Има ли смисъл ?...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
LyuboK
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:18 am

Има ли смисъл ?...

Мнение от LyuboK »

Искам да питам по-опитните, които са от дълго в Квебек, дали има смисъл да оставаме (направихме 18 дни) като се има предвид, че аз си намерих работа на минимално заплащане, жена ми търси детска градина за детето и не е ясно дали сте може да работи, дори да намери такава. Оцертава се доста трудна година, а може би и години. Аз търся нещо по специалноста, но дори и с добър френски и английски изискванията са големи. Незнам дали има смисъл да продължаваме.
Имам молба, нека моят въпрос не предизвиква спорове за Канада, тук наистина е много хубаво, нека го знаит тези, които им предстои пътуване, но всеки трябва да прецени много внимателно дали има сансове да просперира тук. Аз за мен не знам, затова питам.
Благодаря и се извинявам за латинеца.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Ima li smisal ?...

Мнение от sasho71 »

LyuboK написа:Iskam da pitam po-opitnite, koito sa ot dalgo w Kvebek, dali ima smisal da ostavame (napravihme 18 dni) kato se ima predvid, ce az si namerih rabota na minimalno zaplastane, .
това някакъв бъзик ли е спрямо другата тема с байряка, дето стана 8 страници :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

с дете и семейство наистина е трудно, особенно в началото ама недейте да се отказвате толкова бързо, дайте си малко време...не правете решения подбудени от първоначалния стрес.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
chinois

Мнение от chinois »

Здравей LyuboK!
Стегни се и прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Например тук се пише на кирилица! Иначе трият знаеш ли? Ти пиши на кирилица.
Значи си почнал работа преди 18-тия ден. Ми това е една отлична новина. Значи от тук нататък почваш да си търсиш друга работа ама май трябва да изкачакаш 5-6 месеца, та да кажеш , че си работил на предишното място. А ако търсиш съсвсем друга работа може веднага. Да знаеш , че от време на време се взима свободен ден ей тъй за да си мислят тъпънарите , че си на интервю, ама казваш, че те боли зъба.И като поработиш ще видиш , че като отидеш на следващато място, ще си с ясното съзнание къква огромна услуга можеш да им направиш, като им предлагаш да работиш за тях. И те ще го разберат ако ти го знаеш. :lol:
Айде със здраве и успех!
Не че нещо, ама това е живота. Жената търси градина. Седи си в къщи.После намира и тръгва на работа- виждате се у пари. :lol: А БГ е там , чака ви- винаги сте добре отишли. :lol:
Бъдете здрави и щастливи.
Аз за теб знам! Затуй ти казвам!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл ?...

Мнение от zaia »

Любо, рано е още, останете поне няколко месеца, вижте тогава как са нещата. 18 дни са много малко, та то досега едва ли не с часовата разлика сте свиквали ;) А и никой не ви ограничава в този град и провинция, в които сте. Но си дайте поне няколко месеца за проба. Поне на мен това ми се виждат нормални срокове. Изпипайте си резюметата, отидете в някой център да ги погледнат и редактират ако има нужда (ако не сте го направили вече) и подавайте за тия позиции, които ви интересуват. Тук някои са много бавни с интервютата и въобще целия процес по наемане. Кураж, късмет и много усмивки, лято е :beer:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Направи ми впечатление едно нещо - " Аз търся нещо по специалноста но......изискванията са големи"
Та мисълта ми е, без да се обиждаш, как си работил в БГто? В смисъл - заплата без качество , заплата пропорционална на качеството, или работа не по (отдавна забравената) специалността?

Това е братче - за да вземеш хубави пари, трябва да предложиш добра стока, за това ще ти трябват около 3 години, ако не учиш, в противен случай може и 6. Но поне знаеш че ако се напънеш ще го постигнеш. В БГ-то рискуваш да си останеш само на напъни :)

:lol: :lol: Ако се научиш да играеш голф може да минеш по съкратената процедура
гицка

Мнение от гицка »

поуспокойте се малко , разходете се сега има много събития , фестивали , времето е хубаво , изчакайте да свикнете .
нещата стават бавно .
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: Има ли смисъл ?...

Мнение от ivandi »

LyuboK написа:Искам да питам по-опитните, които са от дълго в Квебек, дали има смисъл да оставаме
Не съм от дълго в Квебек и не съм от опитните, но според мен превилният въпрос е дали има смисъл да се връщаш в Бг. Ако за теб има, занчи няма за какво да си губиш времето тук.

Явно не си от онези с розовите очила, така че ще трябва за себе си да решиш кое е по-малко лошо.

Също така не мисля, че Монреал е подходящо място за първоначално установяване на семейство с деца.

А може би първо трябва да си отговориш на въпроса какво за теб значи да просперираш. :wink:

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Аз съм казвам много пъти преди - ако човек има перспективи в БГ и Европа, никога не трябва да стъпва в Канада. Канада е убежище за отчаяни от живота хора, които са съгласни на всичко за да избягат от там от където идват. Дори след време да се установят добре в Канада, същите тези хора винаги ще останат чужденци за един много далечен и различен континент от Европа. 18 дни не са достатъчни да се вземе решение дали да се остава или не; аз предлагам година-две. Няма какво толкова да се губи; ходете на курсове по френски, научете малко френски, а после можете и в Мароко да отидете ако можете да работите там; Вземете малкото, което Канада може да ви даде и го използвайте после за себе си.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

peter_pan написа:. Канада е убежище за отчаяни от живота хора, които са съгласни на всичко за да избягат...
:rotfl: абе знаеш ли, скоро минавах границата и всички newcomers дето бяха пред имиграционните изглеждаха наистина много отчаяни и най-вече уплашени
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

и сашко и петър пан, за българите ли newcomers говорите???
хайде ако обичате се поправете незабавно къде сте гледали, защото незнам да има по-нахъсани от бг newcomers.....мале, мале :x ....чакам поправка, иначе ще пиша на Линко да ви изтрие глупостите...
а дано пък да е грешка....
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Godis написа:
:lol: :lol: Ако се научиш да играеш голф може да минеш по съкратената процедура
И кърлинга ще свърши добра работа :wink:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

"Живота е радост и тъга.... "
Шишо Бакшишо
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

18 дни са изключителна малко време
Не се отчайвайте В началото е маного трудно , а вие още сте в съвсем самото начало
Ние не сме кой знае колко време тук но след 1г и 2 месеца някак нещата не са така страшни и чужди
Скоро ще намерите градина ако искате пишете къде сте на лични аз имам няколко тел номера на градини ако все още търсите
Голе главата
Успех
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

peter_pan написа:Аз съм казвам много пъти преди - ако човек има перспективи в БГ и Европа, никога не трябва да стъпва в Канада.
интересно ми е да науча за сегашните перспективи на peter_pan в БГ след Канада :wink:
Публикувай отговор