TOEFL или IELTS

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

TOEFL или IELTS

Мнение от kli »

Писах до имиграционните дали ще ми признаят компютърния вариант на TOEFL и отговорът им е НЕ! Така че ще трябва да се учи за IELTS. Реших да пробвам дали ще мине, въпреки че в официалният им сайт е посочен само IELTS. :(
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

трябва да се научиш, че нещо щом е официално "НЕ", значи е твърдо "не" и изключения не се правят, ако ще и камъни да валят. Така е по всички институции и номера като в БГ "абе не може ли да се направи нещо" буди учудване и недоумение :D Аз не веднъж съм опитвал да заобиколя някое правило, но всеки път съм удрял на камък. Макар че е наистина тъпо да си взел Тойфел и да ти искат Йелтс, ама това е положението.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Така е съгласна съм с теб, това си е типично българска черта, бях длъжна да пробвам защото има и случаи на които са признали TOEFL. Както и при Квебек има случаи при които интервюто е било на Български език.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

доколото знам признават са интернет Тоефла
има тема в това скоро в този подфорум
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Аз бях с ТОЕФЛ при подаването на документите по федералната,но ми поискаха ИЕЛТС и се явих.Ако ви казват НЕ ,значи НЕ!дълга и широка е ,обаче неведнъж съм споделяла,че става въпрос за пари.В смисъл,че емиграционната система на КА си е отворила вратичка за финансиране посредством постъпващи средства от ИЕЛТС.
Лично мнение все пак
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
DameFortune
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 1:35 pm

Мнение от DameFortune »

А то ако е така".......вратичка ....финансиране"....да си плащаме за сертификат,а не да се явяваме ....чели до зачервяване на очите и с притесненията дали ще е успешен теста.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

kli написа:има и случаи на които са признали TOEFL.
То има и случаи без нито тойфел нито иелц.
лошото е че чуждите случаи не топлят.
успех !
Публикувай отговор