Има ли концерти на български изпълнители в Торонто? (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Bramin, предлагам да вземеш отношение по темата когато вече не си в БГ. Колкото и да си се информирал предварително не можеш да знаеш как точно ще се чувстваш. Може да си знаеш разходите ако добре си изчислил всичко, да си си написал предварително резюмета и пр. но какви чувства ще те връхлетият не знаеш. Аз съм от този тип които в БГ приятели ми казваха че се правя на интересна че не харесвам чалга, че не може пък толкова все нищичко да не ми хареса от тази музика.
Казах че толкова съм се затъжила за Бг и БГ културата че съм съгласна и чалгаджийка да слушам само да е българка.
emiliana

Мнение от emiliana »

anju написа:Bramin, предлагам да вземеш отношение по темата когато вече не си в БГ. Колкото и да си се информирал предварително не можеш да знаеш как точно ще се чувстваш. Може да си знаеш разходите ако добре си изчислил всичко, да си си написал предварително резюмета и пр. но какви чувства ще те връхлетият не знаеш. Аз съм от този тип които в БГ приятели ми казваха че се правя на интересна че не харесвам чалга, че не може пък толкова все нищичко да не ми хареса от тази музика.
Казах че толкова съм се затъжила за Бг и БГ културата че съм съгласна и чалгаджийка да слушам само да е българка.

:lol: Ей тук ще намериш БГ Културата. Надничай по често. Ако не вярваш питай др. Ох Боли може и Батето...'айде от мен да мине и Бай Гиик :P
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Emiliana, обърнах се конкретно към Bramin, защо се чувстваш длъжна да се намесиш в диалога? Форума е за всички, но в конкретния случаи съм използвала неслучайно обръщение към определен потребител.
И именно точно от форума получих е-мейл с информация къде мога да посетя концерт на бг изпълнители на класическа музика. Може да не е точно бг култура, но за мен е приемлиев на този етап дори само и факта, че ще свирят българи
emiliana

Мнение от emiliana »

anju написа:Emiliana, обърнах се конкретно към Bramin, защо се чувстваш длъжна да се намесиш в диалога? Форума е за всички, но в конкретния случаи съм използвала неслучайно обръщение към определен потребител.
И именно точно от форума получих е-мейл с информация къде мога да посетя концерт на бг изпълнители на класическа музика. Може да не е точно бг култура, но за мен е приемлиев на този етап дори само и факта, че ще свирят българи
Виж кво много си кисел/кисела :oops: Ние тук си правим майтап :P Не ме вземай на сериозно, ако не ти върши работа. Дано концерта, ви донесе радост и добро настроение :lol:
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

anju написа:Bramin, предлагам да вземеш отношение по темата когато вече не си в БГ. Колкото и да си се информирал предварително не можеш да знаеш как точно ще се чувстваш. Може да си знаеш разходите ако добре си изчислил всичко, да си си написал предварително резюмета и пр. но какви чувства ще те връхлетият не знаеш.

Браво, anju! :wave: Това е и една от причините много активно пишещи от България да замлъкнат, когато пристигнат в Канада.
bramin
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 3:45 am
Обратна връзка:

hi

Мнение от bramin »

Хора за всичко вие сте си виновни,затова и държавата ни България е такава.
Защо като имигрирате късате връзка с България.
Лично аз имам много познати и роднини,който като имигрираха умишлено скъсаха връзка със всички нас от България,понеже виждате ли ще им искаме услуга да ни помогнат с имиграцията и на нас,а какво стана всъщност те имат нужда от нас-прати някой диск с българска музика,прати някоя книжка с български приказки и прочие.
Вижте какво направиха мексиканците-един вид си пренесоха цялата култура в САЩ и нищо не им липса,но са задружни никой срещу никого не плюе и ако един от рода се оправи вика и всички останали.
Скоро чух че в Чикаго давали земя българите да си направят квартал така както са гърците,поляците и прочие,а ние какво не отценихме жеста.
Някой казват че са съгласни на всичко само и само да е българско,пак ще го кажа чалгата не е българска музика.Радвайте се че не познавате лично такъв тип изпълнители за тях вие сте един обръч найвници,който им снасяте златни яйца.
Срам ме е да кажа,че в Чикаго има един магазин за български стоки и собственика му не е българин.Бил е студент в българия човека и от там тръгнало всичко.
Киселото мляко е с български патент,но в момента в България се консумира най-лошото качество от този продукт.
Защо всичко е така,ами защото хората са със самосъзнание на чалгари.
Тази музика е част от един ъндърграунд живот,който ви принуди да имигрирате.Аз също ще ви последвам.
Проблема е там,че този тип живот е обзел всички области и никога няма да допусне качествените поп,рок и фолк изпълнители да видят бял свят.Проблема е толкова голям,че нещата не опират и до спонсор.Аз съм бивш DJ и мога да кажа,че всеки кадърен изпълнител имаше основателни причини да имигрира и да не се занимава повече с музика.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: hi

Мнение от miteto »

bramin написа:това,за което от толкова време се опитвам да ви го обясна накратко,но не ми се пише надълго има статия във вестник 24 ЧАСА издаден на 19 Май 2007г.търсете статията на Апостол Апостолов със заглавие:
-Съвременният българин е некадърен простак
дано автора на статията има възможност по-обстойно да ви обясни какво
е чалга и какви са нейните последици върху човека,който я слуша :)
bramin написа:Скоро чух че в Чикаго давали земя българите да си направят квартал така както са гърците,поляците и прочие,а ние какво не отценихме жеста.
Ти имаш ли представа колко струва земята в големите градове в Северна Америка, че някой ще тръгне да ни подарява площ за цял квартал :shock:
bramin написа: Срам ме е да кажа,че в Чикаго има един магазин за български стоки и собственика му не е българин.Бил е студент в българия човека и от там тръгнало всичко.
Доколкото знам, в Чикаго има много повече БГ-магазини отколкото в Торонто, а тук те са два.
Въобще тва са разни слухове от сорта на "Братчеда на мъжа на сестрата на един мой приятел чул, че в Чикаго подарявали земя за квартал на българите, пък те не оценили жеста" :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

