искат да пла6таме

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
elibeliata
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 8:43 pm

Мнение от elibeliata »

Всичко зависи не от това за какво ще плящаш а какво ОЩЕ искаш от живота. Ако си добре в неспоменатата латиноамериканска държава и нямаш нужда от друго освен от спокоен живот с евтина храна и чувство за една безкрайна безбрежна фиеста - защо ще го променяш!

Обаче подозирам че не е така, след като си пуснал документи за идване в Канада, а и имаш впечатления от някои места по света

Аз лично силно се съмнявам в това което пишеш за себе си. Мисля че искаш само да провокираш писачите от форума. Ако е така кажи какво точно целиш? Може да се отвори интересна тема за дискусия
kralimarko

благодариа

Мнение от kralimarko »

.пуснах документите за канада за6тото преди 1,5 год тази латиноамериканска даржава не ми харесва6е след 10+ години в USA тук ми изглежда6е ужасно miasto ,mrasno,nesigurno i parvobitno..[priznavam si iavno i az biah s promit mozak kakto povecheto imigranti v north america sled 5tata godina] sega obache gledam sas savsem drugi ochi..vujdam kolko gotin moje da bade jivota kogato se jivee v tretiat sviat osobenno ako si izkaral niakoi $$$ v parviat sviat s mnogo zor-stress i rabota....v nachaloto odrichah vsichko tuk ....sega kato se setia za studenite,mrachni mrasni zimi v usa ...za bezbroinite zakoni i zakoncheta i idiotshtini ...za stressa na koito horata sa podlojeni ejednevno za da mogat da pokriat bezbroinite smetki i bilove ,,za 25te pisma i broshuri deto poluchavah v poshtenskata kutia vseki den .i tn....ot nachalo vsichki tez neshta mi lipsvaha.....sega obache ne sam sigoren che gi iskam odnovo.....ne iskam da provokiram nikoi.prosto se opitvam da se navia che north america ne e chak tolkova losho misto ....tuk sashto ne e idealno...no kazvam ti che ako znam che niama da me zastreliat ili odvlekat [ za da iskat $$$] nikoga niama da si tragna ot tuk.... no deto kazva misho ot vancouver island ´´niama 100% happyness´
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

hullboy написа:
Здравей,
Аз, вьпреки 4е сьм в Канада, за доста от горе-изброените дейности все още не сьм никога плащал. А пьк ги ползвам бия 4есто.
Би ли изброил за кои не се плаща.
Ама помисли добре защото Хълбой си стои зад думите, също така на бас е готов да се хване ако смяташ че си прав.


Може и да си прав за пове4ето неща. А вьв врьзка с плащането за сьдебните такси, те ще ти бьдат вьрнати ако не си признат за виновен. В това последното мога да те осигуря, но на бас не ми се хваща, защото ми се струва несериозна работа.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Съжелявам но искам да те уведомя че не работи така съдебната система в Канада.
За да имаш право да се защитаваш се плаща независимо какъв ще е изхода на делото.
Ако смяташ че ще го спечелиш може да заведеш ти друго ( отделно ) дело за което също се плаща при завеждането отделна такса срещу този който те съди.
Ти да го съдиш него за това че ти губи времето да кажем за 500 $ и още 200 $ разходи които си имал за да си платш таксата за защита. Само ако ти спечелиш това дело тогава ще си върнеш парите за защита по първото.
Ако тои/ тя не спечели първото дело парите за защита не ти се връщат автоматично. Обясних по горе какво трябва да направиш за да си ги върнеш.
Много малко хора обаче го правят това нещо. По скоро се радват че другия не е спечелил и с това се приклучва спора а за таксата която са платили за защита по първото дело пият една студена вода защото не им се занимава и не им се харчат допълнителни пари за завеждане на ново дело.
Това дело може да трае 6 месеца - 1 година, за да си вземеш парите човека трябва да има работа, да има пари в банка, да знаеш коя е банката за да занесеш решението на шефа на банката за да направи запор от сметката или да занесеш решението на работодателя за да му отдържи от заплатата.
Ако човека не работи, няма пари в банката дори и да имаш решение за спечелено дело пак не може да си вземеш парите и чакаш.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

hullboy написа:Съжелявам но искам да те уведомя че не работи така съдебната система в Канада.
За да имаш право да се защитаваш се плаща независимо какъв ще е изхода на делото.
Ако смяташ че ще го спечелиш може да заведеш ти друго ( отделно ) дело за което също се плаща при завеждането отделна такса срещу този който те съди.
Ти да го съдиш него за това че ти губи времето да кажем за 500 $ и още 200 $ разходи които си имал за да си платш таксата за защита. Само ако ти спечелиш това дело тогава ще си върнеш парите за защита по първото.
Ако тои/ тя не спечели първото дело парите за защита не ти се връщат автоматично. Обясних по горе какво трябва да направиш за да си ги върнеш.
Много малко хора обаче го правят това нещо. По скоро се радват че другия не е спечелил и с това се приклучва спора а за таксата която са платили за защита по първото дело пият една студена вода защото не им се занимава и не им се харчат допълнителни пари за завеждане на ново дело.
Това дело може да трае 6 месеца - 1 година, за да си вземеш парите човека трябва да има работа, да има пари в банка, да знаеш коя е банката за да занесеш решението на шефа на банката за да направи запор от сметката или да занесеш решението на работодателя за да му отдържи от заплатата.
Ако човека не работи, няма пари в банката дори и да имаш решение за спечелено дело пак не може да си вземеш парите и чакаш.


