Expats living in Bulgaria

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

krimon написа:
peter_pan написа:
е това за бозата можеш ли да ми обясниш за какво ми го постваш?
Щото аз лично си загубих времето....
това за бозата е да ви напомни за тази напитка там където я няма
никога не съм обичала боза и изобщо не ми липсва :wink: :D
понеже на мен ми липсва, се върнах и сега пия всеки ден с баничка сутрин
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

peter_pan написа:...понеже на мен ми липсва, се върнах (в БГ) и сега пия всеки ден с баничка сутрин
Абе ти с това трябваше да започнеш тази тема - че не ти харесва в СА и сега искаш да докажеш на себе си че си взел правилното решение да се върнеш в БГ за да можеш да пиеш по една студена боза всяка сутрин.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Питар пан аз имам няколко въпроса към теб.
Тези хора които цитираш ( англичани ) които купили имот в БГ какво общо имат с теб?
Тези хора сигурно имат 400 000 КАД или 200 000 GBP кеш за да трyгнат да си правят експерименти в БГ.
Ти имаш ли я тази сума която изкара с работа като телемаркетар в Канада?

На тези хора няма да им се налага да си търсят работа в БГ за да се препитават за разлика от теб.
Тези хора имат план Б ако стане нещо в БГ. Да кажем болест, наводнение, някакво бедствие.
Имат имот със сигурност в Англия където могат да се върнат и да си взимат пенсията.

Кажи сега от всички тези неща какво общо имаш ти с тези хора като те са в някое забутано село, децата им са отгледани и живеят отделно в чужбина. Възрастните англичани си гледат кокошки, пържат си яйца които кокошките са снесли и си събират гъби по баира над селото а ти си в града търсещ работа за да имаш доход с който доход да си купиш гъби и кокошка от пазара.:)
Ако на теб ти харесва да живееш на село и да гледаш кокошки за да приличаш на англичаните защо реши че на нас във форума също ни се гледат кокошки в някое село в БГ?
Само на тези въпроси искам да ми отговориш.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

hullboy :beer:
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

peter_pan написа:
krimon написа:
peter_pan написа:
е това за бозата можеш ли да ми обясниш за какво ми го постваш?
Щото аз лично си загубих времето....
това за бозата е да ви напомни за тази напитка там където я няма
никога не съм обичала боза и изобщо не ми липсва :wink: :D
понеже на мен ми липсва, се върнах и сега пия всеки ден с баничка сутрин
Ми така е като нямаш пари за друго. :D
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

peter_pan написа: понеже на мен ми липсва, се върнах и сега пия всеки ден с баничка сутрин
Това е гадно бе човек! :D Не ти ли завират после адските киселини?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

hullboy написа:Питар пан аз имам няколко въпроса към теб.
Тези хора които цитираш ( англичани ) които купили имот в БГ какво общо имат с теб?
Абсолютно нищо общо нямат с мен
Тези хора сигурно имат 400 000 КАД или 200 000 GBP кеш за да трyгнат да си правят експерименти в БГ.
Ти имаш ли я тази сума която изкара с работа като телемаркетар в Канада?
Не знам какви финанси имат, но не мисля че имат толкова мното и не съм работил като телемаркетер в КА - такова нещо не бих могъл да работя въобще
На тези хора няма да им се налага да си търсят работа в БГ за да се препитават за разлика от теб.
Тези хора имат план Б ако стане нещо в БГ. Да кажем болест, наводнение, някакво бедствие.
Имат имот със сигурност в Англия където могат да се върнат и да си взимат пенсията.
Без съмнение имат нещо някъде другаде някаква част от тях и имат пенсии освен това; аз не мисля за пенсия от сега, все пак има доста години до тогава; нямам против обаче да работя в БГ и да си търся работа в БГ - има нелоши възможности вече
Кажи сега от всички тези неща какво общо имаш ти с тези хора като те са в някое забутано село, децата им са отгледани и живеят отделно в чужбина. Възрастните англичани си гледат кокошки, пържат си яйца които кокошките са снесли и си събират гъби по баира над селото а ти си в града търсещ работа за да имаш доход с който доход да си купиш гъби и кокошка от пазара.:)
дохода ми е напълно достатъчен за яйца, кокошки гъби и тем подобни английски удоволствия в БГ
Ако на теб ти харесва да живееш на село и да гледаш кокошки за да приличаш на англичаните защо реши че на нас във форума също ни се гледат кокошки в някое село в БГ?
Само на тези въпроси искам да ми отговориш.
на мен не ми харесва да гледам кокошки и да живея на село засега - все пак съм далече от пенсионна възраст, нито пък мисля че на много от вас ще се хареса - не всички англичани и правят това - има вече и хора на възраст около 20 г, които живеят там летния сезон - не си мисли че всички които идват са пенсионери; има и доста които са си в нормална работна възраст
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

