Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
На вниманието на Петер_Пан, Хитър_Петър или както си там.
От опита ти за анализ на краткото ми описание на един ден в България стигам до извода, че освен аз и ти трябва да имаш докторска забрана. Аз (според теб) да не посещавам страната, която никога не съм напускал (и едва ли е необходимо да отида в по-напреднала страна от нашата, за да знам, че там е по-добре от тук, независимо, че и там има бездомници), а ти да не пишеш в този форум защото не правиш разлика между минути и часове, между котки и кучета, а явно и между много други неща.
Прави впечатление, че в този форум влизат много хора, но само една много малка част си дават становището всеки път. Точно тези хора провалят добрия тон на темите.
Нищо лично, но ако някой е голям медицински капацитет нека дава диагнозите си в кабинета си, не във форума.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

А кученцето на българската снимка си е супер. Аз обичах да ги храня в България.
Джоана, да не искаш да ни убедиш че би било добре да има бездомни кучета в Канада? Където съм живял или ходил, има достатъчно диви животни - птички, катерички идруги по-ситни и по-големи. Хората им се радват и ги хранят, създават им среда, за да идват в градовете и в задните им дворове.
А това куче, дето го искаш да го храниш, може да ухапе някой, дето няма да го храни... Мисли малко.
Може би тъгуваш по някои гета с тъмнокожи жители и тяхната фауна, но това е другаде. Много хора в Канада са избягали от такива неща, като глутници бездомни кучета. Като искаш куче, купуваш си, връзваш си го на каишка, разхождаш го в студ и вятър, сутрин и вечер, вместо форума. Това е начина. :D
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

Хората тук стават бездушни, нечувствителни и жестоки. Което почвам да усещам, че няма да ми се размине, при условие, че не се спася навреме.
Трябва да си достатъчно ограбен, за да се впишеш в пейзажа.
:lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Хората тук стават бездушни, нечувствителни и жестоки. Което почвам да усещам, че няма да ми се размине, при условие, че не се спася навреме.
Ще се молим за спасението на грешната ти душа.
Трябва да си достатъчно ограбен, за да се впишеш в пейзажа.
Да, много от нас се чувстваха ограбени в собствената си държава. Щом са се решили на емиграция.
А ти, ако се чувстваш различна от другите/пейзажа, да знаеш, че това може да е предимство. Използвай го.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Истината за Канада е,че тя никого не е докарала насила тук хората,все пак не е Сибир.Като чета разбирам,че ние българите сме винаги разделени,всичките тия,които са тук са били ентусиазирани за Канада,новата земя,но като дошли тук почват мрънкане,не е хубаво,тръстика било и тем подобни.Не разбирам тези хора какво правят още тук,да се прибират в БГ,да си хранят кучетата,все пак хуманно е,там да не мрънкат на мутрата или "бизисмена" или на др.Станишев и другите около него или че в саламите имало само соя,така че и тук сме два отбора-за и против Канада.Как може човек да плюе и мрази и да стои тук,нещо не разбирам(българска му работа).И истината за Канада е,че тук дошъл започваш наново,вашите деца ще бъдат по добре,ние никога до края на живота си ще тъгувама за БГ,но няма да искаме да се върнем.Вземете за пример италианците,та тя Италия си е ОК,в ЕС е,развита като Канада,но тукашните италианци не мислят като българите тук-(да ама не),италианците не са хукнали да се връщат и да мрънкат.Канада е мнго добро място за живеене и така е както си го направиш. :wink: Като гледам България българи няма да останат,няма оправене там и след 1000 години. :cry:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

