РАЗОЧАРОВАНИЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД ИНТЕРВЮТО......

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

На мен Канада ми харесва като место за гърбене.Аз лично не мисля ,че на друго место така да кажем в по развитите страни бих могъл да изкарам по вече пари с труд освен УСА.Обаче като начин и качество на живот е гола вода.Е кво като изкарвам пари ,като няма къде да си ги харча с кеф,живота не е само гърбене за пари,кариера ,успяване ,преуспяване :D .Успехът за мен не е в картонената кутия та даже била и с изглед към реката и новата купчина ламарина на драйф уея и едноседмичната годишна екскурзия до Куба или Бахамите.Успехът е да се чувстваш свободен и независим и сам да определяш съдбата си ,а не ония чучула от банките да те вкарват в правия път. :D Ама кво ли ми пука за вас ,чупете си главите ,аз както съм казвал и друг път тук съм за малко и на гурбет. :D
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:На мен Канада ми харесва като место за гърбене.Аз лично не мисля ,че на друго место така да кажем в по развитите страни бих могъл да изкарам по вече пари с труд освен УСА.Обаче като начин и качество на живот е гола вода.Е кво като изкарвам пари ,като няма къде да си ги харча с кеф,живота не е само гърбене за пари,кариера ,успяване ,преуспяване :D .Успехът за мен не е в картонената кутия та даже била и с изглед към реката и новата купчина ламарина на драйф уея и едноседмичната годишна екскурзия до Куба или Бахамите.Успехът е да се чувстваш свободен и независим и сам да определяш съдбата си ,а не ония чучула от банките да те вкарват в правия път. :D Ама кво ли ми пука за вас ,чупете си главите ,аз както съм казвал и друг път тук съм за малко и на гурбет. :D
:P Гурбетчия пари харчи ли бе Батюх??
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бе да ти кажа не съм особенно от стиснатите,ама го пазя в тайна ,че не мога се оттърва от навлеци. :wink:
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:бе да ти кажа не съм особенно от стиснатите,ама го пазя в тайна ,че не мога се оттърва от навлеци. :wink:
:P Значи се очертаваш като Перманент гурбетчия.
И ще се навеждаш на тръстиката с нас и като надойдат тия новите
дето ги подплаши като пилци с тая тръстика... ща скъсат да знайш :lol:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Абе Батка, я кажи да не би случайно в БГето да са забранили плащането на сметки със закон? И да не би слуайно на всеки да дават по 2-3000 лева на месец ей така за харчене?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

peter_pan се е борил май да става учител по английски тука :)
Ето къде е проблема, все едно някой китаец дето учил български в университета в Китай да дойде в Бг-то и да иска да преподава български в СУ-то например...
И сега цяла Канада му е крива, както са казали братушките: на руска ракета, космосът и е виновен ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Lub0 написа:peter_pan се е борил май да става учител по английски тука :)
Ето къде е проблема, все едно някой китаец дето учил български в университета в Китай да дойде в Бг-то и да иска да преподава български в СУ-то например...
И сега цяла Канада му е крива, както са казали братушките: на руска ракета, космосът и е виновен ;)
Въобще не съм се и опитвал, бачках за известно време в един център за подпомагане на имигранти и там преподавах на други имигранти. Между другото, няма никакъв проблем имигрант от БГ да преподава английски в училище само че докато стане това ще мине време и т.н. защото канадската бюрокрация е много по-тромава от българската. Началното заплащане е 36 долара на час. Това също е много хубаво, само че докато стане това може да минат от 3-5г., а може и повече. Като говоря за бюрокрация и преподаване на английски, само ще кажа че местни дипломирани по английски често предпочитат да отидат в Южна Корея или Китай и да преподават там вместо да се занимават с канадската бюрокрация по практикуване на коя да е специалност. Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Аз искам да попитам, като замине човек в канада, той какъв е - местен с диплома или имигрант с диплома?
Повечето имигранти ако имат късмет в Монреал ги чакат кол сентровете. Между другото, има и такива дето плащат по 15-16 долара на час и това не е никак зле, само дето трябва по цял ден да се говори с психясали местни жители. Това плащане не е зле предвид по-ниските наеми и цени в Монреал.
точно така мисля по въпроса:)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

peter_pan написа: Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Хайде по-полека с "докторите на науката" в дето пълнили кол центровете, моля! Тук има хора които поназнайват едно друго по темата. :idea:

Досега неработещ по специалността си 4овек с природо нау4но пи ей4 ди не съм видял, на пове4ето им предлагат работа още докато са си в родината (ако си направят труда да потърсят) и минават през имиграционните процедури с бързия влак.

