искат да пла6таме

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Забрави шоколада. Като го изядох след около година и половина тук престанах да рева. :dent:

Бате, големо си прасе! :lol: :beer:
Let it go...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Като порасна обещавам да стана голяма свиня. :D
kralimarko

Мнение от kralimarko »

latinskata chast na sveta Panama-chile-mexico i taka... BRATO.........i okolo neia
Последно промяна от kralimarko на Съб Юни 16, 2007 7:16 am, променено общо 1 път.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Кралимарко, бъди сигурен че няма да имаш тука прислужница на първо време. И ще псуваш първите години "канадската оправия", а ти щом си бил в щатите горе-долу я знаеш.
И си вземи спестяванията, има бая още да плащаш, в Калгари плащам и за уличната канализация даже...
Пък като си вземеш конадския паспорт, ще отскачаш до латинска Америка, да се разтоварваш, щото канадките повечето са големи кучки и по-добре да не бараш, обичат да те съдят, - ако не се обзаведеш с нещо домашно..
То стана малко като за под шипките, но гледах да съм обективен.
Иначе на мен тука ми е по-интересно от БГ, и живея по-добре, вече 2 години от как съм тук. 8)
Embrace your climate change!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Нооо, Марко е женен :wink:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

hullboy написа:Тази дума "Плащаме" е хубаво начало за имиграцията.
Свиквайте с нея защото тук за мнго неща се плаща.

Давам примери за неща за които ние не сме свикнали ама тук се плаща.
Някой те съди. Без значение крив ли си, не си ли крив, виждал ли си го този човек или не плащаш за да имаш правото да се защитаваш.
Малко преди това преди да платиш такса за защита се пуска един документ за защита в съда ама и за него плащаш защото той е в специален формат и стандарт, нещата се пишат на специално място което ти няма как да знаеш къде е а те не ти приемат документа ако не е написано по по този стандарт. За това също се плаща на специалист.
Плаща се като идеш на свиждане на болен на паркинга на полницата нищо че човека е болен и умира а паркинга е на болницата.
Плаща се за да ти вземат в сервиза старото масло от колата като ти сменят маслото с ново.
Плаща се по 6 $ на гума ако искаш да си оставиш старите гуми в сервиза като ги смениш с нови ако не ти ги слагат в багажника да си ги носиш в къщи.
Плаща се ако имаш час при заболекаря но закаснееш или не идеш. без да си се обадил 24 часа по рано да предупредиш.
Ако играеш в аматьорски футболен отбор и ти покажат червен картон на официален мач също се плаща.
Плаща се дори за да те запишат в този отбор
Така че свиквайте с тази дума.:)


Здравей,
Аз, вьпреки 4е сьм в Канада, за доста от горе-изброените дейности все още не сьм никога плащал. А пьк ги ползвам бия 4есто.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aбе те някои хора си говорят ей така и без да си взимат редовно хапчетата , аз откак започнах да приемам редовно omega 3 се чувствам по-добре , и така едно просветление ме изпълва :D
kralimarko

Мнение от kralimarko »

те пла6таниата са много важни но не са вси4ко.....аз мислиа 4е куалитета на живота като 4е ли е наи важен ...а 4е живота е скъп ...е скъп на всиакаде по света
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

kralimarko написа:latinskata chast na sveta Panama-chile-mexico i taka... BRATO.........i okolo neia
хаха, снощи те четох - в този ти постинг пишеше Аржентина. Сутринта се събуждам, гледам си променил географското си местонахождение :lol: :lol: :lol: Много бързо летите бе, джанъм :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Крали Марко има крачка голема и кон , на всичкото отгоре :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ами динами4ен е живота и се смениават барзо географските щирини...верно е 4е не казвам каде съм....то ниама и зна4ение де.но поне не се заиаждам с никои и сам истински ... и ви казвам ....аиде :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

и аз това се чудех, как може да е едновременно в Чили и в Мексико :wink: Географията не е това, което беше :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Шуменско :beer: :beer: :beer:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

в Урагуай има страхотна бира-Нортениа се казва и бутилките са по 960 мл
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Здравей,
Аз, вьпреки 4е сьм в Канада, за доста от горе-изброените дейности все още не сьм никога плащал. А пьк ги ползвам бия 4есто.
Би ли изброил за кои не се плаща.
Ама помисли добре защото Хълбой си стои зад думите, също така на бас е готов да се хване ако смяташ че си прав.
Публикувай отговор