Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

zorina написа:абе и здравеопазването е скапано, приятели пък точно тук много трудно се създават; родители, братя и сестри само ще сънуваш.........

та..та..... ..: освен като мазохизъм +авантюризъм+снобизъм като нищо друго не мога да определя пребиваването ми в Канада :lol:

етап от живота, през който човек съзнателно иска да мине....а като ни омръзне (кой знае кога ) ще си се върнем в БГ :P
Зоринче, тука вече уцели в десятката :lol: :lol: :lol:
подкрепям напълно твойто мнение, дето се казва вече сме от един отбор :D :D :D :D :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Хм,навлизаш в доста дълбоки води.Аз така обобщено не мога да се изкажа ,който иска да чува нека си отваря освен ушите и очите.
Проблемът според мен не е само до доходите ,а каква цена е склонен човек да заплати за да се чувства частично свособен.Повечето имигранти и местни жители ,в това число и българите са крепостни селяни.Дай му на бедняка евртини пържоли ,ламарина тип металик и дървена барака ,усучи му 19 въжета около врата и му гледай сеира.
Иначе познавам над 2000 българина с доход 5 и над 5000 д.Пример участниците във форума ,всичките лайняни милонери особенно по душа.
И се сърди на тях ,а не на мен ,щото някой като започне да ми развива теорията който го може го може чяк ми спира дъха от вълнение.Е добре де ние не сме неспособни и некадърни и сме в състояние да изкараме едни 5000 кирливи долара ,но въпросът е къде ще си ги харчим и питам аз -Тук в Лайната ли. :wink:
chinois

Мнение от chinois »

Ми за мен Канада е като една вълшебна пещера!
Всеки намира вътре, каквото търси!
Един казва, че му е тъмно, а друг , че му е топло! :lol:
Трети има клаустрофобия! :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей тка тръгват митовете и легендите. :wink:
chinois

Мнение от chinois »

Що бе?
Отвреме на време се дочува и глас:
"Въх! Нещо топло! И мокро! ммм! Лайно! Добре, че не го настъпих!"
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

bateto написа:.... ,но въпросът е къде ще си ги харчим и питам аз -Тук в Лайната ли. :wink:
Добре де, махни се от тази гадна Канада, където само пари изкарваш и е толкова депресивно и лайняно!
Отиди си в България и си живей живота. Хубава, цивилизована държава, няма никакви лайна.
Що за мазохизъм е твойто. Голяма мъка, голямо нещо.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Бате, бате... чудно ми е вече кой ли ти вярва? Ламарини и бараки... хората направо ти се смеят вече... Особенно тези, които сутрин се качват на новите си коли, вечер се припират в собствената си къща, купони с приятели покрай басеините, уикендите на яхтите по реките и езерата... пък ти се мъчи да събираш пари 20 години за да можеш да си позволиш поне едно от тези неща... трябва да си вдигнеш стандарта на живот, това ти е проблема... и още един безплатен съвет, по-добре да имаш да даваш, отколкото да имаш да взимаш...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Lub0 написа: купони с приятели покрай басеините, уикендите на яхтите по реките и езерата...
Pri tova dori pri -30C. I yahtata pori li pori leda v baseina...Yeppp, Canada is really coooool :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Зимата си има други забавления, ски, хокей, риболов на лед, пиене пред камината, също става време за ваканции из карибите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

я па си карам ледоразбивача и си свиркам

I
I
I
I
\I/
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

EL Ганьо написа: Сега сме си в БГ, пак не ни харесва много но не се притеснявам за кинтите - приятелите и роднините са богатството ни. Това е, правиш .
тва е мъжка приказка - не те кефи - аре обратно.
няма 800 дни няма азис ми пречи
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:23 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Любо пак изби рибата. Не остана риба в тая Канада, ей... :lol:
Любо, ти да не би да казваш яхти на лодките по реката покрай Saint Jean sur Richelieu? Щото това са лодки, не са яхти. Или имаш предвид яхтите на канала при Sainte Anne. Ти на яхта качвал ли си се някога, щото ми се струва, че не правиш разлика. Сред яхтите няма нито една на българин. Пак почваш да фантазираш. И да подвеждаш хората от България и ся като слезнат на летището и всички като се изпонакачат на яхтите си... :lol: По тихо, моля, щото за мен няма да остане място по реката, а пък съм си заплюла една скромна лодчица. :lol:

За стандарта няма да говоря - "Усмивки от старите ленти". Ти ходил ли си си скоро до България, май изобщо не знаеш за какво става дума. Като стъпих на Канадска територия (без да съм принцеса), всички ми приказваха на учтива форма и продължават да го правят - тия, дето само на "ти" говорят... Ама това, щото упорито отказвам да се слея със стандарта, който е конвейр. Лошото е, че май почват да ме асимилират, щото то смешно да ходиш така сред тенесисти. А да не ти казвам, че след известно пребиваване в Канада, стъпвайки на летището в България, като ме посрещнаха българите, се почувствах като извадена от раклата на баба ми. Да ви имам стандарта, да ви имам - с тениската, дето си спал, минаваш две ръце отгоре и айде към Sainte Catherine - на джамбурето. :lol: Любо, разсмиваш ме вече. Говори ги тия на българчетата в България, дето те четат и ти вярват. Обясни им, обаче, че колите, дето се карат не са нови и че са за сметка на това, дето носите върху себе си. За къщите нищо няма да казвам - къщичките на Трите прасенца. Като духне, покрива си го търси при Фидел Кастро... :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Lub0 написа:.. и още един безплатен съвет, по-добре да имаш да даваш, отколкото да имаш да взимаш...
Четеш ми мислите.. Това със сабирането на кинти е толкова 1981-ва..
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Лошото е, че май почват да ме асимилират, щото то смешно да ходиш така сред тенесисти. А да не ти казвам, че след известно пребиваване в Канада, стъпвайки на летището в България, като ме посрещнаха българите, се почувствах като извадена от раклата на баба ми. Да ви имам стандарта, да ви имам - с тениската, дето си спал, минаваш две ръце отгоре и айде към Sainte Catherine - на джамбурето. :lol:
Джоаната, не знам Любо дали изби рибата ама ти пак утрепа коча с лопатата, направо нема един да оставиш тука за бедните козици, после хората как ше си правят козе фета ненам :shock: Бе ти нали беше от тия големите професионалисти-акули, аз доколкото знам във всички големи компании е задължително business-casual облекло, а в по-консервативните като банки и адвокатски кантори само костюмчета, де ги гледаш тези омачкани тениски :shock: Да не би да го раздаваш голямата акула дето бичи рецепционистка на некоя забутана фабрика, свещен дом на сичкото white trash на околията :wink:
Като не искаш да се чустваш от скрина на баба ти, нема да си пазаруваш във Valu-Mart ами отиваш ей тук http://www.holtrenfrew.com/english/fash ... ?brand=620 и си готова. Да ви имам аз на вас големите претенции без покритие :o
Публикувай отговор