7George написа:
А кученцето на българската снимка си е супер. Аз обичах да ги храня в България.
Джоана, да не искаш да ни убедиш че би било добре да има бездомни кучета в Канада? Където съм живял или ходил, има достатъчно диви животни - птички, катерички идруги по-ситни и по-големи. Хората им се радват и ги хранят, създават им среда, за да идват в градовете и в задните им дворове.
А това куче, дето го искаш да го храниш, може да ухапе някой, дето няма да го храни... Мисли малко.
Може би тъгуваш по някои гета с тъмнокожи жители и тяхната фауна, но това е другаде. Много хора в Канада са избягали от такива неща, като глутници бездомни кучета. Като искаш куче, купуваш си, връзваш си го на каишка, разхождаш го в студ и вятър, сутрин и вечер, вместо форума. Това е начина. :D
не съм убеден че енотите и скунксувете в канадските градове които свободно се движат по улиците са за предпочитане или пък че хората толкова им се радват- в Монреал има специален отдел за борба с енотите, не за друго ами 60% от тях имат бяс.
това си е специфика на северна америка, но аз твърдя че проблема с енотите в монреал е много сериозен; в НДГ ги има много и са много нахални, едно одраскване само и си за болница, а там не е за препоръчване да се ходи поради постоянните зарази с бактерията С дифисил - тя взема доста човешки животи; който не вярва да погледне в гугъл,
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Мдам , потвърждавам, енот до енота в NDG , и все бесни. Ние зиме-лете сме се с гумени ботуши, да не ни издат пръстите на краката тез диви зверове!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

в къщата където живях влизаха през ден, независимо как се опитвахме да херметизираме вратата, един ден виках полицията след като влязоха два и аз не можах да ги изкарам, полицията дойде въоръжена с пищови, но не ги намериха и ни посъветваха сами да си ги хванем и да ги дадем на сдружението което се занимава с това да ги прибира когато станат по нагли.
тази история ина4е е доста забавна, и то само защото не бях одраскан или ухапан.
ботуши не ти трябват, те не нападат по улиците, но може да ги намериш някъде из къщи където най-малко очакваш и после може учтиво да им се помолиш да си тръгнат или ако толкова ги обичаш като някои съфорумци да ги гушнеш ат йор оун риск;)
точно така мисля по въпроса:)
chinois

Мнение от chinois »

Радвай се, че нямаш куче!
Изображение
http://www.canadianletters.com/letters/25.html
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз за какво не съм се преместил до сега в Монреал - щото много ме е страх от еноти. :lol: Чакам да пишат във форума, че положението малко се е поотпуснало. Как е тия дни, пускате ли кучето на двора без притеснения?
chinois

Мнение от chinois »

бе нали виждаш , че си смених аватара! :lol:
Ама все по-хубаво е да си припкат бесни еноти и скунксове, ракуни катерички и друг едър и дребен добитък, щото това според мен свидетелства, че тук у Монреал, глад няма. :lol:
Щото като гледам кво е мъртвило по другите провинции. :lol:
ЕЙЙ, умрехте си гладни без социял! :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Последно промяна от Joana на Съб Окт 06, 2007 7:12 pm, променено общо 1 път.
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
chinois

Мнение от chinois »

peter_pan написа: в къщата където живях влизаха през ден, независимо как се опитвахме да херметизираме вратата, един ден виках полицията след като влязоха два и аз не можах да ги изкарам, полицията дойде въоръжена с пищови, но не ги намериха и ни посъветваха сами да си ги хванем и да ги дадем на сдружението което се занимава с това да ги прибира когато станат по нагли.
Харесвам peter_pan! :lol:
С такива постове весели сърцето ми! :lol:
Пеставям си го как "херметизира" врата , през която, като е затворена влизат еноти. :lol:
После седи си той един ден и кво да види - два енота влизат през вратата. Казва им той "Вън", но единия му показва среден пръст и си влизат в къщата, където се загубват, а peter_pan веднага звъни на полицията, които пращат тежко въоръжени полицай, които се загубват из голямата къща и накрая радостни , че са се намерили дават на peter_pan съвет, да си ги хване сам и да ги проводи дето им е мястото. :lol:
chinois

Мнение от chinois »

П.С. Харесвам Джоаните, но още не съм виждал. Айде чао, отивам да си разхождам кучето. Ако срещнем Джоана, ще й се усмихнем. Ние не сме гадни! :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

А за дивите пуйки нищо не казвате! свободно се разхождат по улиците и който иска да си направи за Тенкс гивинг просто трябва да я покани да се качи в колата му :P СВС твърди, че тази година популацията на дивите гъски в провинция Квебек е нараснала два пъти и ще има трудности да се пресели на юг за зимния период. Журналисти, природозащитници и ловци призовават гражданите да вземат сериозни мерки и да подхапват по-често пуешко месо, особено по празниците предназначени за това :beer: :beer:
Публикувай отговор