Здравейте от Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

....то и в столипиново са 90% цигани :D ...незнам това ли е целия град...да кажат майните :wink:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

anju написа:...
Чувам че 90% там са китайци, ти не си ли забелязал такова нещо? Ще се радвам да е лъжа че знае ли се някой ден може и ние да се преместим.
Успех!
Че е лъжа, лъжа е. Китайците даже нямат 50%, което лично според мен е недостатък, защото ги намирам за много по-подходящи за съжителстване от всички останали, включително и най-вече от всякакви бледолики. :lol:
emiliana

Мнение от emiliana »

MrGeek написа:
anju написа:...
Чувам че 90% там са китайци, ти не си ли забелязал такова нещо? Ще се радвам да е лъжа че знае ли се някой ден може и ние да се преместим.
Успех!
Че е лъжа, лъжа е. Китайците даже нямат 50%, което лично според мен е недостатък, защото ги намирам за много по-подходящи за съжителстване от всички останали, включително и най-вече от всякакви бледолики. :lol:
:P Ти нали си все от работа в къщи и обратно, кво ти дреме кой гази наоколо. Или в Skytrain казваш ти е по комфортно ако сядаш до Китайка :P Смърдят на чесън, ама на теб ти е кат парфюм щот не идва от Бледолики :lol: :lol: :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

MrGeek написа:което лично според мен е недостатък, защото ги намирам за много по-подходящи за съжителстване от всички останали, включително и най-вече от всякакви бледолики. :lol:
Е айде, айде сеа :wink:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

emiliana написа:[... Смърдят на чесън, ама на теб ти е кат парфюм щот не идва от Бледолики :lol: :lol: :lol:
На теб ако ти смърдят чорапите не е необходимо да си го изкарваш и на другите, особено пък като бъркаш китайци с филипинци. :rotfl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Доколкото знам корейците са тези, на които дори другите азиатци им викат "чесъноядци". Но китайците със сигурност не могат да надминат индийци/бангладешци/шриланкийци/пакистанци по мирис и аромат :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Доколкото знам корейците са тези, на които дори другите азиатци им викат "чесъноядци". Но китайците със сигурност не могат да надминат индийци/бангладешци/шриланкийци/пакистанци по мирис и аромат :lol:
В тази група лидери са също и тайландците. ;) :lol:
emiliana

Мнение от emiliana »

MrGeek написа:
emiliana написа:[... Смърдят на чесън, ама на теб ти е кат парфюм щот не идва от Бледолики :lol: :lol: :lol:
На теб ако ти смърдят чорапите не е необходимо да си го изкарваш и на другите, особено пък като бъркаш китайци с филипинци. :rotfl:
:lol: Що ти трябва да казваш още, че си и ГьонСурат? Гиик си беше ОК.Пък и Филипинските-Китайци хич не им пука че Бай Гиик ги различавал по миризмата на чесън или по тая на чорапите :P
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

anju написа:Здравей Били, аз писах в темата на жена ти за детските кухни та ме интересува как се чувства тя с бебето тъй като и аз съм с бебе. Има ли къде да го води през деня на разходка, намери ли си подходящи бебешки храни? А между другото аз смятам че месото е по-евтино от БГ.
Чувам че 90% там са китайци, ти не си ли забелязал такова нещо? Ще се радвам да е лъжа че знае ли се някой ден може и ние да се преместим.
Успех!
Здрасти, бебето е ок за една седмица мина на тукашен режим, за разходки във Шанкувър това да иска има незнам колко стотин парка, насякъде има детски площадки и паркове и паркчета, пюретата на Хайнц са 70-80 цента в пъти под Бг цените. За месото да свинското го намерихме по 5.6-6 долара килото без кост което е евтиния.
за % китайци не мога да споря - не работя за статистикс Ванкувър - има по запознати от мен - има китайци но на нас не ни пречат засега поне, не съм ги мирисал все още. Успех с местенето.
NO PAIN NO GAIN
emiliana

Мнение от emiliana »

Bily T написа:
anju написа:Здравей Били, аз писах в темата на жена ти за детските кухни та ме интересува как се чувства тя с бебето тъй като и аз съм с бебе. Има ли къде да го води през деня на разходка, намери ли си подходящи бебешки храни? А между другото аз смятам че месото е по-евтино от БГ.
Чувам че 90% там са китайци, ти не си ли забелязал такова нещо? Ще се радвам да е лъжа че знае ли се някой ден може и ние да се преместим.
Успех!
Здрасти, бебето е ок за една седмица мина на тукашен режим, за разходки във Шанкувър това да иска има незнам колко стотин парка, насякъде има детски площадки и паркове и паркчета, пюретата на Хайнц са 70-80 цента в пъти под Бг цените. За месото да свинското го намерихме по 5.6-6 долара килото без кост което е евтиния.
за % китайци не мога да споря - не работя за статистикс Ванкувър - има по запознати от мен - има китайци но на нас не ни пречат засега поне, не съм ги мирисал все още. Успех с местенето.
:P За това ще питаш Гиика щот той си падал по тях. Ама понеже си бледолик, може и да не те отвори :lol:
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

Bily T вас посрещна ли ви някой?Помогнаха ли ви за квартирата?Ние също сме се ориентирали към Ванкувър та се чудя дали ще се справим сами и с деца.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Квартирата си я наехме през нета и ни чакаха хазяите на летището те ни докараха до тук, но има и таксита ако няма кой да ви чака. Добре е да си намерите квартира предварително, че тук без адрес нищо не можея да правиш - за всичко искат адрес и пощенски код.
Успех
Към Емилияна Гийка е пич ние се видяхме вече с него и той ни почерпи кафе, така, че мисля, че ще ми каже ако го питам :wink:
NO PAIN NO GAIN
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

Това много ме успокоява.Аз си мислех първо да спим на хотел а на място да търсим квартира.А вие как избрахте квартала? Хареса ли ви квартирата ?Бяхте ли я платили предварително?Ако можеш дай повече информация за това.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

polinpo написа:Това много ме успокоява.Аз си мислех първо да спим на хотел а на място да търсим квартира.А вие как избрахте квартала? Хареса ли ви квартирата ?Бяхте ли я платили предварително?Ако можеш дай повече информация за това.
ако можете да си намерите квартира предварително направете го - това е моя съвет. Като пристигнете още на летището на емиграционните трябва да дадете адрес на който да ви изпратят ПР картите, след това ако отваряте сметка в банка - пак адрес ви трябва за откриване и изпращане на дебитните карти на него, за СИН номер същата изстория, за активиране на ДжЕсЕМ също. Друг вариант е давате адрес на близки или познати - ако можете да разчитате на това.
Квартирата ни харесва щото е обзаведена и не сме купували никакво обзавеждане с изключение на детско креватче, Да бяхме я платили предварително с банков превод. Квартала не сме го избирали така се случи заради квартирата, квартала в който живеем е най-добрият на Ван, но без кола си загубен - най-близкият магазин е на 3км, има уреден градски транспорт и е на 15км от центъра.
ако те интересува друго питай
NO PAIN NO GAIN
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Колко плащате на месец и за колко стаи?Доколкото разбрах сте в къща.
Публикувай отговор