Ванкувър-разходи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

emiliana написа:
Bily T написа:
emiliana написа: ако имаш хубава работа вземете си Нани
Ех колко съм прост бе как не се бях сетил за тоя вариант.
Благодаря ти Емилияна за твоята нечовешка мъдрост!
Не забрявая все пак, че съм от 3 седмици тука и още нямам толкова хубава работа.
И моля ако нямаш отговор на въпросите ми просто не ми отговаряй, нищо повече.
Нани е по евтино от всичко останало. Може да ти струва не повече от $6 на час, ако знаеш къде да питаш! :P Ама понеже подчерта кой си та май си прав. Кво ми трябва да броя кой къде е и от кога е
Аха, и понеже човек обикновено работи по 8.5 часа, а също така има около 1.5 часа път до и от работата, та затова при 6 долара на час (представям си що за нани ще бъда, ама нейсе) и 22 работни дена сумата ще е 1320. Няма що, наистина еФтинийка. Да не говорим, че в една хубава детска градина, освен че детето ще се социализира, освен това е и обучавано (и не от ломотещи непонятно какъв език индивиди).
Били, отиди до местния център за child care и поискай да ти дадат списъка с хората предоставящи тази услуга.

North Shore Child Care Resource and Referral
Address: Suite 201 - 935 Marine Drive, North Vancouver V7P 1S3
Phone: 604-985-7138
Hours: 9am-4:30pm M,T,W,F; 9am-8pm Thu; 10am-1:30pm 1st Sat of month
Web Site: http://www.childcareresource.ca
Areas Served: Bowen Island, Lions Bay, North Vancouver, West Vancouver

Тука също можеш да потърсиш:
http://childcareinfo.gov.bc.ca/childcar ... earch.aspx

Формата на детска градина, която ти трябва е:
Licensed GROUP Child Care Providers

Ето тук трябва да изпратиш апликацията за субсидия (първо намираш детска градина):
Child Care Subsidy Service Centre
PO Box 9953 Stn Prov Govt
Victoria BC V8W 9Z9
Telephone: 1 888 338-6622
Fax: 1 888 999-0998 for Vancouver Island
Fax: 1 877 544-0699 outside Vancouver Island
Office hours: 7:00 am to 7:00 pm Pacific Standard Time, Monday to Friday, excluding statutory holidays.

Апликацията я взимаш от първия адрес.
За да си легитимен за субсидия трябва и двамата с жена ти или да работите, или да учите или единия да работи, а другия да учи.
Ако единия има работа или учи, другия може да посочи, че е в процес на активно търсене на работа. В този случай ти отпускат субсидия за 1 месец и в края на месеца трябва да се изпрати доклад с това къде е било кандидатствано през периода. Има някакво изискване за минимален брой изпратени резюмета, но не знам какъв е.
След като намериш детска градина и запишеш детето, ще трябва да платиш 1-вия месец, но първите 550 долара от сумата ще ти бъдат възстановени, след като сте одобрени за субсидия. Понякога може да мине и повече време, но все едно субсидията влиза в сила от датата на която сте записали детето.
В документите има изискване да бъдат подписани освен от вас двамата още и от легитимен свидетел. Най-лесно е да бъдат подписани от ECE преподавател (ще има поне един такъв от детската градина).
Относно цената - Home day care (до 7 деца) обикновено струват 700-1000.
Licensed Group Child Care Providers - от 550 до според зависи.
Ако имаш още въпроси питай.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Много ти благодаря Ариес - това се вика помощ. Какво ще пиеш и кога?
NO PAIN NO GAIN
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Vapros izvan tozi za detskite gradini:

Njakoi sblaskval li se e sas prehvarljane na uchinik ot IB Programa(high school) ot druga provincia vav Vancouver?
I kade moga da namerja list s uchilishtata koito predlagat takava programa?Dosega popadnah samo na 2 takiva , koeto e neobichaino za tolkova goljam grad.... :?:
Di ana написа:Въпрос извън този за детските градини:

Някои сблъсквал ли се е със прехвърляне на учиник от ИБ Програма(high school) от друга провинция във Ванкувър?
И къде мога да намеря лист с училищата които предлагат такава програма?Досега попаднах само на 2 такива , което е необичайно за толкова голям град.... :?:
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Za dajda

Мнение от Boris »

