Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Въпроса за липсващия срок на годност отговор нямам. Не знам за кои стоки точно става въпрос, но щом казваш че иам такива сигурно си прав. На мен ми се е случвало да купя нещо в буркан и да видя мухъл под капака. С написан и редовен срок на годност. След което съм го занасял лично в магазина и са ми връщали парите. Става въпрос за Longo's. В LCBO също съм връщал калпаво вино - на него срок на годност нямаше :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

flyfish написа::lol: .Как си обяснявате факта,че половината стоки в Канада(визирам хранителните) нямат срок на годност :shock: :shock: :shock: .Сега само не ми казвайте,че имат :D .Щото нямат.Купуваш си нещо в кутийка,пакет и т.н и решаваш ей-така,стар навик от БГ, да провериш дали продуктите са в срок на годност,обаче не става,щото половината имат,половината нямат.Айде сега пак да ми обяснете,колко са напред канадците с хигиената,контрола и качеството.Мизерници са и това е.
Е нема начин, кои са тези стоки по-точно? Доматите на пазара ли?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Е това за липсващия срок на годност за повечето пакетирани продукти си е вярно.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

IFF написа:
Как си обяснявате факта,че половината стоки в Канада(визирам хранителните) нямат срок на годност .Сега само не ми казвайте,че имат .Щото нямат
Това направо не мога да повярвам,че е така!!!
Не можеш,щото най-вероятно си само консуматор на масата в къщи.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Lub0 написа:
flyfish написа::lol: .Как си обяснявате факта,че половината стоки в Канада(визирам хранителните) нямат срок на годност :shock: :shock: :shock: .Сега само не ми казвайте,че имат :D .Щото нямат.Купуваш си нещо в кутийка,пакет и т.н и решаваш ей-така,стар навик от БГ, да провериш дали продуктите са в срок на годност,обаче не става,щото половината имат,половината нямат.Айде сега пак да ми обяснете,колко са напред канадците с хигиената,контрола и качеството.Мизерници са и това е.
Е нема начин, кои са тези стоки по-точно? Доматите на пазара ли?
Любчо,и ти явно много-много не подбираш :lol:.Ами,така де,аз не виждам друго обяснение на факта,че човек,който живее от години в Канада не знае,че половината продукти в хранителния магазин(за пакетирани говорим,Любчо,не за пресни зарзавати)просто НЯМАТ СРОК НА ГОДНОСТ.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами я кажи, кои продукти по-точно и кои магазини, в магаините, в които аз пазарувам има не само дата на годност, но и дата на пакетиране... хляб, месо, сирена, торти, пасти и т.н.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

да не сравняваме Канада с България ...
нека я сравним с Швейцария
там пакитираните стоки имат 2 срока на годност
срок годен за продажба и
срок годен за конумация
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Швейцария може и да е по-добро място за живеене, но за швейцарците, представи си как Българин ще се останови там и ще стане гражданин, още повече сега ако гледате какво става покрай изборите и какви са настроенията срещу имигрантите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:32 pm, променено общо 1 път.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

не знам от къде го измислихте това че няма срок на годност?

може би на имам баялдъто внесено от БГто да няма но на повечето продукти си има срок на годност.
Друг е въпроса че има няколко системи на маркиране, това няма да е лошо да се стандартизира.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

IFF написа:
Как си обяснявате факта,че половината стоки в Канада(визирам хранителните) нямат срок на годност .Сега само не ми казвайте,че имат .Щото нямат
Това направо не мога да повярвам,че е така!!!
О и аз, сега се блещя на една кутия и се чудя това 27 ДЕц 2007 , кво ще да е :)
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Абе и аз сега се блеща на една на която пише сато това:

T71715W4 J
3060 1704

Някой да дешифрира, моля.
Къде е датата е въпроса!
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Хе, кое е по-важно - какво пише или какво има наистина вътре.

Не всяко нещо с изтекъл срок е развалено.
Не всяко нещо с неизтекъл срок е неразвалено.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Ей, накарахте ме да пусна Google.

Който се интересува, да чете.

http://www.foodsafetynetwork.ca/article ... tsheet.pdf

Посочена е и държавната агенция, Canadian Food Inspection Agency, която е отговорна да не се тровим.

Ето цитат за срока на годност:


Any prepackaged food product having a durable life of 90 days or less must have a durable life date on the label and instructions for proper storage. The durable life date is expressed on food labels as the "best before" date. To find the durable life information on a food product look for the statement "best before" coupled with the month and date, for example, best before OC 15. It may not say "best before" if there is an explanation of the significance of the durable life date somewhere else on the label. “Best before” labelling is enforced by the federal government’s Canadian Food Inspection Agency (CFIA) and its inspectors who review food labels for accuracy, investigate complaints and charge offenders.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Lub0 написа:Швейцария може и да е по-добро място за живеене, но за швейцарците, представи си как Българин ще се останови там и ще стане гражданин, още повече сега ако гледате какво става покрай изборите и какви са настроенията срещу имигрантите...
аз не казвам че Швейцария е по доброто място за живеене
толкова мн пари и блясък понякога идва в малко повече

и има доста Българи които работят и живеят там

проблемът с чужденците в швейцария, че на места са повече от местното население и да швейцарците не долюбват но французите и немците - лонг стори,

мисля си че не са по малко толерантни към имигрантите отколкото канадците

а колкото до настроенията и изборите -
това е протест за много неща

абе швейцария е особена страна
това че жените имат право на глас в избори от 2 десетилетия
не означава че нямат повече права и уважение от всички останали цивилизовани страни
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Публикувай отговор