За бакшиша ... като такъв

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

-----
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 11:09 pm, променено общо 1 път.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Eh,Joi,pak gledash da nastapish po malkoto prastche...
Ami az dokato byah na Kofi-to,tova raboteh,ta zatova znam,nali tolkova mi plashtaha...
A,che moje i da ne ostavish tip,razbira se,che moje ,da ne ti razpravyam ,kolko mnogo hora NE ostavyat...i to mestni,ne novodoshli,deto shte si kajesh"ne znayat..."
Govorya za restorant-ne za zakusvalnya.
Tova deto go razpravyat,si e hubava rabota,ama ne vinagi e taka.Mejdu drugoto v restoranta tip-a ne se otchitashe nikade,taka che ne mu se plashtashe nikakva taksa.
Pozdrav :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

-----
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 11:08 pm, променено общо 1 път.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Сега да изпробвам и аз кирилицата.Поля,ако започнат да викат полиция,за неоставен бакшиш,то няма да остане свободен полицай.... :) Това са си големи смешки. :)
поздрави :)
naydennaydenov
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:16 am

Мнение от naydennaydenov »

Riba написа:Сега да изпробвам и аз кирилицата.Поля,ако започнат да викат полиция,за неоставен бакшиш,то няма да остане свободен полицай.... :) Това са си големи смешки. :)
поздрави :)
Taka e ne mogat na sila da te nakarat da dadesh bakshish. Az lichno ostaviam mejdu 10% i 15%. Sluchvalo se e i da ne ostaviam na murzelivi i nahalni servitiorki. Kolko da dam pri polojenie che triabva da im iskam 3 puti menuto i da gi chakam 20 minuti samo zatova. Po zakon ako si platish smetkata nikoi nishto ne moje da ti kaje. Vsichko koeto ostaviash otgore e po jelanie.Chuval sum ot poznati canadci che i te sa postupvali po sushtia nachin.

Nazdrave!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

И аз смятам, че оставянето на бакшиш е по желание...ако си доволен - оставяш, ако не си - плащаш си за консумацията.
Би трябвало целта на бакшиша да е такава - допълнително да стимулира обслужващия персонал за по-голяма любезност и по-качествено обслужване...за което проявено внимание и отношение ти им се отблагородяваш с "мерси" и с малко парички...
А щом на места е прието винаги да се дава бакшиш - значи или влизаш в системата и даваш, или не ходиш там...
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Извинявам се, че темата е стара, но смятам, че е актуална :lol:

Уморих се, да чета само за неща, които са дискутирани многократно.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Заключено