За културата питайте мен ,аз играя тук форумния простак. :D ,но в реалният живот съм коренно различен от форумния антураж който представлявам.Носител съм на всички добродетели,пия ,псувам и ходя по к..и :D
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Брами, дават я, дават, земя за къщи няма само в Монреал да дават
и Батето дава, ама не му искат...абе тези чикагски дивотии къде ги прочете, само от любопитство питам
...мразя мастика без айрян...
bramin
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 3:45 am
Обратна връзка:

hi

Мнение от bramin »

абе тези чикагски дивотии къде ги прочете, само от любопитство питам
само не ми казвайте,че пак българските политици са пуснали поредната партенка за да излъжат хората да гласуват за представителите ни в Евро парламента,изборите се проведоха сега на 20
казаха че българите в Чикаго не гласували понеже били зазединени и
не могли да се организират понеже не се възползвали от жеста да си построят квартал в Чикаго,общината им предоставила земя,а хората не се
възползвали :)
казаха,че като имаме такива представители ще работят за това българите
да се утвърждават като общности в цял свят :)
bramin
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 3:45 am
Обратна връзка:

hi

Мнение от bramin »

чакайте да ви питам още нещо
казаха че в централната чикагска библиотека Филип Димитров занесъл
сборник-атлас на България,като отвориш на страницата за София имало снимка на ромската махала Факултето и се пишето,че това са българите
същото било положението и с родният ми град Пловдив,снимка на Столипиново и дърт магнал се усмихва без 2 зъба отпред
някой имал ли е възможност да провери дали това е така :lol:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Брами, аз по принцип чета и български вестници, помагат ми да преборя стреса :lol: но чак пък такива простотии не бях чел. Теоритично някои може да дари земя за църква, училище или нещо такова, но за цял квартал..абе в Чикаго са построили комунизъма, има безплатно за всички, ех да не ги мислим вече, упрайхъ съ те там :D
...мразя мастика без айрян...
bramin
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 3:45 am
Обратна връзка:

hi

Мнение от bramin »

да прав си,аз обсъждам всичко тук понеже нали Чикаго и Торонто ги
дели Ниагарският водопад там езерото Мичигън и мисля,че си ходите на гости :)
иначе на теб колко време ти отне да проговориш езика
аз много трудно разбирам какво ми говорят,в разговорна реч много трудно разбирам кога ми казват примерно beet и кога bit
:)
колко още такива подобни случай имам и съответно превода става съвсем друг :lol:
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: hi

Мнение от Amental »

bramin написа: понеже нали Чикаго и Торонто ги
дели Ниагарският водопад там езерото Мичигън и мисля,че си ходите на гости :)
:lol:

чикаго е на 520 мили от Торонто

:idea:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: hi

Мнение от optics »

bramin написа:това,за което от толкова време се опитвам да ви го обясна накратко,но не ми се пише надълго има статия във вестник 24 ЧАСА издаден на 19 Май 2007г.търсете статията на Апостол Апостолов със заглавие:
-Съвременният българин е некадърен простак
дано автора на статията има възможност по-обстойно да ви обясни какво
е чалга и какви са нейните последици върху човека,който я слуша :)

Не че не съм на същото мнение, но според мен и този Апостолов също е прост и плюс това, астролог за мен е синоним на МОШЕНИК

ето как почва статията:

Съвременният простак българин е некадърен

Изродили сме се заради чудовищното кръвосмешение на Балканите, твърди астрологът


- Г-н Апостолов, името ви стои зад три сайта - за отслабване, астрология и бизнес по интернет. И в трите сте доста директен към клиентите си. В www.otslabni.net например питате: Докога ще сте дебела и грозна? Това ли е печелившият подход към българина?
- 60 %от българските жени са грозни и дебели. Това е статистика.
- А аз мислех, че най-много красиви жени на глава от населението има у нас.
- Нищо подобно. Това са митове. Също като мита за интелигентните българи. Българите са глупави, мързеливи и грозни. Как може дебел човек да е красив. Я се огледайте наоколо.
- Това правя. Като вървя по улиците, виждам много млади и красиви жени.
- За младите момичета - да. Но аз говоря за жените. Защото вие ако не предпримете нещо сега да скъсате с тази порочна практика, тук ще отворя една скоба - Бодхидарма, първият патриарх на дзенбудизма, казал: Видиш ли на пътя си учител и родител, убий го. Защото всички българи са възпитавани да се хранят като прасета. С бел леб, солено, мазно. Това е българската кухня. Като станете на 30 години, ще имате проблеми с кръвното, с наднорменото тегло.
- Аз съм вече почти на 30.
- Добре, че сте се запазили в добра форма. Явно имате бърз метаболизъм или внимавате какво ядете. Защото сте заобиколена от т.нар. джънк фууд, отпадъчна, боклукчийска храна. Скоро с жена ми гледахме "За животните с любов" и си мислехме колко са сладки малките кученца, малките зайчета. Обаче след време в тази страна, когато робуваш на определени традиции, неминуемо затлъстяваш. Говоря от личен опит, защото аз самият свалих от 97 кг на 75 кг. В момента малко се занемарих и съм 80 кг.
Публикувай отговор