РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

filipne написа:
sasho71 написа:
Lub0 написа:peter_pan, още един въпрос: докато живя в Канада имаше ли лека кола?
:rotfl: дет се вика "Уотс йор поинт"
Ами всички методи са добри за да се покаже, че всъщност ракетата е крива а не Космоса :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ами просто искам да придобия представа какъв точно опит в Канада е имал peter_pan, защото изказванията са му като от последна инстация, а каза че е стоял само в Монтреал и 1 път е ходил до Отава... да не се окаже, че и от квартала дето е живял не е излизал или е ходил само до там до където стига метрото ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:... Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
...
Не е престъпление човек понякога да се изхвърля, но все пак трябва да внимава да не удари прекалено силно г..а в тавана. :lol:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

VorGrigorov написа:
peter_pan написа:
VorGrigorov написа:
peter_pan написа: Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Хайде по-полека с "докторите на науката" в дето пълнили кол центровете, моля! Тук има хора които поназнайват едно друго по темата. :idea:

Досега неработещ по специалността си 4овек с природо нау4но пи ей4 ди не съм видял, на пове4ето им предлагат работа още докато са си в родината (ако си направят труда да потърсят) и минават през имиграционните процедури с бързия влак.

Аз съм живо доказателство и не съм изклю4ение. (От 10 4овека в лаб-а ни в момента 7 не са завършили в Канада, а в Китай, Полша, Сърбия, Австрия, Русия и т.н. вкл. на4алството. В околните лаборатории и на предишните ми местоработи положението е същото!)
за коя провинция става въпрос и кой град?
Аз отново говоря за Монреал.
Из цяла Канада е едно и също. (Пътувам много по работа, вкл. до Монреал), а и като си търсех работа имах предложения от Мон, Тор и Ван. Както ве4е казах - не съм изклю4ение или изклю4ителен. Във форума има поне още 3-4 със същия експириънс!

Сега, ако става въпрос за аспирантура по развитие на комунисти4еската аграрна икономика за периода 1950-60 година, правена в село Долно Камарци, примерно, или нещо подобно... :idea:
никой не казва, че си изключителен;) между предложения за работа и реални назначения има много разлики - аз имах около 300 предложения за какво ли не; само кмет не са ме карали да ставам щото не съм и кандидатствал за това.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

MrGeek написа:
peter_pan написа:... Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
...
Не е престъпление човек понякога да се изхвърля, но все пак трябва да внимава да не удари прекалено силно г..а в тавана. :lol:
MrGeek,
аз съм работил в такъв център все пак; ние можем и до утре на викаме на бялото черно и на черното бяло, ама това няма да промени нещата
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Аз работя в момента с няколко фирми на които това им е бизнеса. Може в конкретната фирма, в която си бил да преобладават докторите и магистрите. В масовия случай, обаче, работещите там са родени в Канада, със средно образование, без акцент, и най-важното не се намират в големите градове. Call-центровете стават основни работодатели в малките градчета, където хората нямат голям избор за работа.

В големите градове текучеството е голямо - хората се задържат по половин година и после бягат, включително докторите и магистрите.

Иначе съм напълно съгласен, че намирането на първата свястна работа е трудно. Ако висиш на телефона или завиваш гайки по 10 часа на ден ако ще да на две преки от Лувъра, светът (и Канада в частност) сигурно ще ти се види черен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

speedy написа:Аз работя в момента с няколко фирми на които това им е бизнеса. Може в конкретната фирма, в която си бил да преобладават докторите и магистрите. В масовия случай, обаче, работещите там са родени в Канада, със средно образование, без акцент, и най-важното не се намират в големите градове. Call-центровете стават основни работодатели в малките градчета, където хората нямат голям избор за работа.

В големите градове текучеството е голямо - хората се задържат по половин година и после бягат, включително докторите и магистрите.

Иначе съм напълно съгласен, че намирането на първата свястна работа е трудно. Ако висиш на телефона или завиваш гайки по 10 часа на ден ако ще да на две преки от Лувъра, светът (и Канада в частност) сигурно ще ти се види черен.
Монреал малък град ли е според теб ? Защото тук е пълно с кол центрове.
В тези кол центрове местните са малцинство ! И нямат университетско образование ( с изключение на шефовете)

Огромната част са имигранти с много силен акцент.

Ако не вярваш на мен питай и други съфорумци, които работят в момента такава работа в Монреал.

Вярно е , че много хора бягат от тази работа. Някои успяват все пак да намерят нещо, което приблизително да отговаря на образованието им , а други си работят с години и не могат да се измъкнат.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Разликата е, че за теб Монреал е мястото с което си запознат. Аз говоря за цяла Канада, включително фирми с по десетина call-центрове в Торонто, Монреал Монктън, Тъндър Бей, Белвил, Уеланд и къде ли още не. Това за бизнесите. Държавните също отварят предимно в малки градове - политика да отварят работни места.

Обяснявам това само за да стане ясно, че всеки вижда своята част от истината. Хората в България сигурно се объркават още повече...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

speedy написа:Разликата е, че за теб Монреал е мястото с което си запознат. Аз говоря за цяла Канада, включително фирми с по десетина call-центрове в Торонто, Монреал Монктън, Тъндър Бей, Белвил, Уеланд и къде ли още не. Това за бизнесите. Държавните също отварят предимно в малки градове - политика да отварят работни места.

