Моля за вашата помощ!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Моля за вашата помощ!

Мнение от ani_st »

Здравейте! Като нов член на форума бих искала да поздравя всички. Аз и семейството ми ще подаваме документите си за федерална Канада. Като чета тук, как повечето от вас вече са там или са почти накрая, направо ви завиждам благородно :). А наистина ли се чака толкова време? Предложиха ми варианта с Квебек, но аз държа да сме във федерална Канада. Ние сме още на стартова позиция. Дадоха ми доста информация и сега напълно се обърках. Сайтът, от който смятам да извлека цялата информация, е този : http://www.cic.gc.ca/
И вие ли него използвахте?
Всичко е описано вътре и всяка една стъпка, която трябва да се направи е там, т.е насочвам се към Skilled workers and professionals - Simplified application process
Просто искам някой да ми потвърди, че това е вярната посока.
Благодаря ви предварително!!!
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

здравей на прав път си. аз също съм със федералната процедура, но ще изпратя документи слад няколко месеца поради лични причини.ако имаш :D конкретен въпрос за опростената процедура по емиграция питай, доста време я изучавах докато я проумея в детайли. :Dновото е че с тази процудура се чака по-малко от 5 години както беше досега но въпреки това с Квебек си остава по-бързо.пращала съм и въпроси до консулството - от Букурещ никога не са ми отговорили но за сметка на това тези от Париж са много любезни и ми отговарят веднага.
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Благодаря ти за бързия отговор. И аз пратих запитване в Букурещ, но нищо не ми отговориха. Имам един въпрос. Казаха ми, че трябва да си оформя всички документи, в това число актове за раждане, дипломи, свидетелства за брак и т.н., да се преведат и легализират и да се изпратят в Букурещ заедно с попълнената форма и и платената такса. А в сайта пише, че тези документи не са необходими до поискването им. Как се процедира?
Аз също ще си подавам документите след няколко месеца, но си дадох малко време, за да си оформя всичко както трябва.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Не трябва да им пращаш документите а само попълнена бланката целта е след 5-6 месеца или повече когато ти заведат досие да им изпратиш актуални неща. Например трудовият ти стаж дотогава ще се е увеличил, нивото на езика също и т.н. целта на опростената процедура е да се спести излишно време на хората да превеждат документи ако не събират необходимите точки.Според мен тези от Букурещ не са разбрали за коя процедура питаш, а и не са толкова компетентни, даже и преводачите им.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Федералната процедура в момента отнема 4-5 години. Освен това няма значение по коя процедура кандидатстваш, Канада си е Канада и няма значение поске къде ще живееш - няма кой да те спре да живееш където искаш.
Ако знаеш малко френски, е много по-добре да минеш по процедурата на Квебек, която отнема около година.
Друга възможност е да дойдеш с work permit (става много бързо), а след това лесно се става и permanent resident. За целта обаче трябва да имаш покана/договор от тукашен работодател.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Моля за вашата помощ!

Мнение от ivanko13 »

ani_st написа: Предложиха ми варианта с Квебек, но аз държа да сме във федерална Канада.
Нищо не ви пречи да се спрете на варианта с Квебек пък после да си вземете решението за англоговоряща Канада.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Мнение от Любо »

Както вече някои написаха, няма никакво значение по коя процедура се кандидатства. Дали ще минете по федералната или по тази на Квебек резултатът е един и същ. Накрая получавате статут за постоянно пребиваване в КАНАДА. Което от своя страна означава, че може да живеете където си поискате в рамките на Канада. Разбира се на формулярите за кандидатстването има въпрос "Къде смятате да се заселите?", на който задължителн ще отговорите "В Монреал" или някой друг град в Квебек, което обаче с нищо не ви задължава. Аз самият дойдох в Канада по квебекската процедура, но вече 3 години живея в Онтарио. Дори и да знаете добре английски и никакъв френски си струва да се понапънете и да понаучите малко френски. Това ще ви спести години чакане.
Това е. Успех!
Нема лабаво
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Ani_st, Ние кандидаттвахме по федералната процедура. Отне ни 1г. и 4м. от подаването на документите до вземането на визи.
Мисля, че дори можеше да стане и по бързо, но аз чаках около 2 месеца за дата, за да се явя на TOEFL Internet based, но сега мисля , че искат единствено IELTS.
След това чакахме около 2 месеца FBI досие на мъжа ми, защото е бил в САЩ повече от 6 месеца.
Ако имахме тези документи към момента, в който ни бяха поискани от Букурещ, щяхме да спестим 4 месецаи щахме да завършим процедурата за 1 година.

