Въпрос за спонсориране на родител

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Въпрос за спонсориране на родител

Мнение от Val »

Здравейте.

Преди време бях задала въпрос за спонсориране на родител и искам пак да благодаря на всички, които ми дадоха съвети тогава.

Аз стартирах процедурата от наша страна, но сега въпросът ми е за втората й част - кандидатстването на спонсорирания за ПР.

Става въпрос за майка ми, която е вдовица. Видях в изискванията, че трябва да се представят свидетелство за брак и за смърт на съпруга, но майка ми каза, че от съвета отказват да й издадат заверени копия, понеже за починал човек не се издавали такива, според тях. От своя страна агенцията за превод отказва да легализира свидетелствата, които има майка ми, понеже нямали печат на съвета.

Всъщност, от съвета си й издали някакво заверено удостоверение, че е вдовица и казали, че то ще й свърши работа.

Някой да има опит в подобен случай? Какви точно документи трябва да престави вдовица?

Благодаря предварително.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

не се ли вземат от ЕСГРАОН тези документи ?
а пробва ли с удостоверение за наследници ? искат смъртния акт за да го издадат .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Въпрос за спонсориране на родител

Мнение от Mark »

Val написа:Здравейте.

Преди време бях задала въпрос за спонсориране на родител и искам пак да благодаря на всички, които ми дадоха съвети тогава.

Аз стартирах процедурата от наша страна, но сега въпросът ми е за втората й част - кандидатстването на спонсорирания за ПР.

Става въпрос за майка ми, която е вдовица. Видях в изискванията, че трябва да се представят свидетелство за брак и за смърт на съпруга, но майка ми каза, че от съвета отказват да й издадат заверени копия, понеже за починал човек не се издавали такива, според тях. От своя страна агенцията за превод отказва да легализира свидетелствата, които има майка ми, понеже нямали печат на съвета.

Всъщност, от съвета си й издали някакво заверено удостоверение, че е вдовица и казали, че то ще й свърши работа.

Някой да има опит в подобен случай? Какви точно документи трябва да престави вдовица?

Благодаря предварително.
Ние сме в същата ситуация на спонсориране, но не сме стигнали до втората част още (2-3 години беше прогнозата от CIC).

Аз мисля че би трябвало да стане и със завереното удостоверение само.
Преведено и заверено от преводача копие на смъртния акт и на акта за брак според мен са напълно достатъчни също.

Легализацията не е задължителна - на база на всичкия ми опит досега никога не е представлявало проблем ако някой документ не е легализиран.
Ние (при подаване за ПР или визи за гости) не сме легализирали нищо.

Превод с печат на преводача - това е формулата която работи при нас.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Здравей,аз вадих дубликат на акт за смърт от общината, като им казах,че ми трябва за чужбина,отзад на гърба на акта поставят правоъгълен печат като на удостоверенията за раждане и нямах проблем нито с Виена ,нито с Букурещ,не съм ги легализирал.Предполагам ,че такъв док. от общината ще свърши работа.
Публикувай отговор