.......!? :D :D :D
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Galaxy написа:
zorina написа:Истината за Канада - всеки един от нас ще стигне до нея. Рано или късно. Някои вече са стигнали, затова се и подбъзикват тук :lol:
Въпросът е можеш ли да свикнеш с истината или не?
Много точно казано Зоринче, за да можеш да заживееш дълго и щастливо в Канада трябва първо да си достигнал до Истината, да Я приемеш, да свикнеш с Нея и:
да не обръщаш никакво внимание на каквито и да е мнения различни от това с което ти се опитваш да свикнеш (особенно от новопристигнали емигранти които имат съвсем пресни спомени от живота и действителноста които ти се опитваш да забравиш)
да не четеш никакви положителни статии за България а да наблегнеш най-вече на всичко отрицателно
да общуваш изклучително с индивиди, които споделят твоите възгледи т.е. такива които да не те изкушават да се връщаш към мисли и чувства които си имал преди вземането на решението за доживотно свикване с Истината и т.н. и т.н. :lol: :lol: :lol:

Галакси, ако следвам твоите "предложения" направо трябва да ме гласят за Карлуково :wink: ама лесно няма да се дам :lol: затова ще си следвам моята Истина :P

хич да не ти пука, кой кво иска да си говори :P препсувай наум , помага :P :P :P
и не позволявай на никой да ти говори никакви простотии..... :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: 1

Мнение от anxeli »

alen vid написа:
anxeli написа:живеят на подарени корички и някоя и друга чаша абсент
Това , за социяла в Кебек ли натъртваш нещо или.......!? :D :D :D
Париж откога е у Кебек :P ? Да не би Монреал да е новия Париж? И на мен ми се е прищял един сабатикъл, ей тъй да реша какво искам в тоа живот :) ... Ако в Монреал има Монмартър кажете, да се връщам в хамериката, че още съм на стария континент, спотайвам се в кючук Париж, пия мохито и се колебая :roll: :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: 1

Мнение от becks »

anxeli написа:
alen vid написа:
anxeli написа:живеят на подарени корички и някоя и друга чаша абсент
Това , за социяла в Кебек ли натъртваш нещо или.......!? :D :D :D
Париж откога е у Кебек :P ? Да не би Монреал да е новия Париж? И на мен ми се е прищял един сабатикъл, ей тъй да реша какво искам в тоа живот :) ... Ако в Монреал има Монмартър кажете, да се връщам в хамериката, че още съм на стария континент, спотайвам се в кючук Париж, пия мохито и се колебая :roll: :lol: ...
Anxeli, майна, кажи сега как изглежда "истината за Канада", погледната от Кючук Париж, нали тва е темата.
:wink: :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Истината за Канада е функция на истината за Бг., повлияна от независимата променлива "колко мога да изтърпя да ме правят на идиот". Вярно е че всеки тъгнал да се занимава с политика е повече или по-малко боклук, но такива боклуци като в бг рядко се виждат. Всеки който се докопа до накакъв пост започва да краде и с г**а си, всичко се руши, буренясва, мре от глад, важното е че в беемветата и заключените замъци тарикатите са си добре ... Пропастта между бедни и богати е огромна, дори и в града, луксозен магазин като спуснат от извънземни сред страшна мизерия и разруха наоколо, скъпа кооперация, зад ъгъла на която живеят цигани с каруци и коне и в неорязани храсти дри*кат помияри ... А по селата е страшно, нямат работа, нямат даже зъби, записват се за хляб в магазина ... Прехвалените чужденци са едни нещастни пенсионери, излъгани грозно за последните им спестявания ... Продадени са им къщи в села където постоянно спира тока и водата, тичат с бидони до селската чешма да си поят дръвчетата :(, няма канализация, кожодери ги лъжат с договорчета за доставка на бяла техника, алуминиева дограма и тн. Дори и на много ниско съседско ниво всеки дърпа само за себе си ...
А в къщата на Златю Бояджиев не стъпва никой, Градската художествена галерия има надпис че е отворена още долу, на стълбите в градинката, но никой никога не влиза, за нас светнага лампите вътрем беше тъмно на всички етажи :( ...
Не казвам че в Канада няма офшорки и холдинги и начини богатите да станат още по-богати, но когато плащаш за нещо се вижда поне за какво. Ако някой открадне 100 000 в служебни екскурзии и чарджване на служебни визи ще го разбере целия свят. А в бг отнесоха всичко и пак няма наказан. Нямам нерви да живея там. За движението и пътните полицаи не ми се отваря дума.
Истината е че Канада не е рая на земята, но кой има време да го търси, който знае истината за друго, по-добро място да каже и да поемаме :) .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

anxeli :beer: , БГ-то за съжаление е една държава от 3тият свят и там ще си остане в следващите 50 години заради мръсните комунисти, които продължават да грабят...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Любо, :beer:
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

anxeli написа:Истината за Канада е функция на истината за Бг., повлияна от независимата променлива "колко мога да изтърпя да ме правят на идиот". Вярно е че всеки тъгнал да се занимава с политика е повече или по-малко боклук, но такива боклуци като в бг рядко се виждат. Всеки който се докопа до накакъв пост започва да краде и с г**а си, всичко се руши, буренясва, мре от глад, важното е че в беемветата и заключените замъци тарикатите са си добре ... Пропастта между бедни и богати е огромна, дори и в града, луксозен магазин като спуснат от извънземни сред страшна мизерия и разруха наоколо, скъпа кооперация, зад ъгъла на която живеят цигани с каруци и коне и в неорязани храсти дри*кат помияри ... А по селата е страшно, нямат работа, нямат даже зъби, записват се за хляб в магазина ... Прехвалените чужденци са едни нещастни пенсионери, излъгани грозно за последните им спестявания ... Продадени са им къщи в села където постоянно спира тока и водата, тичат с бидони до селската чешма да си поят дръвчетата :(, няма канализация, кожодери ги лъжат с договорчета за доставка на бяла техника, алуминиева дограма и тн. Дори и на много ниско съседско ниво всеки дърпа само за себе си ...
А в къщата на Златю Бояджиев не стъпва никой, Градската художествена галерия има надпис че е отворена още долу, на стълбите в градинката, но никой никога не влиза, за нас светнага лампите вътрем беше тъмно на всички етажи :( ...
Не казвам че в Канада няма офшорки и холдинги и начини богатите да станат още по-богати, но когато плащаш за нещо се вижда поне за какво. Ако някой открадне 100 000 в служебни екскурзии и чарджване на служебни визи ще го разбере целия свят. А в бг отнесоха всичко и пак няма наказан. Нямам нерви да живея там. За движението и пътните полицаи не ми се отваря дума.
Истината е че Канада не е рая на земята, но кой има време да го търси, който знае истината за друго, по-добро място да каже и да поемаме :) .

:beer: Много добре казано!
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
Публикувай отговор