Аз съм живо доказателство и не съм изклю4ение. (От 10 4овека в лаб-а ни в момента 7 не са завършили в Канада, а в Китай, Полша, Сърбия, Австрия, Русия и т.н. вкл. на4алството. В околните лаборатории и на предишните ми местоработи положението е същото!)
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

VorGrigorov написа:
peter_pan написа: Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Хайде по-полека с "докторите на науката" в дето пълнили кол центровете, моля! Тук има хора които поназнайват едно друго по темата. :idea:

Досега неработещ по специалността си 4овек с природо нау4но пи ей4 ди не съм видял, на пове4ето им предлагат работа още докато са си в родината (ако си направят труда да потърсят) и минават през имиграционните процедури с бързия влак.

Аз съм живо доказателство и не съм изклю4ение. (От 10 4овека в лаб-а ни в момента 7 не са завършили в Канада, а в Китай, Полша, Сърбия, Австрия, Русия и т.н. вкл. на4алството. В околните лаборатории и на предишните ми местоработи положението е същото!)
за коя провинция става въпрос и кой град?
Аз отново говоря за Монреал.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз говоря за ИТ индиустрията в Монтреал и в цяла Канада, на никой не му пука каква диплома имаш и къде си завършил, важното е какво знаеш и можеш...
А за докторите на науката от 3тият свят, айде моля ви се къде там има наука изобщо?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

peter_pan, още един въпрос: докато живя в Канада имаше ли лека кола?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа:peter_pan, още един въпрос: докато живя в Канада имаше ли лека кола?
:rotfl: дет се вика "Уотс йор поинт"
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Lub0 написа:Аз говоря за ИТ индиустрията в Монтреал и в цяла Канада, на никой не му пука каква диплома имаш и къде си завършил, важното е какво знаеш и можеш...
А за докторите на науката от 3тият свят, айде моля ви се къде там има наука изобщо?
Не си прав, Любо - Бг си е трети свят, а образованието в природонау4ните дисциплини ни е много добро и го признават в цял свят! Същото се отнася и за Индия например! Техните молекулярни биолози са на световно ниво!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

sasho71 написа:
Lub0 написа:peter_pan, още един въпрос: докато живя в Канада имаше ли лека кола?
:rotfl: дет се вика "Уотс йор поинт"
Ами всички методи са добри за да се покаже, че всъщност ракетата е крива а не Космоса :rotfl: :rotfl: :rotfl:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

peter_pan написа:
VorGrigorov написа:
peter_pan написа: Това за кол сентровете е вярно - там много местни с диплома не могат да се видят освен ако не са в администрацията. Затова пък (говоря отново за Монреал) в тези центрове е пълно с доктори на науката, магистри и бакалаври, които са имигранти.
Хайде по-полека с "докторите на науката" в дето пълнили кол центровете, моля! Тук има хора които поназнайват едно друго по темата. :idea:

Досега неработещ по специалността си 4овек с природо нау4но пи ей4 ди не съм видял, на пове4ето им предлагат работа още докато са си в родината (ако си направят труда да потърсят) и минават през имиграционните процедури с бързия влак.

Аз съм живо доказателство и не съм изклю4ение. (От 10 4овека в лаб-а ни в момента 7 не са завършили в Канада, а в Китай, Полша, Сърбия, Австрия, Русия и т.н. вкл. на4алството. В околните лаборатории и на предишните ми местоработи положението е същото!)
за коя провинция става въпрос и кой град?
Аз отново говоря за Монреал.
Из цяла Канада е едно и също. (Пътувам много по работа, вкл. до Монреал), а и като си търсех работа имах предложения от Мон, Тор и Ван. Както ве4е казах - не съм изклю4ение или изклю4ителен. Във форума има поне още 3-4 със същия експириънс!

Сега, ако става въпрос за аспирантура по развитие на комунисти4еската аграрна икономика за периода 1950-60 година, правена в село Долно Камарци, примерно, или нещо подобно... :idea:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Публикувай отговор