академична справка за Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Mutsi
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 10:55 am
Местоположение: BG

академична справка за Канада

Мнение от Mutsi »

Мога ли да си подготвя академична справка преди заминаването за Канада и да я взема със себе си или трябва да е актуална и да ми бъде изпратена до Канада от роднини по-късно когато ми потрябва ?
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Ако си решил/а да учиш там, не се чуди ами иди и сам/а си я изкарай. Поне знаеш къде се намира деканата и няма да ти се налага после да обясняваш по телефоните .....Това не е свидетелство за съдимост, за да трябва да е актуална :wink:

...а-а-а-а и да знаеш вече се плащат, на мен ми струваше 25лв.
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Повечето университети искат справката да е изпратена директно от университета в който си учил. Така, че след като си я извадиш, намери човек в България ,който при нужда да я изпрати. Повечето също искат не един, а два оргинални екземпляра.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

drifter написа:Повечето университети искат справката да е изпратена директно от университета в който си учил. Така, че след като си я извадиш, намери човек в България ,който при нужда да я изпрати. Повечето също искат не един, а два оргинални екземпляра.
Само да прибавя пратена и подпечата на гърба с печат на университета. Допълнително могат да ти поискат официален превод на копие от дипломата ти на място, но това е по-рядък случай. Добра идея е да си намерищ кой при нужда да ти подготви референции (писма за препоръка) от университета.
Публикувай отговор