Ако спонсорираният е в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
irina_77
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 4:11 am
Местоположение: Toronto

Ако спонсорираният е в Канада?

Мнение от irina_77 »

Знае ли някои как стои въпроса със спонсорството на съпруга, която е в Канада? По-ускорена ли е процедурата и има ли значение какъв и е статута там (с каква виза е влязла в Canada) ? Сте се налага ли да се връща да БГ за интервю и въобще ще съм благодарна на всеки отзовал се с адекватно инфо
:)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

разрешават да седи и да чака тук но процедурата е по бавна и трябва да поддържа статут...ако е влязъл нелегално главоболията са големи.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

KolioBalkanski написа:разрешават да седи и да чака тук но процедурата е по бавна и трябва да поддържа статут...ако е влязъл нелегално главоболията са големи.
Всъщност, процедурата е ПО-БЪРЗА, ако има статут. При мен от подаване на документите до получаване на статут минаха по-малко от 3 месеца (беше отдавана...; бях тук легално)).
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

хм, зависи, някой се точат 2-3 години а през БГто и румъния е 5-6 месеца...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Публикувай отговор