Statite i/ili Canada

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
ivannn
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Фев 21, 2004 9:09 am
Местоположение: bourgas

Statite i/ili Canada

Мнение от ivannn »

Za nas se o4ertawa sledniqt wariant.Predi predstoia6toto ni zaminawane w Canada az si namerih rabota po specialnostta w blizak do Monreal pograni4en US grad, a saprugata mi rabota w Monreal.Wazmoze li e takaw wariant za relizacia po princip.Kak stoiat nestata s trasporta w dwete posoki, propuskwatelniiat rezim po granicite i kade e po-dobre da se ziwee US ili Canada?
ivannn
Rosi

Re: Statite i/ili Canada

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 7:55 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Правилно.В Щатите са по-добри заплатите и по-малки данъците,а в Монреал животът е много по-евтин(скъпия живот в Щатите обезценява заплатата и я прави равна на Канадската).Затова,да живееш в Монреал,а работиш в Щатите е най-добре.Има много подобни случаи и пътя до приграничните градчета в Щатите съвсем не ги плаши хората.Това е много изгоден вариант,но знам,че го правят хора,които са с канадски паспорт. Не знам как стоят нещата,когато за пресичане на границата ще ти трябва виза.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Da, taka e, rabota v USA, a jivot v Montreal sounds good na prvo vreme, a vie kato pojiveete malko i vidite dvete strani shte precenite koya poveche vi haresva. Na takav vapros nikoy ne moje da vi otgovori sas 100% sigurnost, che i na vas shte vi haresa poveche v USa ili Canada, zashtoto vseki si ima individualen vkus. Men mnogo hora me pitat, kade e po-hubavo i az ima kazvam, che sami tryabva da go reshat tova.
Sas sigurnost, obache shte ti tryabva visa, kakto kazva Joy, zatova hvrli edin pogled na www.usembassycanada.gov i tam shte namerish poveche info po vaprosa za visite. good luck! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Spored men jivotat v USA ne e po-skap ot Canada. Edno i sashto e. Zavisi kade jiveesh i kakvo rabotish. No za viza si e vajno, bez neia niama kak da rabotish. Tuk v Canada ne e po-hubavo ot USA, daje e po-umrialo.

Ama vie triabva da si reshite nai-dobre.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Ако живееш в Канада и работиш в САЩ разликата от данъците се плаща като се прибереш в Канада. Така, че данаците сте ти бъдат същите все едно работиш в Канада.
Освен това малките САЩ данъци водят до големи сметки за здравно осигуряване.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

leaf написа:Ако живееш в Канада и работиш в САЩ разликата от данъците се плаща като се прибереш в Канада. Така, че данаците сте ти бъдат същите все едно работиш в Канада.
Освен това малките САЩ данъци водят до големи сметки за здравно осигуряване.
golemite smetki za zdravno osiguriavane se plashtat ot rabotodatelia, no za smetka na tova osiguriavaneto e na nivo
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Зависи от трудовия договор. За качеството имаш право, но това е друга тема.
Акцента беше върху данаците и това, че си доплащаш разликата след като се върнеш в Канада.
Заключено