Много 4есто последното изре4ение на сьдията в едно дело е "la requête est rejetée avec dépens". Toва "avec dépens" озна4ава, 4е губещата страна трябва да плати вси4ки разходи по делото, вклиу4ително и тези на пе4елившата страна. Но това "avec dépens" нe влиу4ва и "frais d"avocat" на пе4елившата страна. За тези последните разходи можеш да се опиташ да сьдиш губещата страна, но в друго отделно дело. Все пак, в последно време има ве4е сьдий, които осьждат губещата страна да плaти и " frais d"avocat" на пе4елившата страна ако e о4евидно, 4е губещата страна са " de mauvaise foi".
Приятен ден.
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Е Крали Марко
Мислиа 4е вапроса не е дали да доиде6 в канада а в коя провинция и град да се установи6.Когато ние трагвахме се натгвах все на хора или саоб6тения за върнали се от Канада.Но един барз рисар4 в нета ми помогна да разбера от кои провинции се вра6тат най много балгари и за6то и каде са най доволни.Все пак зависи и какви са ви професиите.
Сега мога да кажа след 2 години тук 4е не бих се варнала в Бг.Тук се 4увствам Комфортно,харесват ми 6ироките булеварди с много ленти,харесва ми да гледам даун таун като се спускам от халма ,харесват ми усмихнатите хора които ти се усмихват дори без при4ина.
Видиах как гаварманта пла6та на детето ми да тренира сокар,как ми субсидират деихоума на другото дете ,как ходиа на безплатен курс в университета 4е и заплата ми дават за това с цел да интегрират хора с моиата професиа кам канадската система и много други не6та.
Да прави са ниакои 4е триабва да познава6 то4ниа 4овек за да си намери6 хубава работа но този 4овек никога не би те препора4ал ако не е убеден 4е ти си добар.Така 4е триабва са се потруди6 преди това да направи6 добро впе4атление.
Така 4е избора в крайна сметка си е твой.
Поздрави.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

merci Pola ..shte govorim pak na tazi tema ..sega sam malko bussy ..uspeh na teb i semeistvoto
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

POLA написа:Видиах как гаварманта пла6та на детето ми да тренира сокар,как ми субсидират деихоума на другото дете
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
За тез дето още говорят на български, става въпрос за правителството, футбол и детска градина. Може би :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Кралимарко,всичко зависи от тебе,как ще си нагласиш живота,така че и в Танзания може да си по happy.В Канада ще ти е определено по лесно,живял си в USA.Все пак и ние бяхме разочоровани от Канада,но сега сме доволни и гледаме позитивно,не бихме се върнали в БГ,то там няма управия.Няма идеално място по света,така че мене,ако питаш плащай таксата приземяване и си доди на мястото си,не слушай никого особено некои от форума,това са лайкаджии,те самите не биха напуснали Канада за нищо на света.Ще се оправиш тук,определено.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Госпоице ти на колко ракии се включи по темата. :D
kralimarko

Мнение от kralimarko »

платихме и пратихме паспортите...и от тук нататак здраве :lol:
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Ей това е,наслука в Канада,ще се оправите,успех... :D :) :beer:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

kralimarko написа:платихме и пратихме паспортите...и от тук нататак здраве :lol:


Много умна постьпка. И не ги слушай тези дето са се вкоп4или за Канада като удавници за сламка, а пьк в сьщото време все им било грозно тук. Най лесното нещо е да си непрекьснато недоволен, а пьк най-трудното е да тьрпиш до себе си непрекьснато недоволен.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

щте ме извините .....аз сам сигурен 4е канада не е толкоз ло6а.....но усещам 4е има доста проблеми и 4е живота там е малко ску4ен и е студено......аз сам иммигрант 18 год...стига толкова сам се 4увствал като такав...стига сам по4вал вси4ко на ново...аман!!!! .омразна ми бе хора.този път си обещавам 4е е за последно...ве4е сам на вазраст и по4ват да болят разни 4асти по тялото диабет ме споходи ,забите ми изпадаха от имигранстване щото все ни е скапо да идеме на добри заболекари и така....сигорен сам 4е има хора дето ме рзбират.18 години странствам.ОМРАЗНА МИ :beer: аре по бира 4е и тва ми забраниха докторите :beer:
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Sorry Drifter
Naistina ne biah obarnala vnimanie na tezi dumi.
By the way, kak ia karate v Kensington?
Pozdravi!
Публикувай отговор