храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

мерси за мненията относно КАФЕТо и най-вече на Джордж7 :wink:
ще го пробвам Compliments и ще изкажа мнение :wink: в Аз съм НЕдоволен :wink: а може и Недоволен
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Не знам каква е храната ама тука живеят доста дълго,от храната ще е,лоша е :shock:Хубава си е храната,яжте я спокойно,аз тука не съм наддала кг.Кафе тука е изобилие,каквото ти харесва го има и слабо и силно.Само боза няма,по едно време правеха в магазина Карлово,но се отказаха.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

EEEEE БОЗА В ЧИКАГО КОЛКОТО иска6 ,нямали внос.????
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: хххххх

Мнение от Val »

alen vid написа:Емилияна ,
така ,между другото , като подхванахме разговор за традиций и национални кухни ,....абе кво да ти кажа , хъм , все ми се върти в ума ,една комбинация от следните природо съобразни ,здравословни и лишени от холестерол инградиенти :
препечен /до изгоряло/ дунапренен тост /филийки - няколко на брой и вътре няма глутеин , ей да не си мислиш , че има , НЕ няма , мяма и още как !!!!!!!!!!!!!/
в комбинация с : ,половинка - до кило ,цвъртящ бекон /това там не е сланина де - това си е бекон :D / , три до пет пресно опържени в Canilla oill яйца , плюс 2 най-много 3 pork соусиджис залети предварително и обилно /пожелани на клиента / с кетчуп и безхолестеролна майонеза всичко това гарнирано с огромна чаша кола рефил /или черно кафе - по желание на клиента /

Та щото се чудих , абе аз откъде ги знам тези неща , и тъй като сме се збрали хубава компания с дечурлига около нас - та им викам на всичките : - абе кажете ми , това що ми е познато бе като Ястие ? - дъртите мълчат - не продумват и дума /не хора а стомана / но малките юнаци , те нали са чисти душички , като ревнаха като в хор :
"- чичо чичо , та това е типикал канедиан хот брекфаст - как не го знаеш бе ...!!! "

та така .... с холестерола !!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:
alen vid,

Мисля, че трябва да се ориентираш към по-достоверни източници от дечурлигата. :D

Това е прочутата English breakfast - не виждам как, и при най-добро желание, можем да припишем тоя грях на Канада.

Ето един алтернативен източник за справка:

http://en.wikipedia.org/wiki/English_breakfast

Не виждам, обаче, каква е връзката на традиционната закуска с ежедневната такава. Твоите познати канадци това ли закусват? :shock:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Godis написа:Аз пук не разбирам какво лошо има в ГМ храната :roll:
прочети малко в интернет; а и самото заглавие ГМ трябва малко да те кара да се замислиш - генетично модифицирана
точно така мисля по въпроса:)
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Може би неконтролируемия радиационен мутагенез използван до преди 10 години масово в селекцията е по-добрия вариант..не мисля.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

jess написа:Може би неконтролируемия радиационен мутагенез използван до преди 10 години масово в селекцията е по-добрия вариант..не мисля.
един от ефектите които канада има върху мен е че повече не разбирам когато някой ми говори така; може ли някакво обяснение моля?
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

много сериозни ефекти
наистина :lol:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За кафето - Лаваца от любимият на всички магазин коско, копуваш си хубава италианска еспресо машина и става трепач...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Натали написа:Кафе тука е изобилие,каквото ти харесва го има и слабо и силно.
да, продават всякакво.... :lol: кофти, е че това , което предлагат не е хубаво, просто малко са местата, където може да седнеш и да ти сервират хубаво кафе в порцеланова чаша :wink: е затова става въпрос :lol:
Аватар
lio_gets
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 12:12 pm
Местоположение: Пловдив / Hull (Gatineau)
Обратна връзка:

Мнение от lio_gets »

За кафето ...
И аз както повечето българи съм "кафепиец" :D
За съжаление така и не можах да си намеря по мой вкус и преминах на следния вариант:
В България все още продават Нова Бразилия в пакетчета по 100г. мляно. Поръчвам си да ми купят и ако никой познат не пътува до БГ да ми го транспортира, ми го пращат в колетче.
Ако някой почне да прави тънки сметки дали се набутва по този начин, да не се брои за кафеджия! :lol: :lol: :lol:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

peter_pan написа:
Godis написа:Аз пук не разбирам какво лошо има в ГМ храната :roll:
прочети малко в интернет; а и самото заглавие ГМ трябва малко да те кара да се замислиш - генетично модифицирана
А според теб селекцията не е ли генна модификация на която й трябват 1000 години да се появи? Или си мислиш че примерно сегашното жито е такова каквото е било преди 2000 години ?

Така че, въпросът си стои - с какво ГМ са лоши?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Годис, хвърли един поглед на долния линк, мисля, че е малко попресилено, но не пречи да се знае. :wink:

http://mitack.net/misc/ZDRAVE_KONSPIRACIA.pdf
Let it go...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Ivet написа:Годис, хвърли един поглед на долния линк, мисля, че е малко попресилено, но не пречи да се знае. :wink:

http://mitack.net/misc/ZDRAVE_KONSPIRACIA.pdf
Това е някаква поредна теория на конспирацията. Потърсих този документ-чудо информация за ГМ храни и ето какво видях:

"...Възможно е чрез ГИ създаване на смъртоносно оръжие за унищожение на определени етнически групи - оръжие с избирателна способност. Разпространява се чрез газ, спрей във водоизточниците и убива, прави хората безплодни, причинява раждане на деца с малформации. Така диктаторът ще избива групите, които не го поддържат..."

Научен труд - мечта :)

Въпросът на Godis остава неотговорен - с какво са вредни за здравето тези ГМ храни? И аз търсих преди време информация, защото ми беше интересно, но не намерих нищо по-различно от подобни писания.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Доста са си вредни ГМ, ако бяха така полезни то "будалите" от ЕС нямаше да са ги забранили и след пушилката от старана на САЩ, Канада пред WTO някои храни се внасят там, НО при определени условия. Колкото може човек да ги избягва толкова по-добре, аз например ако на опаковката има повече от 3 съставки които са наслагвани...изобщо не купувам продукта......мое мнение
Публикувай отговор