Нещо супер съм се изплашил - не събирам вече точките!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
qbq
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 10:57 am

Нещо супер съм се изплашил - не събирам вече точките!

Мнение от qbq »

Дадох си една година пауза докато понауча френски и нещо здраво съм се поизплашил, че на онлайн теста за точките не ме одобрява дори като си завишавам точките за френски.

По образование съм електронен инженер, имам и диплома за телефонен техник, от десетина години работя като проджект мениджър по IT (но нямам диплома за такъв). Преди имаше списък с професии, където бях класиран със всичките си професии, сега няма нито една..

на 38 години съм, неженен без деца.

Има ли някой, който може да каже нещо успокоително или съм преебал работата?
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Мнение от driver »

Май си изпуснал влака , не е успокоение но май това е положението:(
Успех
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Нещо супер съм се изплашил - не събирам вече точките!

Мнение от bp_de »

qbq написа:Дадох си една година пауза докато понауча френски и нещо здраво съм се поизплашил, че на онлайн теста за точките не ме одобрява дори като си завишавам точките за френски.

По образование съм електронен инженер, имам и диплома за телефонен техник, от десетина години работя като проджект мениджър по IT (но нямам диплома за такъв). Преди имаше списък с професии, където бях класиран със всичките си професии, сега няма нито една..

на 38 години съм, неженен без деца.

Има ли някой, който може да каже нещо успокоително или съм преебал работата?
Хи4 да не ти пука.
Не си изпуснал нисто. Ако 4ак толкова ти се ходи в 4ужбина ела некаде тука из Европа.
ако си в 4ас с тва дето си у4ил -няма6 грижи -така наре4ените забрани за работа са врати в полето.
Аватар
qbq
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 10:57 am

Май намерих решение

Мнение от qbq »

Гледам че се класирам обаче с голям аванс във федералната програма... май натам се насочвам. Сигурно ще съм единствения дошъл с федералната програма, който иска да се засели в Манреаль :D

Ще се чака обаче две годинки поне...
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

А дотогава ще си преосмилил желанието си за Монтреал.Защо отхвърляш възможностите на федералната?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
qbq
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 10:57 am

Мнение от qbq »

Ами защото е по-дълга като процедура и искат повече пари като гаранция, а също имам и конкретни планове в Монреал, които засега ще запазя за себе си. Но сега федералната остана единствената възможност, така че се насочвам към нея.
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Re: Май намерих решение

Мнение от perah »

qbq написа:Гледам че се класирам обаче с голям аванс във федералната програма... май натам се насочвам. Сигурно ще съм единствения дошъл с федералната програма, който иска да се засели в Манреаль :D

Ще се чака обаче две годинки поне...
ще направиш прецедент :D
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Напиши едно писмо до кебекарите и сподели с тях намерението си . Смятам , че за около 5 месеца ще си в Монреал . Такова чудо в посока от федерална Канада към Монреал досега няма . БРАВО....... дано да успееш .
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

qbq написа:Ами защото е по-дълга като процедура и искат повече пари като гаранция, а също имам и конкретни планове в Монреал, които засега ще запазя за себе си. Но сега федералната остана единствената възможност, така че се насочвам към нея.
Искам само да споделя, че и аз се насочих към федералната защото знам и двата езика обаче англиският ми е по-силен, но за да събера точките писах, че знам и френски език и преди месец те ми пратих честитка да се явявам на изпити и по двата ?!

И така вместо да си помогна аз трябва да държа изпити и по двата езика.

Така, че за теб може ще бъде решение да седнеш и почетеш здраво френски вместо да се явяваш на изпит по френски и английски при положение, че за теб Монтреал е целта.

И понеже мината седмица се явявах в София на френския мисля че интервю с представител на имиграционите е песен в сравнение с това което трябва да направиш на изпита.

Когато имам време ще пусна тема как протича изпита за TCF (Tests de Connaisance du Français )

Успех!
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Публикувай отговор