Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Джоанка, някои от нас спят с копринени пижамки и не се развяват с тях по-далеч от банята. И като си отида в БГ-то с дрешките от Ле шатото, хич не изглеждам като извадена от скрина. После пък малко европейски дрешки занасам и пак е гот. Вземи да смениш магазина. :wink: И сега погледнах - покрива на къщата ми си е на място и доколкото ми е известно си е там от 60-те години насам. :lol: Ма тук сигурно не духат ветерове. :lol: Айде, лек ден! :D :beer:
Let it go...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Joana за теб съм сигурен, че толкова пъти си се качвала на яхта и нова кола и толкова пъти си стъпвала в къща в Канада колкото и си ходила в Калифорния :) Така че замълчи, и недей да коментираш неща от които нямаш никаква представа - ще ми говориш по тези теми когато имаш нова кола/къща или яхта...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа:А да не ти казвам, че след известно пребиваване в Канада, стъпвайки на летището в България, като ме посрещнаха българите, се почувствах като извадена от раклата на баба ми.
miteto написа:Да не би да го раздаваш голямата акула дето бичи рецепционистка на некоя забутана фабрика, свещен дом на сичкото white trash на околията :wink:


Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

MrGeek - ха-ха-ха
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Ха, ха... Как ви се иска да е така, ама сори, не мога да ви успокоя, както вика Зоринчето... :wink:

Та като кацнах на летището, бях пребивавала много кратко в Канадата и хората в БГ за това кратко време, докато аз съм била в замръзнало състояние - щото това е истината за всеки, освен за тия, дето носят големите торби с лъжите, бяха дръпнали напреде. Митко, за моя голяма изненада се оказа, че моите костюмчета са по шик и тия на Бекс също (нищо, че са от "изостанала" България :lol: ), и бижутата и не знам какво си там (по цял ден давам обяснения това откъде..., онова откъде...). Омачканите тениски ги гледам по българите, дето Любо ги спряга в тоя форум. В началото си мислех, че така просто не е възможно да се излиза по улиците, ама викам си аз все пак съм нова и съм от друга планета. :lol:

Що да замълча, Любо, за да си говориш измислици на воля ли? На яхта съм се качвала, на лодка нямам спомен. Въобще нямаш идея за какво приказваш... :lol: А ти яхта със сигурност нямаш, имаш лодка. :lol: И, ако си специалист от определен ранг, значи трябва да работиш с определен тип информация. Ако работиш с определен тип информация и я разгласяваш в публичното пространство, значи не си специалист. Как ще ми докажеш, че не пиша от Калифорния? :wink: А аз в Калифорния мога да заживея и постоянно (ако поискам :D ), а ти ще си останеш на кея в Свети Анново да гледаш как яхтите порят ли, порят... :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Как може да се смени заглавието на темата?

По би отивало "Приказките на Шехеразада". Навремето имах такава книжка . Адаптирана от "1001 нощи".
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Или друго заглавие - "С яхти из Канада... ". От същата поредица. Със златни корици. :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Какъв е проблемът с яхтите? Може спокойно да се купи, ако му е мерак на човек. Само че трябва да се намери и място където да се държи през зимата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:А аз в Калифорния мога да заживея и постоянно (ако поискам :D )
Така де, и после като се събуди в Montréal-Nord, ко стана :lol: Да не би да си облече шикозното костюмче и излезе да гледаш как българите се разхождат по омачкани тениски :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Значи относно яхтите, българите с яхти в Канада не са повече от българите с яхти в България, сега кой вид българи обаче е друг въпрос... Относно модата и обличането мисля, че няма място за 2 мнения, оставяме настрана елита, той навсякъде се облича добре, та обикновеният човек в Канада се облича точно по БГ стандартите само че от 1977 г. и то предимно в селата около гр. Плоски Тръмбеш. А пък иначе това дето бат ви Любо го разтяга за живота в Канада важи пак повтарям за същия % Бг-ри и в България!
To Live Is To Die
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Искам да кажа да си живеете, където искате - на мен ми е все двеста. И, ако се научите да четете, може и да си говорим на еднакви езици. Обаче истината за Канада, дето я развявате в тоя форум, въобще не е тая. Има една приказка - "Посмали, манго...". Ходете да си вземете процентите, затова, дето усилено се опитвате да убеждавате хората, че да ги "таквозинкват" чужденците е по-смислено и по-градивно за живота им, особено, когато са работили за този си живот. И, че живеете само и единствено в собствения си кръг, и достъп до другаде нямате. И, че средата има много голямо значение за формирането на индивида, а тук средата ви е доста ограничена. И, че непрекъснатата повторяемост на действията, свързани с барбекюто, не могат да заличат нуждата от среда, което води до качествени изменения и губене на реални представи за някои понятия. :lol:

Всъщност, целта ми е да не ви позволявам да лъжете най-нагло в публичното пространство или поне по-малко. А другото - коя съм, що съм и къде съм, няма никакво, ама никакво значение.

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Казах ти да ми говориш като изпълниш едно от 3те условия: кола/къща/яхта... а фантазиите за Калифорния да ги оставим на страна, че стана вече за смях...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:22 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

St.Anger написа:Значи относно яхтите, българите с яхти в Канада не са повече от българите с яхти в България, сега кой вид българи обаче е друг въпрос... Относно модата и обличането мисля, че няма място за 2 мнения, оставяме настрана елита, той навсякъде се облича добре, та обикновеният човек в Канада се облича точно по БГ стандартите само че от 1977 г. и то предимно в селата около гр. Плоски Тръмбеш. А пък иначе това дето бат ви Любо го разтяга за живота в Канада важи пак повтарям за същия % Бг-ри и в България!
Яхта в Канада може да си купиш с пари като за една кола: употребявана яхта = горе долу нова кола среден клас. Преценете си сами дали можете да си го позволите.

А пък ако облеклото ми в стил 1977г накърнява силно сетивата на закърмените с Долчета и Габанки, мога само да препоръчам да не ме гледат, за да не изпадат в естетичен шок. За тяхно добро е.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор