Туристическа виза и Имиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
jennnny
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 2:18 pm

Туристическа виза и Имиграция в Квебек

Мнение от jennnny »

Здравейте

Мисля да си пусна документите за Квебек, но преди това се чудя дали да не кандидатствам за туристическа виза за Канада.
Някой има ли представа, дали ако ми откажат тур.виза това ще ми попречи по някакъв начин за Квебек?
Предполагам че за имигрантска виза може да се кандидатства веднага, независимо от евентуален отказ, как мислите?
Има ли някакъв период (като за Америка) в който не можеш да кандидатстваш пак за неимигрантска виза при отказ?
Изобщо каква е ситуацията след отказ на туристическа виза?

И още едно въпросче, малко извън темата. Трудовия стаж само през последните 5 год. ли признават в процедурата за Квебек?

Благодаря :)
jasmina
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 3:04 am
Местоположение: Montreal

Мнение от jasmina »

Няма никакъв проблем да си подадеш документите във Виена. Аз имах отказ за туристическа виза декември 2005г. и през февруари 2006г. си подадох документите за имиграция. Явих се на интервю декември 2006- успешно. Аз мисля че това даже ми помогна. Разговора на интервюто започна точно с отказа за тур. виза. Така че според мен това не е пречка. А при отказ на тур. виза мисля че можеш да кандидатстваш за същата след 6 месеца!
Успех!!! :P
Радвайте се на това което имате днес и се борете за това което искате да имате утре!
jennnny
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 04, 2006 2:18 pm

Мнение от jennnny »

Благодаря ти за отговора. Успех във всичко и на теб
Victoria
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:36 am

Мнение от Victoria »

И защо искаш да си подаваш документи за туристическа виза? Ако разчиташ на 0,000000001% да ти я дадат, просто забрави и за тази нищожна вероятност. Досега не съм и чула за човек, получил туристическа виза за Канада. Преди няколко години и аз имах наивитета да поискам такава виза. Представям си колко съм разсмяла визовите чиновници ... И то като имаш пред вид, че аз вече бях ходила веднъж в Канада в командировка! А и доста други държави бях обиколила. Резнаха ме като кисела краставица. Даже не ми бяха чели документите! Е, това не попречи на успешния финал на процедурата след това, но може да го е забавил. Знам ли?
Това е за информация, а решението си е твое.
Успех!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Victoria написа:И защо искаш да си подаваш документи за туристическа виза? Ако разчиташ на 0,000000001% да ти я дадат, просто забрави и за тази нищожна вероятност. Досега не съм и чула за човек, получил туристическа виза за Канада. Преди няколко години и аз имах наивитета да поискам такава виза. Представям си колко съм разсмяла визовите чиновници ... И то като имаш пред вид, че аз вече бях ходила веднъж в Канада в командировка! А и доста други държави бях обиколила. Резнаха ме като кисела краставица. Даже не ми бяха чели документите! Е, това не попречи на успешния финал на процедурата след това, но може да го е забавил. Знам ли?
Това е за информация, а решението си е твое.
Успех!
А на мен ми дадоха едногоди6на туристи4еска виса -2 пъти -и вси4ко мина по постата -даже не знам каде е посолството.
Дават но си има на4ини как да си поиска6.
Victoria
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:36 am

Мнение от Victoria »

Що се отнася до български граждани, живеещи в БГ, единственият начин да поискаш виза за неслужебно посещение на Канада е чрез покана и този начин е много точно регламентиран. За живеещите в Германия (където си отбелязал/а, че живееш) вероятно има и други начини. Би било интересно да ни разкажеш за тях, макар че такава информация едва ли би била полезна на, отново повтарям, българин, живеещ в БГ.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Bp_de напълно подкрепям Viktoria и аз бях с отказ за туристическа виза ,при положение,че бях с покана от брат ми ,който е от 12 години в Канада.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Victoria написа: Досега не съм и чула за човек, получил туристическа виза за Канада.
Има, има... :)
Аз съм жив пример за това. Чакам дата за интервю по процедурата за емиграция и си изкарах туристическа виза. Според мен тайната на успеха се крие в добре подготвените документи...покана от роднина, убедителни доказателства че имаш причини да се върнеш, и не на последно място, НАЛИЧНИ ПАРИ.

