PC от BG до Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

PC от BG до Канада

Мнение от OILERS »

Възможно ли е пренасянето на компютър / разбирай - кутията без монитора / от България до Канада с багажа при пристигане.Ако е възможно,моля Ви обяснете как?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: PC от BG до Канада

Мнение от optics »

VIVARO написа:Възможно ли е пренасянето на компютър / разбирай - кутията без монитора / от България до Канада с багажа при пристигане.Ако е възможно,моля Ви обяснете как?
Аз пренасях един и същ компютър 2 пъти -- веднъж до българия и после обратно до канада.

БЕЗ КУТИЯТА !

Частите се разглабят - хардове, оптични устройства, дъното с процесора си стоят като едно и се слагат в намерена отнейде картонена кутия, чиито стени допълнително укрепих с още картон. Въпросната беше в куфара увита с дрехи. Хардовете и оптичните драйвове (да, не беше един) бяха в ръчния багаж, също прилежно увити. Чехите, или някое друго междинно кацане може да те накарат да ги развиеш и да ги прегледат най-старателно, но се преживява.

В общия случай, кутията тежи много а струва малко. Затова я оставих, след няколко години тя си ме чакаше в Торонто. В България си бях взел друга.

Ако никога не сте отваряли компютър, не се плашете - разглобяването е лесно, а за сглобяването, все ще се намери кой да помогне.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Ние си пренесохме РС-то с кутията без проблем
Сложихме го в куфар от тези трърдите дабре уплатнено лепнахме един етикет Чупливо и толкоз
Разбира се има риск в смисъл РС-то пристигна малко раздрусано СD-то беше леко откачено и RAM-та беше леко разместена но всичко си работи даже сега си пиша от него
Успех
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

и аз смятам че без кутиятя е по-добре , още сме в България но PC-то
ми вече е остаряло и се чудя дали да инвестирам в ново или да търся в СА.Между другото колко стува една сравнително добра кофигурация в СА без монитора.колко струва щайгата.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

VIVARO написа:и аз смятам че без кутиятя е по-добре , още сме в България но PC-то
ми вече е остаряло и се чудя дали да инвестирам в ново или да търся в СА.Между другото колко стува една сравнително добра кофигурация в СА без монитора.колко струва щайгата.
Мисля че няма смисъл да се купува ново ПС от България. Тука може да се намери за 300 долара много свястна конфигурация.

Виж тук: www.canadacomputers.com
и тук www.futureshop.ca
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Мисля че няма смисъл да се купува ново ПС от България. Тука може да се намери за 300 долара много свястна конфигурация
В България се намират за по 400 лева конфигурации с много сносни параметри.В тая връзка се сещам че ще ми трябва и адаптер за Канада
нали?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

VIVARO написа:
Мисля че няма смисъл да се купува ново ПС от България. Тука може да се намери за 300 долара много свястна конфигурация
В България се намират за по 400 лева конфигурации с много сносни параметри.В тая връзка се сещам че ще ми трябва и адаптер за Канада
нали?
Адаптер за компютъра ако питаш - няма да ти трябва. Всички захранвания имат превключвател отзад. Погледни и ще го видиш.

Относно цената, 300 долара са 414-415 лева. Тоест говорим си за едно и също нещо. Не забравяй обаче че тука няма кой да ти уважи българската гаранция ако не дай си боже потрябва.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Добре де, може ли да си сложа компютъра, с кутията, в раничката за ръчен багаж? Защо да го слагам в куфара да го лашкат?
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Milenka написа:Добре де, може ли да си сложа компютъра, с кутията, в раничката за ръчен багаж? Защо да го слагам в куфара да го лашкат?
ако го събереш - може. Зависи от приоритетите. Аз например бих носил по-приоритетни неща отколкото няколко килограма ламарина на стойност 30-40 лева (кутията)
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Мерси! Да, на всеки са различни приоритетите.
Децата и компа в личния багаж. :lol:
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

wzemi si samo hard diska, posle otiwash w Canada compiters i si kupuwash komp bez operacionna sistema za po-malko ot 300 kinta, snosna konfiguracia. Slagash si HDD-to i si swirkash. Niama smisyl da si pylnish bagazha i da si тровите живота. Сори ама писах от немска клавиатура и не zнам кьде са буквите.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

аз скоро разбрах, че хард дискът не е в монитора, така че взимам компа с кутията и това е положението..
от там само може да ме светнете свястно мониторче отде да вземаи освен клавиатура, мишка и слушалки с мик друго да си сложа ли в багажа
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

..
Последно промяна от pipon на Сря Юни 13, 2007 1:57 pm, променено общо 1 път.
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

това с харда е идея ,даже и да си купиш нов от България да го нахакаш с каквото ти трябва и си го носи в Канада си е далавера.
А в Канада с тегленето на музика и филми как е?С торентите как се оправяте? А с нелегалния софтуер?[/quote]
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

ако го събереш - може. Зависи от приоритетите. Аз например бих носил по-приоритетни неща отколкото няколко килограма ламарина на стойност 30-40 лева (кутията)
Дай пример с приоритети .Какво е най- ценното при едно преселение.
Публикувай отговор