емиграция

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

IELTS

Мнение от 7George »

mir0711, мисля че в твоя случай резултатът от езиковия тест ще бъде решаващ.

Тествай се тук:
http://www.britishcouncil.org/learnengl ... -level.htm

Виж и другите теми:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ht=#276572

Успех! :wave:
Последно промяна от 7George на Пон Юни 18, 2007 11:36 pm, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
mr0711
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 3:23 pm

благодаря

Мнение от mr0711 »

на теб лично- благодаря,имам средно напреднало ниво и сега ....ще помисля
mr0711
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 3:23 pm

англ език

Мнение от mr0711 »

За Жени -с френския губя точките -възраст,писах ,че съм над 40 год,иначе имам часове от гимназията и с курс ще станат над 250 ,но...годините..ех....
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: МИГРАЦИЯ

Мнение от analgin »

mr0711 написа:Нарочно с големи букви за тези ,които ме "стреснаха",малко им се вързвам,но благодаря на другите ,които поясниха...дребна душица си(аналгин) и името ти е подходящо..но ..по важното е,че има хора ,като Кли...защото те поддържат бойния дух във форума.Благодаря Ви!!!защото за да започнеш и стигнеш до края -заветната Канада,ти трябва и подкрепа,каквато вече рядко се намира .Прочетох какво ли не ,къде ли не...,защото дори и един като Аналгин е достатъчен.да ти убие желанието да продължиш...на всички успех в начинанието !!!
Благородно ти завиждам на самочувствието, че си " квалиф работник" и само ти липсва езиковата подготовка. Защо проспа 40 години от живота си? Какво ще правиш в " заветната Канада" като си без език? Тук без него не става, а май и в България от доста години е нужен за може някой друг освен теб да те нарече "квалиф работник". Няма продължавам, но се замисли малко и си отговаряй сама на въпросите.
Успех!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: англ език

Мнение от bp_de »

mr0711 написа:За Жени -с френския губя точките -възраст,писах ,че съм над 40 год,иначе имам часове от гимназията и с курс ще станат над 250 ,но...годините..ех....
Сега н еискам да те от4аивам или обезкуражавам но независимо 4е по документ за 30 или 40 години по федералната дават еднакви то4ки и те са мах ре6ението дали да те пуснат е СУБЕКТИВНО и св взима от тоя дет ти гледа слу4ая.
тва 4е по док сабира6 то4ки не зна4и 4е иммиграциония е на състото мнение.
В слу4ая на Жени то с тая професия е по особено так 4е тва не е база за сравнение.

Но кат насоки -трябва да им докаже6 4е кат иде6 там няма да взима6 пари от държавата.
Другото е ала бала..... там то4ки и дран брън.
наи важното е са парите.Ако може6 кат подава6 док пи6и 4е има6 100 000 и 90% ти е подсигурено отиването.
alongwayfromhome
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 7:43 pm

Мнение от alongwayfromhome »

Tova koeto sa go pisali bp_de i analgin e istina, no e malko presileno. Az ne bih kazal 4e si beznadejden slu4ai. Az te pitah koe to4no na IELTS-a te striaska, ti ne mi otgovori. Ako kaje6 konkretno koe smiata6 4e moje da te zatrudni, moje i da polu4i6 konkretni syveti kak da se podgotvi6.

Zavisi ot jelanieto ti i ot vremeto s koeto razpolaga6, ako preceni6 i moje6 da si go pozvoli6 predpolagam 4e moje6 i u4itel da naeme6, no toi moje samo malko da te naso4i i da ti pomogne s proizno6enieto, ostanalata rabota triabva da si ia svyr6i6 sama.

Spored men e vyzmojno za 3-4 meseca da si povdigne 4ovek ocenkata na IELTS ot 4 do 6 ili daje 7. Ne e neobhodimo da si Shakespeare za da ima6 7 po IELTS. A ako ne uspee6 ot pyrvia pyt da hvane6 7 6te pou4i6 o6te niakolko meseca pak 6te opita6. Prosto triabva da si napravi6 smetka kyde sa ti slabite mesta i da raboti6 da gi podobri6. A kakto Jenny kaza o4evidno dne6no vreme ima i alternativni varianti kato naprimer online TOEFL, taka 4e ako ima6 jelanieto 6te uspee6.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Аз точно това се чудех въпреки че в официалният им сайт пише за IELTS и това че на Жени са признали TOEFL дали имат такава практика и да взимат точките от TOEFL или е било късмет? Аз имам взет TOEFL и честно казано не ми се занимава с друг изпит. :?:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

kli написа:Аз точно това се чудех въпреки че в официалният им сайт пише за IELTS и това че на Жени са признали TOEFL дали имат такава практика и да взимат точките от TOEFL или е било късмет? Аз имам взет TOEFL и честно казано не ми се занимава с друг изпит. :?:
тва с езика е поради следния факт >
кат иде6 в Ка тях не ги интересува дали говори6 или не ама е лесно да се проследи и имат статистика некаква а и е логи4но 4е ако си зле с езика съответно намаляват доста 6ансовете да си намери емигранта работа и съответно да легне на социял т.е да взима кинти от държавата.
та понеже няма по какав на4ин да проверят кои колко знае езика а и по посолствата са си бурократи -те пра6тат да доказва6 езикови знания 4рез полагането на едкои си изпит.

сиответно има и друга стран на медала- на тия дето одобряват какндидати съм сигурен 4е някои състоим даржи сметка джеба какво правят и служитела ако му кажат -абе от 100 твои 20 не знаят език-тои показва бумагата от едики си тест и си измива рацете.Да ама ако няма бумага -какво сте каже -4е неправилно е преценил кандидата.

а по горното лъсва кат факт поради при4ина 4е хора живяли по 4-5 години в Англия ,иралндия или некаде дето е ингли6 пак им искат да държат езиков изпит.

та така
документ -това зву4и гордо :D :D :D
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kli написа:Аз точно това се чудех въпреки че в официалният им сайт пише за IELTS и това че на Жени са признали TOEFL дали имат такава практика и да взимат точките от TOEFL или е било късмет? Аз имам взет TOEFL и честно казано не ми се занимава с друг изпит. :?:
При мен маи наистина беше късмет, защото в писмото им пишеше IELTS или други признати сертификати. От фирмата, която ползвах ме посъветваха да изчакам дата за Internet Based Toefl test , защото там ве4е има speaking част. Знам за 6 човека изпратили резултати от Computer Based Toefl тест и не са им го признали и за трима като мен, на които са го признали. Явно е важно да има speaking част.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

мерси Жени, изпратих въпрос до имиграционните относто англиийският език и дали ще ми признаят TOEFL когато получа отговор ще го пусна във форума. ти кога ще заминаваш или вече си в канада? към коя провинция и град си се насочила?аз разглеждах цените на апартаментите под наем и са доста приемливи, очаквах че ще са по-скъпи. :D
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kli написа:мерси Жени, изпратих въпрос до имиграционните относто англиийският език и дали ще ми признаят TOEFL когато получа отговор ще го пусна във форума. ти кога ще заминаваш или вече си в канада? към коя провинция и град си се насочила? :D
Имаме билети за 22 юли. Избрали сме Торонто.
Пиши как вървят нещата при теб!
Публикувай отговор