Няма невъзможни неща!

Успех!
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Аз първо подадох за имиграция и една година по-късно за туристическа виза. Нямаше отказ, просто нищо. Няколко години по-късно банката ми върна парите за тоя драфт (75 cad)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ами какви съвети - аз тук в форума поне 20 пъти съм казал 4е емиграцията е свързана с пари и се прави само ъаради пари-които не го вижда си е за негова сметка.
Когато отива6 там като турист те преценяват риска дали ако остане6 там сте им струва6 пари. Ако докаже6 4е няма да да ти дават пари-няма проблеми.

Тоя дето кани е без зна4ение какав е -може и от 100години да е там-може и 2 дена -те немогат да го пипнат.
Проблема е тоя дето отива да си изиграе картите както трябва.
доказателстово 4е ставаи то Бг по състите правила -демек става дума за пари е и Велдер.....
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Bp_de пак зависи на кой ще попаднеш.Има такива,които ще ти дадат и такива,които няма да ти дадат.Я ипитай тия от Лондон,Дъблин дали имат проблеми с туристическите визи?България си е България!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Victoria
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:36 am

Мнение от Victoria »

В заформилата се интересна, и може би полезна за някои, дискусия е редно да изясним следното: нека не бъркаме туристическата виза с посетителската виза. В БГ за туристическа виза въобще не може да се кандидатства, поне така беше преди около 3 год., сега едва ли е по-различно. Т.е. единствения начин да посетиш временно Канада е чрез покана оттам. А дори и да имаш покана, да представиш доказателства за силна мотивация да се върнеш и достатъчно пари, пак няма гаранция, че ще получиш виза. Като разбрах, че не мога да поискам туристическа виза, ми изпратиха покана (но не от роднина), а мотивацията ми за връщане беше: малко дете и недвижими имоти в БГ и предишни пребивавания в Канада, САЩ и др. А що се отнася до парите, които бях декларирала, сами преценете, след като мотивът им за отказ беше: "Ние считаме, че не си струва да давате толкова пари, за да посетите Канада".
Така че, за кандидатстване за виза си има строго определени правила, но резултатът е абсолютно непредвидим, доколкото всеки случай е строго индивидуален. Моето впечатление (и то не само от личен опит) е, че в БГ посетителски визи се дават много трудно.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

В Канада няма туристическа и посетителска виза. Има temporary resident visa, демек виза за временно пребиваване, която е нужна ако страната на която сте гражданин е в този списък. Използва се за туризъм и посещение на роднини, и каквото още се сетите. Ако ще учите или работите си има други визи.

Канадците са си запазили правото да ви откажат виза по знайни и незнайни причини. За съжаление е така.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Victoria
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:36 am

Мнение от Victoria »

speedy написа:В Канада няма туристическа и посетителска виза. Има temporary resident visa, демек виза за временно пребиваване, която е нужна ако страната на която сте гражданин е в този списък. Използва се за туризъм и посещение на роднини, и каквото още се сетите. Ако ще учите или работите си има други визи.

Канадците са си запазили правото да ви откажат виза по знайни и незнайни причини. За съжаление е така.


Благодаря ти, Спиди, че ме светна какво означава temporary resident visa. Това, което исках да кажа, е, че ако на един простосмъртен българин му се иска да пръсне малко излишни пари във Ванкувър или за да се наслади на Ниагарския водопад откъм канадската му част, той не би могъл да отиде в Канадското консулство тук и да поиска виза за временно пребиваване с цел туризъм (каквито са действителните му намерения), защото един от задължителните (но не и достатъчни) документи и условия за получаването на temporary resident visa е покана за гостуване.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Да, бюрокрацията може да бъде зашеметяваща.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор