ОСВОБОДИХА БЪЛАГРСКИТЕ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Добре,а какво трябва да направят Българите дето се върнаха да хленчят ли?
И аз да бях,ако съм невинен щях да викам от щастие ,че съм жив и съм си при роднините и близките.
Не съм казвал,че не е имало болни деца, а че не вярвам нашите медици да имат вина.
Както и да е.......както се случва обикновенно ни ебългарите от всичко правим проблеми,теми и прочее.......аз спирам
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

dionis написа: Няма какво да си ги представяме, ето едно от тях

http://www.tripolipost.com/includes/new ... kah[1].JPG

Не ми се връзва с тази снимка

http://images.ibox.bg/2007/07/24/29966/430x333.jpg

Малко състрадание поне да бяха показали....
Хората се радват че са се отървали от "либийското правосъдие", а не се радват че децата са болни.
Мисли малко преди да си вадиш изводи.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Ето за какво говорим:С днешна дата по BBC е излъчена новината,че България продава на Англия бебета за 60 000 EU.
Не съм търсила в нета конкретен линк,защото новината е съвсем нова.
А утре?Утре в какво ще ни накиснат?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

estoyanova написа:Ето за какво говорим:С днешна дата по BBC е излъчена новината,че България продава на Англия бебета за 60 000 EU.
Не съм търсила в нета конкретен линк,защото новината е съвсем нова.
А утре?Утре в какво ще ни накиснат?
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/6917021.stm
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

estoyanova написа:А утре?Утре в какво ще ни накиснат?
Ъ ? Не изглежда като накисване?
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

estoyanova написа: А утре?Утре в какво ще ни накиснат?
ами че за количества правим отстъпка...
...мразя мастика без айрян...
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