Обяснявам това само за да стане ясно, че всеки вижда своята част от истината. Хората в България сигурно се объркават още повече...
Не би трябвало да се объркват а да си "сглобяват" цялата картина от отделните фрагменти.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

filipne написа:
Не би трябвало да се объркват а да си "сглобяват" цялата картина от отделните фрагменти.
Така е, ама все едно да имаш парчетата от 5 различни пъзела разбъркани в една кутия. Доста време и пресяване трябва. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:MrGeek,
аз съм работил в такъв център все пак; ние можем и до утре на викаме на бялото черно и на черното бяло, ама това няма да промени нещата
Така е. Ти си работил в един такъв център, докато аз съм проектирал и изпълнявал техническото осигуряване на една камара центрове на различни компании и трябва да ти кажа, че просто говориш глупости. ;)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

peter_pan написа:
VorGrigorov написа:
peter_pan написа:
VorGrigorov написа:
peter_pan написа: Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Хайде по-полека с "докторите на науката" в дето пълнили кол центровете, моля! Тук има хора които поназнайват едно друго по темата. :idea:

Досега неработещ по специалността си 4овек с природо нау4но пи ей4 ди не съм видял, на пове4ето им предлагат работа още докато са си в родината (ако си направят труда да потърсят) и минават през имиграционните процедури с бързия влак.

Аз съм живо доказателство и не съм изклю4ение. (От 10 4овека в лаб-а ни в момента 7 не са завършили в Канада, а в Китай, Полша, Сърбия, Австрия, Русия и т.н. вкл. на4алството. В околните лаборатории и на предишните ми местоработи положението е същото!)
за коя провинция става въпрос и кой град?
Аз отново говоря за Монреал.
Из цяла Канада е едно и също. (Пътувам много по работа, вкл. до Монреал), а и като си търсех работа имах предложения от Мон, Тор и Ван. Както ве4е казах - не съм изклю4ение или изклю4ителен. Във форума има поне още 3-4 със същия експириънс!

Сега, ако става въпрос за аспирантура по развитие на комунисти4еската аграрна икономика за периода 1950-60 година, правена в село Долно Камарци, примерно, или нещо подобно... :idea:
никой не казва, че си изключителен;) между предложения за работа и реални назначения има много разлики - аз имах около 300 предложения за какво ли не; само кмет не са ме карали да ставам щото не съм и кандидатствал за това.
:rotfl: Виж сега, ако настояваш да нари4аш бялото 4ерно и Господ не може да ти помогне. Няма да си първия, нито последния в тоя форум!

Но за 4етящите от Бг ще уто4ня, 4е под предложение за работа имах пред вид т.нар. джоб офер, които в сл. засягащи 4овек с Др. пред името не се нуждаят от заверка от HRSDC т.е. в момента в който си сложиш подпис4ето отдолу джоб оффер-а автомати4но става обварзващ за теб и работодателя трудов договор (с неустойки при неспазване!) с който кандидатстващ за уърк пърмит и в 99% от сл. го полу4аваш (уърк пърмита) за 20 работни дни... И в слу4ай 4е не е станало ясно - аз ли4но дойдох в Канада именно по описания по-горе механизъм - на уърк пърмит. Така 4е смея да твърдя 4е в моя сл. предложенията за работа не са били въздух под налягаме!

Не зная за какви 300 предложения за работа говориш ти, но или имаш пред вид нещо разли4но от джоб офер с гарантирано одобрение от ХРСДК или пак приказваш на едро...
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Уау
И аз не го харесвам Монреал Но Питър_Пан направо го е описал като концлагер
Съгласна съм има места където човек точно това ще си помисли но всичко зависи от самия човек т.е. какво ще направи за да промени живота си
За мръсотията - не мога да кажа че е кой знае колко чисто но пък редовно виждам да се чисти просто града е огромен
Като цяло аз намилам че Монреал е грозен но пък за въздуха не съм съгласна Обожавам да изляза рано сутрин и да ръми въздуха тогава е разкошен
Лично аз бих посъветвала новопристигащ да не каца в Монреал, а някъде назапад, освен ако разбира се няма приятел тук или просто човек който да му подаде ръка в самото начало, защото началото е най-лошия Ви кошмар, но ако просто приста ей така без познати по- добре да бягат далече от Quebec

Успех
emiliana

Мнение от emiliana »

MrGeek написа:
peter_pan написа:MrGeek,
аз съм работил в такъв център все пак; ние можем и до утре на викаме на бялото черно и на черното бяло, ама това няма да промени нещата
Така е. Ти си работил в един такъв център, докато аз съм проектирал и изпълнявал техническото осигуряване на една камара центрове на различни компании и трябва да ти кажа, че просто говориш глупости. ;)

:P Ooops...извади поне три от камарата и спри да казваш на хората кво да говорят :oops: Как беше? Присмял се Хърбел на Щърбел.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

що неща се изписаха , просто не е истина. :lol:
На мен най ми харесва заглавието -"РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......". Трябва да отбележим напредъка, хората вече дори не чакат да кацнат за да се разочароват. :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

trans написа:Уау
За мръсотията - не мога да кажа че е кой знае колко чисто но пък редовно виждам да се чисти просто града е огромен
Като цяло аз намилам че Монреал е грозен но пък за въздуха не съм съгласна Обожавам да изляза рано сутрин и да ръми въздуха тогава е разкошен
Това, че човек може да види сутрин как машините за чистене минават върху сантиметри от втвърдена кал и просто я правят още по-голяма, не значи че става по чисто. Може да се види някакво чистене, но то е ужасно неефективно. Що се отнася до въздуха сутрин, той има някаква минимална свежест преди да е започнало движението на колите, но това трае кратко.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор