Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

Pepon написа:
Нарочно наблягам на дискриминацията на основа "принадлежност към определен народ", защото тя е тази, която засяга най-много имигрантите.
1vo sorry za latinicata precaka se ne6to :roll:

2ro

ami vij tova film4e
http://www.vbox7.com/play:4996de59
ne sym ekzaltiran fen na Ataka samo da uto4nq ,no film4eto e dosta adekvatno mislq


i si zadai vyprosa tuk v BG dali nqma diskriminaciq
dali pk tuk v BG ne e predizvikatelstvo da si bylgarin
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Напълно съм съгласен с Amental, че има много общо между ситуацията на българите в Кърджали и българите в Канада, защото и на двете места те са малцинствена група с всички произтичащи от това негативи.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Pepon написа:Напълно съм съгласен с Amental, че има много общо между ситуацията на българите в Кърджали и българите в Канада, защото и на двете места те са малцинствена група с всички произтичащи от това негативи.
абе това виц ли е щото нещо чувството ми за хумор доста е закърняло напоследък :shock:

Българите в Кърджали са местното население, а не имигранти, пришълци или каквото там искаш определение.

Българите в Канада също не са малцинство (по определение на международните организации: 10 % от населението на една държава), а имигранти, които нямат даже 1% от населението на Канада. Имиграцията е доброволна, а не насилствена. :beer: :beer:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

krimon написа:Имиграцията е доброволна, а не насилствена.
Напълно съм съгласен. Да си имигрант означава да приемеш доброволно да бъдеш дискриминиран. Аз затова с имигрантството съм приключил.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Как не ви е срам да говорите колко добре било в БГ-то по времето на социализма? Та нали тези мръсни убийци при вземането на властта затриха цялата интелигенция на България! И после скапаха държавата за тези 45 години... След това окрадоха всичко което могат и продължават да крадат със страшна сила... И продължават да провеждат геноцид в момента... След 7 години когато Европа се отвори и малкото интелигентни хора, които все още са в БГ-то ще напуснат и ще останат само циганите и чалгаджиите в панелките, за да могат престъпниците да си оправляват на воля...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

:idea: :)
Последно промяна от Amental на Сря Окт 03, 2007 3:26 pm, променено общо 1 път.
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Shishi
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 4:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Shishi »

:o :metro:
helen
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 6:10 am

Мнение от helen »

bateto написа:бе хубаво ме изпращате ама плана още не е изпълнен.търсят се още 100 та да ми свърши мъката.освен съвети приемам и в банкноти. :D
bate, докато ги събереш тия 100К може да се окаже, че вече не стигат за апартамента на морето. Или пък апартамента да се окаже, че вече не е от бетон, а от картон...или и двете. Я купувай на зелено...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

helen написа:
bateto написа:бе хубаво ме изпращате ама плана още не е изпълнен.търсят се още 100 та да ми свърши мъката.освен съвети приемам и в банкноти. :D
bate, докато ги събереш тия 100К може да се окаже, че вече не стигат за апартамента на морето. Или пък апартамента да се окаже, че вече не е от бетон, а от картон...или и двете. Я купувай на зелено...
Или пък да се окаже че Батето вече не може. :lol: И няма много смисъл от апартамент на морето, че то ще е само очи пълни, ръце празни, пък оная работа все надолу сочи. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

Lub0 написа:Бла, бла, стандарта на живот в БГ-то, бла-бла... Апартаменти по 100к... бла... бла..., а какво ще кажете за глутниците кучета между блоковете? децата къде играят? Няма какво да ми говорите глупости на мен, колко било добре в БГ-то и колко били богати хората с панелките, това отидете да го кажете на учителите живеещи в момента в палатките в центъра на града... и на богатите пенсионери, които не могат да се отарват от пари и от грижи от страна на държавата...

Пресни впечатления от стандарта в БГ!

Изображение
Кошче за боклук
Изображение

Кошче за боклукИзображение

Изображение
Изображение
Изображение
Без коментар
Изображение
КученцеИзображение
Гащи и потници в Несебар старият град




Август като си бях във БГ прескочих до 2-3 АНИ с реноме и им казах че търся магазин на точно определени места в диапазона 200-300к.
След 2-3 дена реших да проверя какво са намерили като оферти, но не си бяха размърдали гъзовете. Ама ние търсим ша видим колегите и прочее глупости. Понеже не нося пръстени или златни синджири дебели като краставици , моб. тел. винаги ми е в джоба, и слънчевите очила не са като маска за заваряне големи, просто се бях облякъл нормално с не скъпи дрехи. Явно не са ме взели насериозно въпреки че дадох моб. тел. за връзка. Не знам как трябва да изглежда човек в техните очи, който иска да вложи 200-300к.?
Навяваме и друго на мисълта, че толкова кинти те не са и виждали през последните няколко месеца.Да са живи и здрави.