estoyanova написа: България продава на Англия бебета
Хм, става въпрос за циган4ета и в слу4ая май децата ще живеят по-добре в Англия отколкото като просяци по бг улици... вси4ки знаем 4е бг циганки са готови да продадат N-тното си на брой дете за да изкарат някой лев и да играят кю4ек по цял ден в кръ4мите. Докато имат пари иху аху после тихо...Не ги съдя, такава им е културата и манталитетът, разни хора разни идеали...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Lub0 написа:
Mark написа: Въпросът е как точно се заразиха тези 400 деца ... Пази боже !
Заразиха се точно защото на никй не му е пукало какво става в болницата и защото всеки си е затварял очите, "наведена главица сабя не я сече", нали знаеш, и после почват оправданията, "ами то така си е било винаги", "ние само работим тука, какво да направим", "от нас нищо не зависи" и т.н.
Да това е добър въпрос как то4но са се заразили толкова много (400 не едно не две ) деца ... Първо си мисля 4е е смешно да се говори за липса на хигиена като при4ина...Хигиената във вси4ки болници в Либия пък и в много други страни е такава... Не слу4айно се говори за умишлено заразяване. Любо ти казваш 4е не им е пукало на българките и били с наведени главици...Ами аз да те питам ти като работиш в 4ужда стана (макар и цивилизована) да не те пита някой шеф за нещо, как да направи, какви игли (в твоя слуай компютри) да използва. Ти запо4ваш работа и те обу4ават на условията и апаратурата с която се разполага, да не си писал препоръки за шефа си...Мъл4иш и работиш защото си НОВ, защото си 4УЖДЕНЕЦ и защото ЦЯЛОТО ТИ СЕМЕЙСТВО 4АКА НА ТЕЗИ ПАРИ. Смешно е да се твърди 4е виждаш ли българките са у4аствали в заговор. Освен по-горе изброените при4ини има и една важна подробност която само хората работили в 4ужбина знаят КОГАТО РАБОТИШ В 4УЖБИНА БИВАШ НАБЛЮДАВАН МНОГО ПОВЕ4Е ОТКОЛКОТО МЕСТНИТЕ...т.е риска да те хванат и да теобвинят е в пъти по-голям а в Либия това грани4и със самоубийство.
Пак се връщаме на въпроса тогава кой го направи това....ами според мен това е грешка от страна на Либия която не е тайна 4е от много години търгува със кръвна плазма и нещо се е объркало. Някой от немърливост не е проверил партидите или ги е объркал... Този 4овек или група хора със сигурност ве4е не са между живите но и покрай тях трябваше да си отидат и министри и Кадафи. (Бенгази е един от най-опозиционните градове на Кадафи). Такааа само 4е в слу4ая е трябвало някой да опере пешкира и това трябва да са не местни. Оттук нататък нещата са ясни. Изгаря държавата с най-слаба агентура и дипломация... Между другото в мосюлманската преса (не зная то4но коя) се развива много сериозно тезата 4е българските сестри са заразили децата по религиозни при4ини т.е. защото мразят мосюлманите ... :shock: Това ми го сподели по нова година мой колега и когато му казах 4е една от управляващите партии в момента в Бг е мосюлманската и 4е 45 години религията беше забранена в БГ той остана като гръмнат...
Хайде кажете други тези на КОй зарази тези деца...Може би медицинските работници могат да ни осветлят пове4е като процедури по преливане на кръв, администрация и т.н.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Maria29 абсолютно си права за циганските бебета.Моята идея по-скоро беше за това,че всички статии са от сорта на :BULGARIAN BABY TRADE ,за огромно,огромно съжаление името на България се спряга със евтини сензации,които определено ни компроментират като нация.А на мен това хич,ама хич не ми харесва и не вярвам на някой българин да му харесва.Друг е въпросът кой е поръчал този материал и с каква цел.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:15 pm, променено общо 1 път.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Здравейте :)
Не знам колко от вас са гледали едни от новите Американски,Британски и други филми снимани отчасти или изцяло в България,но аз съумях без да искам да погледна няколко на брой такива филми.В повечето от тях се дават сцени в София,в някой квартали и се казва,че това е еди си коя част на някоя друга(западнала малка държава).
Общо казано много малко хора от другите държави знаят що е България,какво вирее тук и прочее.А тези които знаят идват и купуват на безценица,прокарват си идейте (Практикер,МосюБриколаж,Метро....) и Българина им работи без пари и без особени права.Не че това не стой така и за Български работодатели.
Та,България не е това,което е била преди много време и сега всеки си прави с нея каквото иска,както иска и за много ние сме като страна от третия свят.А дали наистина не сме?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

estoyanova написа:Maria29 абсолютно си права за циганските бебета.Моята идея по-скоро беше за това,че всички статии са от сорта на :BULGARIAN BABY TRADE ,за огромно,огромно съжаление името на България се спряга със евтини сензации,които определено ни компроментират като нация.А на мен това хич,ама хич не ми харесва и не вярвам на някой българин да му харесва.Друг е въпросът кой е поръчал този материал и с каква цел.
Извини ме Естоянова, не съм успяла да проследя идеята ти. Съгласна съм с теб,хубаво е да се пояснява когато се пишат такива гръмки заглавия 4е става въпрос за определена етни4еска група. В западна европа също си имат цигани и ги знаят каква стока са. Друг е въпроса 4е това е тенденциозно...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Lub0 написа:Айде сега Либия ги заразила нарочно... това е точно толкова безумно твърдение, колкото и твърдението, че ЦРУ платило на сестрите да ги зарази...
Подочух аз че хората в Бенгази били против режима и политиката на Кадафи (Триполи) ... може да са решили да понамалят противниците си вътре в страната "Кадафийците" ...

варианти много ... истината е една

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

драго и таня аз не съм съгласна с твоето мнение , аз пък познавам доста хора от " другите държави " , които са чували за българия .
дори съм срещала човек , който следеше проявите на локомотив пловдив , ( да ме извиняват феновете , ако нещо бъркам името на отбора) , както и за доста хора повечето български градове са познати . просто работя на место , на което ежедневно срещам десетки хора , сред които голяма част ме питат откъде идва фамилията ми .
така че , както и друг път съм имала възможността да казвам тук , това , какво е самочувствието ви зависи , от вас самите .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Публикувай отговор