Razbrahme kakvi sa razhodite, kajete sega za dajda. Kolko meseca vali toia dajd vav Vancouver neprekasnato, kazvat niakoi che bilo samo 2 meseca slanchevo i prez ostanaloto samo valeji.
Boris написа:Разбрахме какви са разходите, кажете сега за дъжда. Колко месеца вали тоя дъжд във Ванкувър непрекъснато, казват някои че било само 2 месеца слънчево и през останалото само валежи.
Never give up !
nadiaK.
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:45 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от nadiaK. »

otnosno IB programta:
v High school na New westminster sus sigurnost ima tazi programa
http://www.nwss.ca/index3.html,nai dobre e da se obadite ili d im pishete email.
vpechetleniata mi ot tazi programa sa ,che mnogo deca ia zapochvat ,no i mnogo burzo se otkazvat:)
uspehiii
nadiaK. написа:относно ИБ програмта:
в High school на New вестминстер със сигурност има тази програма
http://www.nwss.ca/index3.html,най добре е да се обадите или д им пишете емейл.
впечетленията ми от тази програма са ,че много деца я започват ,но и много бързо се отказват:)
успехиии
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Към Борис,
Здравей,ще ти кажа моите впечатления от времето във Ванкувър.Дойдохме в началото на февруари.Дъжд вали и то често,но този дъжд тук е много по-различен от представите ни за дъжд в България.В повечето случаи става дума за много лек дъждец,който не дразни.Истински проливен дъжд вали рядко.Времето е толкова меко,без вятър,температурите са високи,всичко е толкова зелено и красиво,че честно казано последното нещо,което може да се смята за недостатък на Ванкувър е климата.Всичко каквото разправят за времето тук са глупости.Ние с мъжа ми идваме от Варна и честно да ти кажа останахме страшно приятно изненадани от климата тук(при това още нямаме кола и сме с малко дете).А когато пекне слънце,не мога да ти опиша какъв кеф е да си навън.Други са според мен проблемите тук,но това е друга тема.Така че,ВРЕМЕТО ВЪВ ВАНКУВЪР Е ЕДИН ПЪТ,КОЙТО КАКВОТО ЩЕ ДА РАЗПРАВЯ :beer:
nobleman

Мнение от nobleman »

............
Последно промяна от nobleman на Съб Май 03, 2008 7:34 pm, променено общо 2 пъти.
emiliana

Мнение от emiliana »

Справяш се отлично. След още година ще се научиш как да елиминираш поне $700 от разходите, ако дотогава не успееш да добавиш нови $500 :P
nobleman

Мнение от nobleman »

emiliana написа:Справяш се отлично.
абе аз мога и повече, но не ми се занимава с полиция... :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

o.k. , aма как 4 човека , като имате 1 дете , или включваш лабрадора?
nobleman

Мнение от nobleman »

..........
Последно промяна от nobleman на Съб Май 03, 2008 7:35 pm, променено общо 1 път.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Благодаря на всички за отговорите
nobleman аз как забравих че Вие сте във Ван
Вас Ви помня още от времето на процедурато датите ни бяха близки :beer: но тогава нашите вези нещо се забавиха
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

nobleman написа:Аз отдавна не съм се включвал - близо година и нещо, но да взема да ударя калема и да видим какви са ни разходите...4 дyши...


2. телефон -37$ + long дистанция - 16$ = 53$

4. кабелна+интернет - 50$


7. медицински осигуровки - 108$

9. застраховка на колата - 100$

11. 800$ за храна, зеленчуци и плодове




:D

некои питания/коментари: :lol:
1. Какви са тия мед осигуровки всеки месец? нали сме в безплатна Канада?
2. Тоз телефон голям лукс ми се види? какъв е? Не е Белл.
3.Кабелната+интернета пък ми се виждат бая евтини-какви са параметрите?
4. Какво е туй чудо с яденето- 800$ :shock: :D :lol: Вие само Рокфор като сирене ли ядете?
5.Таз застраховка за колата по принцип толко ли е? Явно сте добре там в БЦ в туй отношение
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

и мен ми се върза погледа с тез 800 $ за храна. я дай повече подробности
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Във Ван цените на храните,на цигарите,на алкохола,на наемите,на застраховките,на пром стоки ,на детските градини,на услугите в това число и авто услугите и на всичко което се сетите са с 20-30% по високи от Монтреалските,на недвижимоста 100%,а заплатите за един и същи труд са еднакви.
Направо ми е мъка за ванкуверци с ниски доходи от порядъка нето 2-3000 д. на семейство как затягат коланите само и само да оцелеят.
Не знам народа що се лъже да бяга там,заради климата ,океана и планината ли,или заради захарния памук.Ама не забравяйте ,че другото му име е лапаш нещо гълташ нищо и от него не се пълнее,най много да ти опадат зъбите. :D
Публикувай отговор