Тук в Германия дори по потник и налъми да отидеш ще ти отделят нужното внимание, защото не се знае дали не си поредният мангизлия който не отдава толкова голямо значение на показността.

Ами реших да си инвестирам парите тук в Германия!



Изображение

А това е кенефа на едно много вървящо заведение :D :?:
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Silistra, сега ще ти обяснят как това, което си снимал не е вярно :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

A homeless Quebec man sits on Ste. Catherine street in Montréal.
Изображение
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Вече започнах да подозирам, че част от многоуважаваните съфорумци са тук за да си правят майтап с всички, които им се вържат на писанията. За какъв стандарт за какви яхти говорим в България?

Малко факти да Ви припомня ли?

Ежедневно загиват хора на пътя
Днес в пресата има статия, че 10 000 млади българки стават жертви на трафика на хора
Осъден лекар за лекарка грешка няма
Осъден мафиот НЯМА
Болшинството от хората вече си броят стотинките в супера защото елате да видите "европейски цени "
Моя позната е принудена да гладува за да храни детето си защото бившият й съпруг не плаща издръжка и никой не може да го задължи.
А случайно да сте гледали филма за бг дечицата с увреждания заснет от ББС и ако имате време прочетете както пишат за нас англичаните във форума на ББС и тогава си дайте сметка как изглеждаме в очите на братята европейци. Хората ни наричат "изостанала страна " и " кой ги пусна тези в ЕС?".

Това, че аз и съпруга ми сме млади и образовани и имаме що годе добри доходи мен не ме радва защото искам хората около мен да не са оскотяли и не мога да съм щастлива че ние можем да си позволим една почивка веднъж годишно а моите най-близки приятели да не могат...

Майка ми е на 48 години млада жена и не може да си намери работа защото никъде не искат "стари хора".

Любо много добре е казал за олющените блокове и бездомни кучета защото апартаментите струват много обаче купи си готин апартамент а около тебе смрад, неподържани градинки пък му се радвай ако можеш


Не искам да продължавам защото пак се изроди темата за и против Канада обаче не можах да се сдържа.
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Silistra това да не е тоалетната в Годзила? Защото точно миналата седмица имах чужденци на гости и ходихме на пица и жената супер се отврати :)

Иначе заведението направено, хубава храна и имат двама супервайзори на смяна, които сноват напред назад обаче това, че тоалетната е цялата о****на няма кой да види.

Това беше малко офф топик не е по темата :wink: .
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
В тази връзка да ви разкажа нещо отпреди 3 дена.
Отидохме до Банско да го видим. Навсякъде направени механи, всяка къща ме'ана. В горния край строежи все едно си на черноморието - прах, бетон, софийски джипки с леснопомнещи се номера, карат ги млади бизнескени, които винаги говорят по мобилни телефони и т.н. Там някъде казват бил и хотелът на бат Бойко.
Дълго избирахме механа да обядваме (те всички са празни, но явно има защо) и накрая избрахме една с приемливи цени (само двойно завишени). Вземаме меню и гледаме - има цени, но няма грамажи на порциите. Питам колко грама е едно шишче. Момичето отговаря "Ох, не знам. 200-300 гр., може и повече да е." Изчерпателен и точен отговор. Поръчваме и чакаме. Половин час минава и идват супите. После още 10 мин - хляба. Излапваме супите и пак чакаме. През това време се забавляваме с една котка, която обикаля от масата до тоалетната и обратно. На втория етаж на къщата се чува лудо преследване - гонят се сервитьорката и готвачът, дюшомето щеше да се продъни. След още 40 мин. отправяме предупреждение, че ще си ходим. Питаме случайно преминаващия готвач какво става с храната. Отговор - "А, не знам." След малко носят основното ястие - кебапчета, поизстинали, очевидно претоплени отпреди 2 дена и с вкус на подметка. Връщаме ги. Обясняват, че скарата им била слаба и затова толкова бавно, но не казват защо са с този вкус. Не настояваха да ги платим. То и без друго платихме немалко.
Излизаме вън и тръгваме по улицата и... о, не вярвам на очите си. Спирам и гледам. Лъскав джип с номер на който пише: "Онтарио, Торонто". Зазяпах се, като че виждам кораб от друга планета. Представих си как този джип е преплувал океана на гърба на някой презокеански лайнер, как е преминал през цяла Европа или само през Гърция, знам ли, как е мъчил изнежените си от канадски магистрали гуми по българските разбити пътища и е спрял на прашната улица на Банско с надеждата стопаните му да купят някой лъскав имот. Въпросът е обаче дали ще могат, че тук цените вече са европейки. Това хотел за 200-300 К няма. Работи се вече в разширение *0 М - * 00 М. Много мило ми се стори да видя този джип тук. Има огромна разлика между него и джиповете, които споменах по-горе. В начина по-който са придобити парите за покупката.
Е, айде, наздраве. :drink:
Публикувай отговор