абе пане
я кажи ти от кой град/село си?
ей така просто ме гризе любопитството :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Amental написа:абе пане
я кажи ти от кой град/село си?
ей така просто ме гризе любопитството :)
Пловдив
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

peter_pan написа:на мен не ми харесва да гледам кокошки и да живея на село засега - все пак съм далече от пенсионна възраст, нито пък мисля че на много от вас ще се хареса - не всички англичани и правят това - има вече и хора на възраст около 20 г, които живеят там летния сезон - не си мисли че всички които идват са пенсионери; има и доста които са си в нормална работна възраст
сега остава да кажеш с какво се препитават 20 годишните англичани в Странджа :) Ако искаш можеш и по-подробно да разкажеш за възможностите за работа в Пловдив и за тамошните заплати. Ако дадеш и лични подробности, ще бъде много по-ясно. Например: работя като учител по английски в частна школа и вземам 1000 лв. на месец. С тях живея като цар, тъй като си имам собствен дом /наследен/, кола, разходите ми за храна са макс. 300 лв. на месец и останалото го опуквам по морето или по барове/книги - според интересите ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

peter_pan написа:
krimon написа:
peter_pan написа:
е това за бозата можеш ли да ми обясниш за какво ми го постваш?
Щото аз лично си загубих времето....
това за бозата е да ви напомни за тази напитка там където я няма
никога не съм обичала боза и изобщо не ми липсва :wink: :D
понеже на мен ми липсва, се върнах и сега пия всеки ден с баничка сутрин
Това е доста не здравословно, да ядеш баничка от извара, свинска мас и сол (абстрахирам се от косъма които евентуално е попаднал в нея от косата на циганката която се е погрижила да я приготви)
Наслаждавай се!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

peter_pan написа:
Amental написа:абе пане
я кажи ти от кой град/село си?
ей така просто ме гризе любопитството :)
Пловдив
Густо майна!
Незная защо, мо доста хора от майнинската трупа се изнесоха обратно в България.
Имиграцията не е лъжица за всяка уста :idea:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

krimon написа:
peter_pan написа:на мен не ми харесва да гледам кокошки и да живея на село засега - все пак съм далече от пенсионна възраст, нито пък мисля че на много от вас ще се хареса - не всички англичани и правят това - има вече и хора на възраст около 20 г, които живеят там летния сезон - не си мисли че всички които идват са пенсионери; има и доста които са си в нормална работна възраст
сега остава да кажеш с какво се препитават 20 годишните англичани в Странджа :) Ако искаш можеш и по-подробно да разкажеш за възможностите за работа в Пловдив и за тамошните заплати. Ако дадеш и лични подробности, ще бъде много по-ясно. Например: работя като учител по английски в частна школа и вземам 1000 лв. на месец. С тях живея като цар, тъй като си имам собствен дом /наследен/, кола, разходите ми за храна са макс. 300 лв. на месец и останалото го опуквам по морето или по барове/книги - според интересите ми.
Работа за мен в Плд има колкото искаш, но за учителки по история пазара е много тесен за съжаление. Ако човек иска да искара повече пари трябва да работи на няколко места. В Плд е така. Понеже аз не искам да бачкам на няколко места, не съм в Плд. Плд за съжаление е прекрасен евтин старинен град с малко възможности. Мен ще ме намериш в региона на морето. За останалото горе-долу позна;)
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Това е доста не здравословно, да ядеш баничка от извара, свинска мас и сол (абстрахирам се от косъма които евентуално е попаднал в нея от косата на циганката която се е погрижила да я приготви)
Наслаждавай се!
Мерси;) докато я хапвам ще си мисля от време на време за т.нар паста, която представлява част от ежедневното меню на канадеца и ще изпитвам съжаление.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Панчо, по-добре си спомни за бюфетите тук - 10$ с бакшиша нямаш празно място корема :wink:
Публикувай отговор