нас ни одряза

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

engi написа:Форумът аз лично го определям по скоро като място за губене на време отколкото като източник на достоверна информация.
Viser au but!
Bravo! C'est parfait!
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

engi написа: Форумът аз лично го определям по скоро като място за губене на време отколкото като източник на достоверна информация.
Дрън,дрън,че пляс!-това е което мога да кажа за изказването на engi.Повече ,мисля не е необходимо.А на miti 06-като си получите листчето с причините за недостига на точките направете си равносметка и си преценете можете ли да ги наваксате.Ние преди интервюто със съпругата ми обсъждахме 2-та възможни варианта и взехме решение въпреки скромните ни финансови възможности да опитаме пак ако ни скъсат.Така,че само вие можете да вземете решение по този въпрос.Успех каквото и да е то! :thumbsup:
miti06
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 4:35 pm
Местоположение: Bulgaria,Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от miti06 »

Към Заю Баю кажете жие кажи нижа на френски биахте писали преди и кажи пуснахте после.
аз незнам дали да пускаме пак кажо да правим
дали да се хжастаме другаде на френски
има ли ниакои от ПЛОВДИВ ДА КАЙЕ КАДЕ УЧИ ФРЕНСКИ НЕ РАЗПОЛАГАМ С НИКАКВО СВОБОДНО ВРЕМЕ.
А ИМА ВАПРОСИ КОИТО НАПРАВО МЕ СРАЗИХА ОТНОСНО РАБОТАТА. КАК ВАРВИ ПАЗАРА ЗА КАСИЕРИ ТАМ и рани подобни абе имае вапроси които ваобсте не очаквахме. а с майа ми почни не говори.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

към miti06
Съветвам ви да си вземете частен учител.Така може да взимате уроци вечер или в почивните дни. Ние така направихме. За интервюто са ви необходими сегашно, минало и бъдеще време /вие ги знаете/, останалото е тренировка по задаваните въпроси. На портала имаше една хубава тема "200 задавани въпроси" от Роси и Боби. Можете да разигравате примерно интервю. Ние освен с учителката, тренирахме и у дома. Така ще свикнете със специфичната терминология и ухото свиква да чува най-често задаваните въпроси.
Всеки интервюиращ има специфични въпроси. Напр. Норманд Люме всички ни пита откъде сте и с какво дойдохте до тук.
Дайте си 6 месеца и наблегнете на езика, успеха ви е гарантиран :thumbsup:
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Къде сте учили френски? :roll:
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Разбрах,че сте от Пловдив,отидете при Мадам Мари в "А.М CONSULT" до Водната палата.Телефона е 26-37-95.Тя е супер!!!!! :lol:
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Ние учихме френски при.....(няма значение), но специално за интевюто се подготвяхме при мадам Мари- почти 3 месеца. За мен мадам Мари е голям педагог , отнася се сериозно с курсистите си и очаква същото и от тях.
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
miti06
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 4:35 pm
Местоположение: Bulgaria,Plovdiv
Обратна връзка:

и ние учихме при Мадам Мари

Мнение от miti06 »

и ние учихме при Мадам Мари
Ваня вие да нв би да сте писали сем колеви за приятели
а за нивата на френски са ни ги писали вапросната фирма 6/7 за мен и 5/6 за мажа ми изобсто никй не ни каза че това са доста високи нива
miti06
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 4:35 pm
Местоположение: Bulgaria,Plovdiv
Обратна връзка:

и ние учихме при Мадам Мари

Мнение от miti06 »

и ние учихме при Мадам Мари
Ваня вие да не би да сте писали сем колеви за приятели
а за нивата на френски са ни ги писали вапросната фирма 6/7 за мен и 5/6 за мажа ми изобщо никой не ни каза че това са доста високи нива
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

miti06, високи нива са 9/9 и нагоре. Фирмата си знае работата, ако Ви бяха писали по-ниски нива, то можеби е нямало да съберете необходимият брой точки...., а и Вие защо не питахте на какво ниво отговаря написаното за Вас.
5/6- intermediaire т.е. средно ниво , ако превеждаме буквално- междинно, така, че......
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Аватар
ваня-71
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:31 pm

Мнение от ваня-71 »

Ние учихме при Мадам Мари и сме МНОГО ДОВОЛНИ от нея.Нашите приятели в Монтреал са други,а нивата ни са:Мъжът ми и аз с 6/6 френски и 4/5 англйски.Какво стана с вас на интервюто?
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

бе ей мишок

Мнение от Valerydi »

Ако не беше този сайт и по-точно "този недостоверен" форум нямаше да има един българин в Квебек.Гледал съм стъпка по стъпка какво се прави кой документ се иска и съм го направил и сега съм тук.Щом не е достоверен какво ли щеше да е ако беше достоверен.
Respect към администратора - да е жив и здрав,ще му вдигна паметник на този човек. :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

само френски няма да ви свърши никаква работа за живота ви в канада, независимо дали сте в кебек или федералната част; минаването на интервюто далеч не е края на каквото и да е; само френски ще ви вкара в кебек където ще сте на социал;
завишените изисквания по френски са само да се спестят разходи за безплатните курсове в кебек после, те не ви дават кой знае какво предимство на работния пазар без отличен английски.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор