френския ми е зле

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Яна Петрова
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:32 am
Местоположение: гр. Стара Загора

френския ми е зле

Мнение от Яна Петрова »

Получихме покана за интервю. Датата е 15.09.2003г. Водещ е моя съпруг. За документите ни се погрижиха от фирма. Поставили са ми 6 точки за владеене на френски език. А аз въобще не отбирам от езика. Не съм учила и английски/учила съм руски и немски/. Имаме ли шансове на интервюто ако използвам преводачката?
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi!

Vij, shtom maja ti e osnoven kandidat, toy nay-veche shte se peche na baven ogan na intevyuto, a ne ti, no ne e zle da ponauchish malko frenski do 15 septemvri. Imash vreme do togava, ponauchi nyakoya druga duma, siguren sam, che mojesh. :lol: to i bez tova v Canada shte ti tryabvat angliyski i/ili frenski, a ne nemski ili toya shiban ruski, deto me karaha na sila da go ucha nyakolko godini :lol:
Uspeh!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

----
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 11:10 pm, променено общо 1 път.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Yana,nashiyat opit pokaza,che moje i bez frenski.Intervuirashtiya obache se razdrazni ot tozi fakt, interviuto mina s prevodachka-toi(interviuirashtiya) otkaza da govorim na angliiski.Mnogo e individualno.Nashite priyateli reshiha da se probvat bez frenski-i tam stana-dali mu se storiha na Petrov mnogo simpatichni,kakvo li,ama kato mu kazali,che ne govoryat frenski,tova losho li e,toi otgovoril,:ne losho,tova e ujasno-obache gi pusna.A za nego razpravyat takiva istorii...
Tova sa raboti predi 3 godini,sega znaya,che ima novi interviuirashti i to mnogo vziskatelni.Hubavo shte e ako ponauchish pone manichko frenski.
Canuck,kakvo tolkova mu e shibanoto na ruskiya,ami tova si e cyal oshte edin ezik.E,drug e vaprosa,kolko go nauchihme na vremeto v uchilishte,ama edno vreme v bivshite soc.strani vse na nego si komunikirahme s drugarchetata pioneri( i ne samo)
Ezicite sa si bogatstvo,ne tryabva da se opredelyat,kato po-vajni i po-malko vajni.Ama tuka dumata si beshe za frenskiya
Pozdravi Yana,shte stiskame palci,dano pomogne. :)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

frenskija ne e tolkoz zle

Мнение от c200 »

eto nesto deto pisah v starija forum. mislja che imash vreme daze i za poveche ot men :-)
здр!
минахме успешно на 19.06.2003 в 9.00 при по-възрастната интервюираща. ето подробности:
основен кандидат - жена ми,юрист-СУ, 33 г., френска езикова гимназия, 6 г. стаж на свободна практика, беше писала френски 12/11, ама стана 10/10, изглежда над 10 е за филологиите :-)
английски 5/4, остана така с 1 изречение (май не е толкоз важен - жена ми не говори много добре англ.). говориха си около 10-15 мин на френски, надълго и нашироко, аз само се усмихвах
втори кандидат - аз, 30 г., инженер по електронна техника - ТУ-София, 3 г. доказан стаж като преподавател компютърна грамотност, съдружник в ООД и скорошна смяна на работата - пак в комп. бранш
английски 8/7 - така си остана, пак с 1 изречение.
внимание - френски 5/4 и така остана!!!!????. уча Панорама1 от 18 дни/ 5 часа интензивно в ИЧС и си поназубрих малко готови отговори. разбирах накъде отива разговора, без подробности, 2-3 пъти ми помогна преводачката. Жена ми казва че лош френски се говорел на интервюто (в смисъл не много френски), ама аз отде да знам и почти всичко разбрах -:) иначе не знаех бъкел до преди 3 седмици.
разговор - подробно преглеждат документите - актове за раждане, за брак, трудови книжки и референции - почти без коментар - 10-15 мин.
въпроси - защо канада, защо квебек, знае ли адвокатката че в квебек трудно ще работи като юрист(процедурата я има в интернет), какво ще прави инженера в квебек ( също пише в нета, около 3 години е признаването, Мадам каза 4-5 и ме посъветва да работя друго през това време :-), какво работя на новото място, с какво в канада като инженер е по-добре от БГ - тука яко рамо от преводачката, макар че все пак бях хванал смисъла на въпроса, само че отговорих на български :-)
така приказки 20 мин и после 10 мин печата сертификати, съветва ни за бъдещето и т.н.
общо 45 мин
съвети към желаещите:
1. за стаж и образование пише в документите ви, това няма как да промените, просто го научете на френски
2. за нивото на езика - гледайте да покажете приблизително същото което сте писали или по-добро:-),
3. щом сте на интервю, значи сте одобрени, просто гледайте да няма разминаване с документалната ви версия.
4. бъдете спокойни, хората не хапят
това е.
Яна Петрова
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:32 am
Местоположение: гр. Стара Загора

Мнение от Яна Петрова »

От 14 часа сме в консулството. Успех и на вас Sisi!
Яна Петрова
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:32 am
Местоположение: гр. Стара Загора

Мнение от Яна Петрова »

:) Благодаря на всички за подкрепата и успокоителните думи. Вие сте просто страхотни. А аз не очаквах да срещна тук толкова положително настроени хора. Вашия оптимизъм ме зарежда. Още веднъж ви благодаря. Късмет!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi, Yana!

Ey taka mnogo mi haresva, nyakoy kato pridobiva poveche uverenost kato tebe! :lol:
Vij temata v toya forum, narechena Free ezikovi saytove, tam ima mnogo polezni linkove za uchene na frenski. I bonne chance! :lol:
Na tebe sashto mnogo ti blagodarya c200 za podrobno opisanoto interview i chestito za uspeha! Az sashto sam podgotvil podrobni otgovori na vaprosite: zashti reshih da imigriram, zashto Canada/Quebec, kolko vreme i kade sam uchil frenski, kakvo smyatam da rabotya v QC, mislya li za smyana na profesiyata i drugi podobni. Sega ostava i da naucha teya otgovori gladko i da vidim kakvo shte stane. A, ako day Boje mina intervyuto i az shte razkaja s podrobnosti vsichko, makar che e az kandidatstvam prez New York.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Здрасти Яна! :D
Имаш месец и половина до интервюто. Ако положиш старания и усилия, ще се справиш. Потърси в архивите от старите Форуми често задаваните въпроси на интервюто. Подготви си по 1 лист на български с написани за теб следните теми : Образование, Професия, Семейство, Защо искам в Канада и в Квебек, Френски език...Намери си добър учител по френски и разработвайте тези теми, разигравайте интервюто...
Имаш време, ще се справиш...
А за скапаните фирми-кръвопийци, дето лъжат хората и ги карат да пишат какво ли не, само и само да ги поканят на интервю и да им вземат парите - да го ду..т!
Успех! :D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

----
Заключено