Всъщност има доста хора по процедурата за Квебек, при които нещата се движеха доста по-бавно от тези при нас.

Важните фактори са колко точки събираш и какво е езиковото ти ниво.
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Въпреки всичко имам ред причини, поради които си оставам на процедурата за федерална Канада. Относно IELTS - значи може да се изкара когато ти е удобно? Има ли посочени дати някъде? Има ли някакво ниво, което трябва задължително да се премине или ти показва само степента на владеене на езика? И още нещо - само от титуляра ли се изисква този тест или както е в моя случай и мъжът ми трябва да се яви?
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

IELTS се държи в Британският Съвет виж във сайта им за обявени дати, аз съм си харесала една в началото на другата година. Ще стана член и на библиотеката им за да взимам от там учебници и учебни помагала, казаха ми че е между 15 и 60 лв. на година абонамента според плана който се избере.Поздрави че не се отказваш от Федералната процедура !!! :D
BRAND-NEW
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 2:34 am
Местоположение: Sofia

Мнение от BRAND-NEW »

Това са датите за IELTS
Дати за теста през 2007 Краен срок за регистрация Сесия за запознаване с формата на теста
18:00 часа, Британски съвет
20 януари
неделя 15 декември 16 януари
24 февруари
неделя 19 януари 20 февруари
31 март
неделя 23 февруари 27 март
28 април
неделя 23 март 24 април
12 май
неделя 6 април 8 май
2 юни
неделя 27 април 29 май
7 юли
неделя 1 юни 3 юли
8 септември
неделя 3 август 4 септември
20 октомври
неделя 14 септември 16 октомври
15 ноември
четвъртък 12 октомври 13 ноември
1 декември
неделя 26 октомври 27 ноември


www.britishcouncil.org/bulgaria


Почти съм сигурен, че само титуляра се явява на IELTS и слуховете говорят че трябва да си покрил/а Advanced за да изкараш оценка над 5. Все пак както се казва всичко е много индивидуално.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Жени написа:Ani_st, Ние кандидаттвахме по федералната процедура. Отне ни 1г. и 4м. от подаването на документите до вземането на визи.
Всъщност това много зависи от посолството, в което се кандидатства. До колкото разбирам вие сте били в щатите и сте кандидатствали не през Букурещ. Това е възможно, ако кандидатът е живял извън БГ през последната 1 година или повече.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Kirilius написа:
Жени написа:Ani_st, Ние кандидаттвахме по федералната процедура. Отне ни 1г. и 4м. от подаването на документите до вземането на визи.
Всъщност това много зависи от посолството, в което се кандидатства. До колкото разбирам вие сте били в щатите и сте кандидатствали не през Букурещ. Това е възможно, ако кандидатът е живял извън БГ през последната 1 година или повече.
Само мъжът ми беше в Щатите през 2/3 от процедурата. Кандидатствахме през Букурещ. Мисля, че съм го споменала на няколко места.
Аз съм основния кандидат и никога не съм живяла извън БГ.
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

Благодаря ви за отговорите и информацията. Сега ме чака голямо четене :)
ani_st
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 8:25 am
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от ani_st »

100% ли ще ми поискат да се явявам на IELTS? Защото ако е така мога да се явя предварително, преди да ми поискат. Или има възможност и да се размине? Може би зависи колко време си изучавал езика....или колко си го практикувал.....
Аз съм от езикова гимназия и съм завършила МИО с първи език английски. Според вас дали ще го признаят?
Публикувай отговор